1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-01, 19:50   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin napisał/a:
ma w kółko tylko badania krwi, ewentualnie co pół roku TK, i chyba ze 2 razy miała RTG płuc.
jesli chodzi badania, to chyba jest ok :)
teraz najważniejsze, żeby szybko uzyskać leczenie -
pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-28, 18:54   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin,
co u Was?
pozdrawiam :)
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-25, 21:55   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
D-dimery to produkty rozpadu fibryny. Fibryna powstaje w procesie krzepnięcia, także w przypadku wykrzepiania wewnątrznaczyniowego i powstawania skrzepliny. Czop fibrynowy jest fizjologicznie rozkładany przez układ fibrynolityczny krwi, głównie przez plazminę. Pod wpływem plazminy powstają D-dimery.

U zdrowego człowieka poziom D-dimerów zawiera się w zakresie kilka-kilkaset mikrogram/ml. Przekroczenie poziomu 500 mikrogram/ml przy klinicznym podejrzeniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo-zatorową.

sprawdź w wynikach badania krwi - powinny być .
Zapobiegawczo podaje sie zastrzyki np. Clexane. może coś jeszcze ,ale nie pamiętam, a nie chcę wprowadzić Cię w błąd

Jeśli chodzi o przyspieszenie decyzji NFZ, to możesz zadzwonić do działu gospodarki lekami i spróbować się czegoś dowiedzieć. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale w Bydgoszczy panie z tego działu były zawsze życzliwe i pomocne ,w miarę, oczywiście , możliwości. Informowały na bieżąco, co dzieje się z wnioskiem - do tego stopnia, że nawet same do mnie zadzwoniły, że juz odsyłają podpisany do szpitala - dzięki temu moglismy szybciej odebrać leki o tydzień - lekarze byli zaskoczeni -" a skąd pani wie?"

pozdrawiam cieplutko |uscisk|
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-24, 22:29   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin, przeczytałam w odpowiedzi do izy , że masz doła :-( - ze mnie też marny pocieszyciel ,ale :/pociesza:/ i trzymam kciuki
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-20, 11:38   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin, :/pociesza:/
dobrze, że lekarze chcą wystąpić o nowy lek - to znaczy ,że widzą sens dalszej walki , a może Torisel będzie działał dłużej
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-14, 08:46   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin, |uscisk|
przykre,że Twojej mamie dokuczają skutki uboczne, ale najważniejsze, że nie ma progresji i oby tak już na zawsze pozostało :) , a dla mamy za dzielność :flower: :flower: :flower:
o sutencie wiem tyle,co z netu,a to z pewnością znasz już na pamięć :) . Jedyne, co mogę powiedzieć -ale to mało odkrywcze - że ewentualne zmniejszenie dawki zwiększa ryzyko niepowodzenia kuracji, z czego z pewnością zdajesz sobie sprawę.
Trzymam za Was mocno zaciśnięte kciuki - :tull:
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-03, 07:40   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin, dawno nie pisałaś . Co u Was?
Jak się czuje mama?
Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
pixi

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 40363

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-04-19, 16:44   Temat: Rak nerki, przerzuty do płuc i do kości
elin,
jak się czuje mama ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group