1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-18, 22:02   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
Moze kto pomoże? To dobre wyniki czy zle?
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-12, 22:23   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
Jestem juz po badaniu, odbyło sie bez komplikacji i mam juz wyniki :

Rozpoznanie patomorfologiczne: pasma prawidłowego nabłonka walcowanego przewodu pokarmowego, makrofagi, nieliczne neutrofile oraz ścięte masy białkowe.
Pobrane tkanki i narządy: torbiel głowy trzustki - kremowe , skąpe, nitkowate fragmenty tkankowe o łącznej śr 0,2cm

Endosonografia. Trzustka z cechami pzt pod postacią lobularyzacji, licznych hyperechogenicznych pasm odpowiadających zwloknieniom oraz zwapnień miąższu. W głowie trzustki stwierdzono cienkościenną torbiel wielkości 21x14mm z rchogenna zawartością, modelującą ujście przewodu wirsunga. Wykonani punkcję torbieli przez ścianę dwunastnicy igła 22G uzyskując kilka mililitrów słomkowego plłynu, ktory przesłano do badania cytologicznego oraz biochemicznymi (CEA, amylaza). Test lepkości ujemny. Przewód wirsunga o hyperechogonicznej ścianie, poszerzony do 8mm, z widocznymi na całym odcinku uwapnionymi i nieuwapnionymi złogami średnicy 6-7mm. Pżw nieposzerzony, bez cech kamicy przewodowej. Pęcherzyk ciebkościebby bez złogów. Wynik amylazy biochemicznej płynu CEA 21.1 ng/ml amylaza >12000 U/l . Wn.:PZT

Prosze pomóżcie , jak to interpretować ? Co myślicie o takich wynikach ?
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-01, 21:07   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
gabi30 dziekuje:)

...eh
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-01, 01:03   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
13 marca jade do szpitala w Rzeszowie gdzie zostanie przeprowadzone EUS.
Mam nadzieje ze 13stka bedzie szczęśliwa.

[ Dodano: 2017-03-01, 01:12 ]
A czy ktos kibmoze odpowiedzieć czy jest w tym szpitalu palarnie? Nie wiem jak ja wytrzymam nie paląc!!
  Temat: guz trzustki....
marzena1966

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 47053

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-01, 00:38   Temat: guz trzustki....
Wyrazy współczucia , niech Bozia sie Nia opiekuje!
  Temat: guz trzonu trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 42451

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-01, 00:15   Temat: guz trzonu trzustki
Ciesze się że wszystko dobrze się układa!oby tak dalej, zdrowia:)
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-23, 14:59   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
Byłam dzisiaj u mojego lekarza prowadzącego i dostałam skierowanie na to badanie z dopiskiem pilne do szpitala w Rzeszowie. Prawdopodobnie tam bedą najmniejsze kolejki i jest tam nowy sprzęt.
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-19, 23:51   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
Moze ktoś poleci konkretnny szpital lub lekarza godnego zaufania na bazie własnych doświadczeń?
  Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
marzena1966

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7867

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-18, 21:26   Temat: Ultrasonografia Endoskopowa (EUS) trzustki
Witam, choruje na trzustkę,nie mam jeszcze postawionej ostatecznej diagnozy. Dostałam skierowanie NFZ na ultrasonografię endoskopowa trzustki z biopsja ;i tu moje pytanie: w którym szpitalu gdzie i najlepiej mozna przeprowadzić takie badanie? Do jakiego lekarza sie udać?

Ktoś miał przeprowadzone takie badanie ? Jak ono wyglada,wiąże sie z pozostaniem w szpitalu?

To mój pierwszy post, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group