1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-05-13, 16:18   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Masz całkiem szerokie spektrum smaków...
Do wczoraj było upalnie, w Warszawie chyba też? I nadal jest ciepło więc to też pewnie nie pomaga. A z tym spaniem to sensowna decyzja.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-05-13, 13:06   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Tak coś czułam, że skoro nie pisałaś od razu po chemii to pewnie działo się.
A ten „obłędny strach” to taka pewnie ciężka mieszanka niepewności u lekarzy co do niestandardowego leczenia i wszystkich oczekiwań związanych z tym leczeniem.

Stawiasz, gaba, wysokie wymagania - i sobie i lekarzom. Podziwiam to naprawdę. Zwłaszcza, że bardzo różne były Twoje doświadczenia z lekarzami.
Zresztą tylko Ty wiesz ile w tym wszystkim Twojego uporu i wysiłku i co sama sobie zawdzięczasz.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-05-07, 16:52   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Jak poszła ostatnia chemia? Spokojniej?
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-18, 20:43   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
A po chemii jesz i pijesz normalnie? Tyle co zawsze?
Po pierwszej oksaliplatynie też się ważyłaś kilka dni po i było podobnie?

Nie wiem co prawda czy Twoje stwierdzenie

Cytat:
Niezły wynik


to wyraz zaskoczenia czy raczej zaniepokojenia. Ale wiem, że z porządnego zdenerwowania chudnie się b.sprawnie.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-13, 23:36   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Ja tylko w Chpl oksaliplatyny znalazłam to:

Cytat:
Zgłaszano opóźnione reakcje nadwrażliwości po zastosowaniu oksaliplatyny występujące kilka godzin lub nawet kilka dni po infuzji.


oraz

Cytat:
U pacjentów, u których wystąpi ostre zaburzenie czucia w gardle i krtani (patrz punkt 4.8) podczas infuzji lub w ciągu pierwszych kilku godzin po 2-godzinnej infuzji, następną dawkę oksaliplatyny należy podawać w infuzji trwającej 6 godzin.

https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=35790-c&AspxAutoDetectCookieSupport=1
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-03-29, 17:06   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba, czyli oksaliplatyna w monoterapii daje się bardziej we znaki niż karboplatyna?
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-11-28, 18:27   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Nie mogę napisać nic innego jak to, że wiesz co robisz gaba...
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-10-26, 16:29   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Sugerowany paklitaksel - Ty też sie do niego „przychylasz”?
Zmartwiłam się berdzo, eech... czy ta progresja w CT ma już jakieś odczuwalne dla Ciebie skutki?
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-27, 14:42   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
I co Gdańskiem? Odezwali się?
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-05-06, 20:25   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Nie wiem czy to dla Ciebie miałoby jakiś sens, ale ja oszukuję smak siemienia ziarenkami kminku 🙄
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-01-05, 19:11   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Co z Twoimi badaniami? Robiłaś usg czy jednak ct? Masz już może wyniki?

I tak jeszcze zapytam w kwestii badań histpat - w jednym z pierwszych postów w tym wątku pisałaś o niepewnym statusie CK7 i CK20. Wpisując frazę breast cancer metastasis to ovary znalazłam to:

Cytat:
Positive stains
Depends on primary tumor:
CK20, CDX2: for gastrointestinal primary tumor
GCDFP-15: breast primary
Negative stains
CK7, CA125, WT1


https://www.pathologyoutl...metastatic.html

Ja wiem, że nie ma u Ciebie potwierdzenia, że sprawcą jest rak piersi sprzed prawie 10 lat. Ale chyba trudno jednak to pominąć - miałaś lumpektomię z rth, nie było badania węzłów ( czyli status nieznany) i nie było hormonoterapii.
Nie pamiętam już czy sprawdzałaś ostatnio CA15-3 i CEA? Jak w ogóle lekarze odnoszą się do Twojej historii z ca piersi w kontekście obecnych problemów?

Znalazłam sporo publikacji o przerzutach z piersi do otrzewnej i jajników. W jednej z nich wymienione są ( dla mnie nowe) markery nowotworowe nazywane metaloproteinazami, MMPs:

Cytat:
Only a few studies have reported using diagnostic methods for breast cancer peritoneal spread. The diagnostic role of matrix metalloproteinase (MMP)-2 and MMP-9 in ascites has been investigated in metastatic breast cancer [14]. All patients (n=7) had positive results for MMP-2 [14]. Compared to pleural effusions, MMP-9 levels in ascites were decreased. Carcinoembryonic antigen (CEA) was also assessed and detected levels were increased compared to pleural effusions [14]. However, the true sensitivity and specificity of these biomarkers cannot be accurately determined in this study due to a lack of pathological confirmation of metastatic disease. Only patients’ clinical information and imaging reports were used to establish the diagnosis of peritoneal metastases. Diagnostic criteria were not reported.

https://www.cureus.com/ar...-scoping-review
i
Cytat:
W procesach nowotworowych, także w raku piersi, pojawiają się komórki zapalne. Produkują one różne MMPs, między innymi MMP-9, MMP-12, MMP-14, które następnie biorą udział w procesie progresji nowotworu przez co zapewniają komórkom nowotworowym ochronę przez działaniem układu immunologicznego [13,26].
Na podstawie badań własnych [8,27- 29] oraz innych badaczy [30], można stwierdzić, iż stężenia zarówno MMP-2 jak i MMP-9 wykazują wysokie wartości w przebiegu raka piersi w porównaniu nie tylko z osobami zdrowymi, ale również w porównaniu kobiet ze zmianami łagodnymi piersi.
Wyższe stężenia MMP-2, zwłaszcza w zaawansowanych stopniach nowotworzenia, dzięki degradacji kolagenu umożliwiają inicjację przerzutowania.


http://www.wple.net/plek/...018/193-197.pdf

Może to jest jeszcze jakaś ścieżka do przebadania? Z surowicy krwi a nie z bloczków parafinowych. Nie wiem, pewnie wymyślam już na wyrost :/
Ale wymyślam z taką nadzieją, że może np. anastrozol byłby łatwiejszy do zniesienia niż kolejna chemia gdyby jednak coś się udało doprecyzować...
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-12-08, 20:20   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Myślę i myślę.

Nowotwory o nieznanym punkcie wyjścia są niestety faktem, opracowano dla nich jakieś standardy postępowania, żeby cokolwiek móc zdziałać.
Abstrahując kompletnie od strony emocjonalnej tej sytuacji zapytam Cię wprost - na jaką formę terapii zdecydowałabyś się znając źródło rozsiewu? Obciążająca operacja cytoredukcyjna i następowa chemia ( standardowa lub dootrzewnowa) to wspólny mianownik dla kilku jednostek chorobowych. Czy to w ogóle byłoby dla Ciebie akceptowalne?
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
missy

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 57484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-04-12, 11:07   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba,
Przychodzi mi na myśl jedynie skonsultowanie słowne Twojej historii u lekarza, którego wspominałam w jednej z pw - jeżeli się zgadzasz i to dla Ciebie nie problem to napisz, proszę, jakie konkretnie są te ograniczenia kardiologiczne ( bo rozumiem, że z tego powodu nie akceptujesz opcji z rozległymi procedurami inwazyjnymi).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group