1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Autor Wiadomość
Litania 


Dołączyła: 08 Maj 2018
Posty: 186
Pomogła: 24 razy

 #106  Wysłany: 2020-08-24, 09:38  


Gaba,

nie znam nikogo w Warszawie i nie pomogę w tej kwestii, ale dużo siły Ci życzę!

Pewnie chirurg poradził Ci to co mojej mamie radził chirurg i onkolog: nie dopuszczać do zaparć (ostateczna konkluzja: w razie czego makrogole wydają się być lepszym rozwiązaniem niż inne środki, jeśli samą dietą nie uda się wyregulować. Ja kupiłam Dicopeg dla dorosłych i na wszelki wypadek jest, bo po operacji mamy też nie doprowadzać do zaparć); w razie epizodów podniedrożności rozważyć miksowanie pokarmów, a w razie objawów niedrożności na SOR. Oby nigdy nigdy Ci się to nie przytrafiło! Mam nadzieję, że chemioterapeuta wymyśli jakieś remedium. Poza tym od czasu jak miałaś poprzednią chemię, to czytałam o tym sposobie podawania karboplatyny co tydzień, tak jak było u Ciebie poprzednio, więc jednak się stosuje taki schemat. Mam nadzieję, że chemioterapeuta dobrze Cię poprowadzi o ile się na chemię zdecydujesz, ale jakie są inne scenariusze? Czekanie na niedrożność i ponowną cytoredukcję, może wyniszczyć Twój organizm jak ten DZIAD się rozrośnie. Poza tym, nikt tego chyba nie wytnie ze światła jelita, tylko z fragmentem jelita a przy resekcji odcinka jelita z nowotworem otrzewnej, to nie mam pewności, że ktoś to będzie próbował zespalać na stole (raczej wątpię). No i to są zabiegi z potencjalnie dużą utratą krwi, moja mama po tych zrostach jeszcze mentalnie nie wróciła do siebie:(

Gaba, siły! Z całego serca Cię przytulam! Spróbuj koniecznie jeszcze do tego Gdańska zadzwonić, przynajmniej może się określą i będziesz wiedziała czy to w ogóle rozważać. A zresztą, co to za rada:) Jestem pewna, że to zrobisz.

Pozdrawiam,L.
_________________
"I jak sercu powiedzieć: nie płacz?"
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #107  Wysłany: 2020-08-27, 14:42  


gaba,
I co Gdańskiem? Odezwali się?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #108  Wysłany: 2020-08-27, 15:17  


Odezwali się, ale z komunikatem "pamiętamy i proszę czekać, odezwiemy się"
Wyboru nie mam, czekam
_________________
sprzątnięta
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #109  Wysłany: 2020-10-22, 22:10  


Z badań klinicznych nic nie wyszło, Gdańsk mnie odesłał do Warszawy a Warszawa ponownie po przeczytaniu mojego profilu genetycznego zdyskwalifikowała. Druga linia chemioterapii nie wygląda zachęcająco: Etopozyd ok 15% PR + 25% SD i jeszcze nie wiadomo czy w końcu będzie ten doustny, Gemcytabina 18,5% PR + 29,6% SD i sugerowany przez moją lekarkę Paclitaxel odpowiedź ok 42%. Wszystkie te leki dają większą szansę rakowi niż mnie. Ale coś trzeba będzie postanowić, bo ostatnie CT które właśnie zrobiłam wyraźnie wskazuje że to wszystko rośnie, a te zmiany które tak ładnie się zmniejszyły po majowej radioterapii zaczynają jednak znowu rosnąć.
No i czy czy można wyobrazić sobie gorszy czas na rozpoczynanie chemii?
_________________
sprzątnięta
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #110  Wysłany: 2020-10-23, 21:37  


Gaba, niestety nie jestem w stanie Ci zbyt wiele poradzić. Jak ogólnie teraz Twoje samopoczucie, masz jakieś większe problemy zdrowotne? Kiedy chemia, na którą się zdecydujesz, miałaby się rozpocząć?

[ Dodano: 2020-10-23, 21:39 ]
"masz jakieś większe problemy zdrowotne" - niefortunnie to zabrzmiało, ale wiesz, o co chodzi.
Ja życzę Ci zdrowia i myślę jeszcze mocniej, chociaż teraz już tylko wirtualnie można. Jak coś to korpo z Roentgena?
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #111  Wysłany: 2020-10-26, 16:29  


gaba,
Sugerowany paklitaksel - Ty też sie do niego „przychylasz”?
Zmartwiłam się berdzo, eech... czy ta progresja w CT ma już jakieś odczuwalne dla Ciebie skutki?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #112  Wysłany: 2020-10-27, 20:22  


Największy wymiar, największej zmiany to 43 mm, jakoś się to wszystko w brzuchu mieści i nic nie uciska ani nie boli, płynu ślad. I lekarze wymagają żebym dobrowolnie poszła na kilkumiesięczne łysienie, neuropatię, rzyganie, osłabienie. Co gorsza bardzo mętnie mówią o potencjalnych korzyściach. Dawno bym to odrzuciła gdyby nie to że jak wspomnę o tym możliwym w Polsce "best supportive care" to mnie śmiech ogarnia.
_________________
sprzątnięta
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #113  Wysłany: 2020-11-08, 11:54  


No i na dokładkę mam Covid-19.
_________________
sprzątnięta
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #114  Wysłany: 2020-11-09, 07:56  


Gaba, a jak Ci zdiagnozowano? Masz objawy czy po kontakcie? Jak się czujesz? Trzymamy za Ciebie mocno kciuki :)
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #115  Wysłany: 2020-11-09, 12:47  


gaba, przykro mi, obyś tego Covida łagodnie przeszła.
Wspieram i pomimo ów zdrowia- zdrowiej i walcz. :trtd: _itsme_
_________________
♥♥♥
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #116  Wysłany: 2020-11-09, 16:24  


za mną już 10 dzień z koroną, objawy wg lekarskich kryteriów łagodne tzn saturacja miernie obniżona ale nie potrzeba tlenoterapii ani respiratora, gorączka początkowo powyżej 38 teraz już bliżej 37. Brak węchu i kaszel taki że bolą wszystkie mięśnie wg lekarki są wystarczające do stwierdzenia Covid19. Najgorsze to ta totalna niechęć/niemoc do jakiegokolwiek działania, podobno ma to już swoją nazwę "mgła mózgowa". Bardzo mi się spodobał opis tego staniu ktoś trafnie to opisał "nie zdawałem sobie sprawy że na Netfixie jest tyle seriali które mnie zupełnie nie interesują, a w domu jest tyle książek nie wartych czytania". To właśnie to.
_________________
sprzątnięta
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #117  Wysłany: 2020-11-09, 17:43  


Uwielbiam Twoje poczucie humoru :) To oby każdego dnia było już tylko lepiej.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #118  Wysłany: 2020-11-10, 10:04  


gaba napisał/a:
Bardzo mi się spodobał opis tego staniu ktoś trafnie to opisał "nie zdawałem sobie sprawy że na Netfixie jest tyle seriali które mnie zupełnie nie interesują, a w domu jest tyle książek nie wartych czytania".
Popieram. Jak leżę plackiem bo się źle czuję (zdarza mi się) to właśnie do takich samych wniosków dochodzę. Uściski. Goń Covida za morze!
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #119  Wysłany: 2020-11-12, 13:42  


gaba napisał/a:
nie zdawałem sobie sprawy że na Netfixie jest tyle seriali które mnie zupełnie nie interesują, a w domu jest tyle książek nie wartych czytania". To właśnie to.

Ja mam dokładnie to samo, ale nie z powodu covida, a nudnej pracy zdalnej
Jednak ośmielę się polecić Gambit Królowej, Outlander, The Rain, Alienista ewentualnie Czarnobyl ale na HBO Go
Sorry, że nie w temacie
Trzymaj się cieplutko
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #120  Wysłany: 2020-11-26, 22:39  


Ponieważ rozpoznanie Covid 19 było u mnie tylko po objawach, to teraz żeby mieć pewność (i dowód) zrobiłam badanie przeciwciał. Wynik nie pozostawia wątpliwości że przechorowałam Covid_19 i przynajmniej teraz mam jakąś ochronę. Ale pozostaje mi jeszcze przekonanie mojej kardiolożki do wykonania oceny serca, bo jak na razie to czuję serce w gardle nawet przy takiej prostej czynności jak podniesienie czegoś z podłogi. Rozpoczynanie w takim stanie chemioterapii uznałam za zbyt ryzykowne.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group