1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-05-31, 15:48   Temat: Małgośka - komentarze
Małgośko, żywię do Ciebie bezinteresowną sympatię i będę o Tobie myślała w nadchodzących dniach bardzo serdecznie :tull:
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-11-21, 14:14   Temat: Małgośka - komentarze
Ja uważam, że nie ma wyważenia.
Pokazuje się dwa bieguny.
Kolor czarny i dramat: że chorzy cierpią, że za mało opiatów, że standardy leczenia nie takie jak na zachodzie itd. Plus fotki z oddziału paliatywnego.
I ten vel telewizja śniadaniowa (nie widziałam programu! ale mam opinię :P a co!) - kolor różowy - że chorzy są uśmiechnięci, chustka na głowę, "łeb do słońca" i sru na Hawaje.
Środek nie bardzo istnieje - ta rzeczywistość, którą obserwuję czytając forum, która jest rzeczywistością mojego taty, który jest obecnie po paliatywnej chemii i radioterapii. Że ZUS, że kolejka, że lekarz jeden wspaniały, a drugi na odwal, że w ośrodku referencyjnym tylko chleb i kiełbasa na śniadanie, że boli i że gdyby nie wspaniały lekarz rodzinny to by dalej bolało. Że tomograf popsuty, że trzeba szukać i jeździć. Że to wszystko to niekończący się ciąg spraw do załatwienia, trudności do przezwyciężenia. Że to jest wkurzanie się, poddawanie się i ciągłe wstawanie. Niby nie tragedie, niby nie dramaty, ale i nie "łeb do słońca"...
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-11-12, 21:04   Temat: Małgośka - komentarze
olaaa napisał/a:
Nie musisz się ogarniać. Wielbimy Cię nieogarniętą i ogarniętą

O to właśnie, co to za bzdura, że zawsze trzeba być ogarniętym!
Mój najmniej ulubiony (bo nazbyt szczwany!) królik trąca mnie właśnie nosem w nogę - przesyła wąsate pozdrowienia dla Małgośki!
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-01, 09:58   Temat: Małgośka - komentarze
A co to kogo obchodzi co się nosi w środku? Guzy? Przecież to nie jest choroba zakaźna.
Mnie się bardziej wydaje, że ludzie boją się obcowania z kimś chorym śmiertelnie i chcieliby go do domu wysłać, bo to im przypomina o własnej śmiertelności. A niech się boją! Kij im w oko. Jestem ostatnio wkurzona. Właśnie na ludzi, którzy myślą, że są nieśmiertelni.
Małgosiu, ucz przez te 3 godziny w tyg. najlepiej jak potrafisz :tull:
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-09-13, 13:53   Temat: Małgośka - komentarze
Kinga nawet lubię, nie wszystko, ale lubię. "Bastion" lubię na przykład.
Ale nick jest od:
http://www.youtube.com/watch?v=zH8-lQ9CeyI
Niebywały artysta, bardzo zdolny. Bardzo smutna historia życia. Śpiewał tę piosenkę na rozdaniu oskarów w 1998 r., tak bardzo tam nie pasował ze swoją muzyką i gitarą, że jak to oglądałam, to ryczałam jak bóbr (a byłam wówczas hiperwrażliwą nastolatką). Jakiś czas później popełnił samobójstwo zadając sobie cios nożem w klatkę piersiową (choć okoliczności nie zostały nigdy dokładnie zbadane).
Nie słuchaj go tylko jak dopada Cię melancholijny nastrój, znajdziesz się głębiej niż sześć stóp pod ziemią ;)
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-09-13, 10:37   Temat: Małgośka - komentarze
Małgosiu, jestem absolwentką polonistyki, ale nigdy nie uczyłam w szkole (oprócz miesięcznych praktyk w gimnazjum i liceum). Robię coś zupełnie innego, tak wybrałam. Moja obecna praca nie niesie ze sobą żadnych wzruszeń. Nigdy nie żałowałam, że nie spróbowałam nauczycielstwa. Do teraz, czytając Ciebie...
Moje polonistki, zarówno w podstawówce jak i w liceum, to były świetne babki. Była w nich wrażliwość, taka jawna niedoskonałość (nie tylko charakterologiczna, ale i fizyczna - jedna grasejowała, druga była zakręcona jak drzwi na poczcie - wszystkiego zapominała, gubiła wypracowania itd.), obie cierpiały na lekki weltschmerz. Ty mi je przypominasz :)
Wiwat polonistki!
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-08-30, 14:05   Temat: Małgośka - komentarze
Jak dobrze :tull:
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-08-27, 09:38   Temat: Małgośka - komentarze
Czytam z wypiekami na twarzy jak ulubione powieści :littlehs:
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-18, 17:32   Temat: Małgośka - komentarze
Cytat:
Fajnie jest mieć swój pierwszy raz , mając 50 a nawet 51 lat. Dziś miałam taki pierwszy raz. Miss m porównała mnie do znanej australijskiej aktorki

Ej, nie wierzę, że nikt tego Tobie wcześniej nie powiedział |wht?!|
Swoim poprzednim wpisem uświadomiłaś mi, jak bardzo opieramy naszą wiedzę o osobach chorujących na nowotwory na...filmach fabularnych. Zobaczcie, we wszystkich niemal filmach chorujący na raka bezustannie wymiotuje, ma znaczącą niedowagę, jest łysy i leży bez sił w szpitalnym łóżku. Wyjątkiem jest może "50/50", ale i tam pojawiają się stereotypy.
Mój tata (IV stopień raka jelita grubego) jest po 8 cyklu chemii - nie stracił włosów, przytył, dopisuje mu apetyt. To co go zdradza, to popalone żyły (trochę minęło zanim dostał port). I teraz ja też widzę, jak bardzo byłam przesiąknięta stereotypem. Dostrzegłam to dopiero gdy choroba dotknęła kogoś mi tak bardzo bliskiego.
Brakuje filmów/kampanii o tym, że z rakiem się po prostu żyje. Że się pracuje, chodzi na zakupy, je i tyje. Ale to chyba jest po prostu mniej ciekawe/przejmujące od stadiów terminalnych :twisted:
Przepraszam za tą przydługą refleksję, ale Małgosiu naprawdę dałaś mi do myślenia. [/quote]
  Temat: Małgośka - komentarze
miss_misery

Odpowiedzi: 609
Wyświetleń: 152182

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-18, 10:51   Temat: Małgośka - komentarze
Małgosiu, smacznego i na zdrowie! :-D Scena z jedzeniem pizzy podczas chemii zasługuje na umieszczenie w filmie fabularnym.
W ogóle na zdjęciu w avatarze wyglądasz jak Toni Collette :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group