1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 22:05   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszko co u mamy?
Chyba niebyt często robią scyntygrafie przed chemią. Moje matczysko miało robiona po.
Nie jestem pewna, ale chyba po chemii mogą być zmiany (nasz moderator na pewno mnie poprawi). Moja mama miała scyntygrafie po chemii raczej pod kątem 5 letniego leczenia arimidexem.

Pamiętaj, masz dbać o siebie, mam nadzieję, że to robisz ????
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-12, 20:15   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
Bez komentarza :?ale?:

Nie odpuść jednak wizyt co 6 miesiecy, jesteś bardzo młoda myszko :!:
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-11, 14:01   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
Myszko, to co napisałam na pw weź skierowanie do poradni chorób piersi i sutka. U nich też co prawda trochę kręcą np., że nie podpisali umowy z funduszem na mamografię i mamy iść gdzieś z prograu - ja jestem za młoda, mama zbyt dojrzała ;) lub zapłacić u nich. Nie są to wielkie kwoty, ale "trag mnie szlafia" , że naciągają.
Powinnaś chodizć do poradni co 6 miesięcy, to standard. Ja mam teraz małe opóżnienie , ale jak tylko się uporam z pracą znowuj pójdę.

[ Dodano: 2011-09-11, 14:02 ]
myszka napisał/a:
Jesli chodzi o skierowania to jest bardzo ciezko je zalatwic nawet na usg nie mowiac o mammografii.Lekarz mi tlumaczy ze na mammografie jestem za mloda i wynik nie wiarygodny a na usg juz nie ma wolnych terminow w tym roku.Mysle ze w niedlugim czasie zrobie usg prywatnie tak dla swietego spokoju.A o badania genetyczne znow sie upomne zobaczymy czy uda mi sie zalatwic.


co bardziej obciąża fundusz - badanie, czy leczenie pacjenta onkologicznego?
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-09, 21:20   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
jadźka49 napisał/a:
Mi skierowanaie na badania genetyczne dała rodzinna


U mnie było to samo - lekarz rodzinny dał skierowanie bez problemów, badanie właściwie zrobiłam dla mamy, prosiła mnie o to.
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-02, 22:00   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszka napisał/a:
Bardzo dziekuje za odpowiedz.We wtoek mamy wizyte u onkologa.Czy nastwiac sie, ze bedzie podana chemia?


Myszko, do wtorku nie jest daleko, zobaczymy co postanowi onkolog. Moja mama miała bardzo małą hormonozależność, u twojej wygląda to o wiele lepiej. Może obejdzie się bez chemii.

[ Dodano: 2011-07-02, 22:02 ]
z drugiej strony, jeżeli ma pomóc, to nie trzeba się chemii obawiać, gdzieś na jakimś blogu czytałam wspomnienia kobiety, która chemię nazywała eliksirem życia :mrgreen:
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-30, 23:35   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
super :hehe:
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-27, 17:39   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
:uhm!: obowiązkowo
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-27, 09:48   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszko,

w tym lub przyszłym tygodniu powinny być już wyniki. Daj znać jak będziesz już coś wiedziała.

ciepło pozdrawiam
:heart:
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 22:46   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
gosia33 napisał/a:
Co do wniosku o perukę to pewna nie jestem, ale moja bratowa dostała taki wniosek po pierwszej chemii-


gosia ma rację
wniosek na protezę piersi daje chirurg po operacji, na perukę onkolog po pierwszej chemii
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 21:25   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
No tak, to musi być specjalista od chemioterapii ... wiesz już kto to będzie? sprawdziłaś opinie?
Pierwszy onkolog do którego trafiła mama nie potrafił odczytać wyniku receptorów ... z obecnego też nie ejstem w 100% zadowolona.

Co do TK, może gaba będzie lepiej zorientowana, myślę, że klatka piersiowa + jama brzuszna
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 19:53   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszko,
bywa, że na wyniki się czeka długo, ponad 4 tygodnie.
Czasami jest możliwośc odebrania ich bezpośrednio w laboratorium (ja tak odbierałam receptory) - to skraca drogę.
Ja bym powalczyła o TK, może da rodzinny, może onkolog ...
ale macie już wybranego onkologa?
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-17, 08:41   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
badania krwi i EKG będzie miała teraz regularnie - przed każdą serią chemii.

Czy miała zdjęcie RTG także boczne? czasami dopiero boczne coś pokazuje.

Na forum przeczytałam o markerach, które warto robić przed chemią, aby potem mieć porównanie. Nie wiem tylko czy markery sprawdzją się w raku piersi. Ciągle jeszcze wiem za mało :-(
Warto się zastanowić czy zrobić TK teraz czy po chemii.
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-16, 20:13   Temat: niepełnosprawność
http://amazonki.net/dyskusje/list.php?178
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-15, 13:47   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszko,
zadbaj o to, by kupić najlepszą. I tak, mimo zapewnień o nowatorskim rozwiązaniu, jest mało komfortowo w ciepłe dni, kiedy nie przepuszcza powietrza i ciało pod nią się poci.
A podobno są to kosmiczne technologie :?ale?:
  Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
olaczek

Odpowiedzi: 167
Wyświetleń: 60847

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-10, 19:40   Temat: Rak piersi zrazikowy inwazyjny
myszko

jak czuje się mama? dużo chłonki się zbiera w bidoniku?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group