1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 47
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
maka1982

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10339

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-04, 20:08   Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
Trzymam za Was kciuki. Będę pamiętać w modlitwie.

[ Dodano: 2012-06-04, 21:10 ]
I pozbądź się tych złych myśli...... będzie dobrze.
  Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
maka1982

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10339

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-03, 20:22   Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
Cytat:

Maka i jak z bratem???



mój brat zmarł po póltora roku walki, ale u niego nigdy nie było znacznej poprawy,
może na początku..... optyczne zmniejszenie guza,
było zatrzymanie choroby, ale nie było remisji, niestety :(
guzy na płucach były nieoperacyjne :(
  Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
maka1982

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10339

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-19, 10:45   Temat: mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
Witam,
mój brat chorował na mięska Ewinga.
W momencie diagnozy guz na łopatce, liczne przerzuty w płucach i 2% w szpiku.
Najpierw brał bardzo agresywną chemię, po kilku(chyba 3) pobranie komórek macierzystych, po 6 cyklach operacja- usunięcie guza z kością, potem znowu chemia, następnie naświetlania- miejsce po guzie i na płuca.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
maka1982

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364081

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-13, 11:25   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Witam, śledzę Wasz wątek od początku.... jest mi naprawdę bardzo przykro, że musicie dalej walczyć. Tak się cieszyłyście. Będę trzymać kciuki i pamiętać w modlitwie. Musi być dobrze. Jeśli mogę cos doradzić- w wielu kościołach odbywaja się msze o uzdrowienie duszy i ciała. Ja odkryłam je o wiele za późno. Mój mąż jeździ na nie co miesiąc, następnym razem napisze mu na karteczce intencję Kasi, żeby tam zawiózł. Zyczę Wam, aby wszystko skończyło się dobrze. Pozdrawiam Ciepło! :)
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 39910

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-04-04, 18:15   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Zbliżają się drugie święta bez bliskiego mi człowieka.
Nie jadę do rodzinnego domu na te święta, rok temu dzieliłam sie z NIM jajkiem. :(
Kilka tygodni temu były JEGO urodziny- ciężki dla mnie dzień. :(

Wszystkim czytającym To życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych :)
  Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
maka1982

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6514

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-29, 09:18   Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
agnes2121 napisał/a:
Witajmaka1982, u mojej mamy wystąpił liszaj twardzinowy, zanikowy. Mama miała robiony wycinek pod krótką narkozą i to potwierdziło liszaja. U mojej mamy było to na tyle zaawansowane, że obięło chorobowo okolice odbytu.Leczona była czopkami z hormonem, kremem do smarowania sromu, mojej mamie już się to zagoiło. Na pewno leczenie nie jest krótkie, ale konieczne. Obecnie nie uważa się te zmiany za nowotworowe.Czasami przydarzają się niestety dzieciom. Bądżcie dobrej myśli, pozdrawiam.aga.



u córci też sięga na odbyt, ale to jest chyba norma, wydaje mi się że po 5 dniach stosowania leków świąd trochę się zmniejszył, także jestem dobrej myśli, pozdrawiam
  Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
maka1982

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6514

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-25, 20:31   Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
To raczej nie grzybica. Nie ma żadnych uplawów. Zresztą stosowałyśmy triderm. To na pewno by pomogło. Wygląd wskazuje na tego liszaja. Zmiany układają się w charakterystyczną cyfrę osiem.

[ Dodano: 2012-02-25, 20:34 ]
A co do owsików. Nie robiliśmy badań, ale zażyła przepisane leki. Profilaktycznie.
  Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
maka1982

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6514

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-25, 16:49   Temat: zmiany w oklicy krocza u dziecka
Witam,
mam następujacy problem z moją 6-letnia córcią:
jeszcze przed Bozym Narodzeniem swędziały ją okolice intymne, kiedy to się nasiliło, poszłam z nią do lekarza pediatry, miała zrobione badanie ogólne moczu- wynik prawidłowy, mimo wszystko dostała leki: furagin i maść chlorchinaldin h, po dwóch tygodniach objawy nie ustąpiły, w dniu kiedy byłyśmy zarejestrowane do kontroli zauważyłam podczas pielęgnacji krocza, że jest pokryte jakby białym nabłonkiem, taki dziwny nalot. Pani doktor podczas badania stwierdziła, że to może być podrażnienie spowodowane chemią uzywaną w domu- w związku z tym poleciła wyrzucić kostki wc, ograniczyć uzywanie płynów do toalety, używać tylko biały bezzapachowy papier, oprócz tego przepisała tabletki na owsiki, multiwitaminę, urosept i maść triderm, objawy nadal nie ustąpiły, nawet nie zmniejszyły się. Zarejestrowąłam córcię do dermatologa. Wczoraj byłyśmy na wizycie. Pani doktor po krótkim badaniu stwierdziła, że to liszaj twardzinowy. Powiedziała, że jesli ja chcę to może dać skierwanie na chirurgie dziecięcą na biopsje- gdy to usłyszałam oczywiście popłynęły łzy- 4 miesiące wcześniej pochowałam brata-leczył się w proponowanym szpitalu, zmarł na raka kości. Wystraszyłam się, że moje dziecko jest poważnie chore. Corcia dostała maść sterydową Travocort, Alantavit i witaminum A+E.

Pod wpływem emocji, nie zadałam wielu pytan Pani Doktor, wobec tego mam pytanie do forumowiczów:

czy opisane przeze mnie zmiany mogą przerodzic się w złośliwe?,
czy warto zrobic biopsję?
czy choroba nie wpłynie na płodność mojego dziecka?

z góry dziekuję za zainteresowanie moim problemem
  Temat: Wydzielony z wątku UMIERANIE (...) - kondolencje
maka1982

Odpowiedzi: 264
Wyświetleń: 66076

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-01-28, 10:28   Temat: Wydzielony z wątku UMIERANIE (...) - kondolencje
azzazzum napisał/a:
K*wa i poco tu sie modlić!!! dlaczego bóg nam go zabrał!! miał taki uśmiech na twarzy jakby mu ulżyło

Boże dlaczego !!!!



ja też tak sama siebie pytałam, ale otrzymałam odpowiedź na kazaniu podczas mszy pogrzebowej...
on tam był bardziej potrzebny, taki dobry człowiek nie mógł zostać tu na ziemi gdzie tyle zła, on tu nie pasował

mój braciszek też zastygł z uśmiechem na twarzy, to pomogło nam uwierzyć, że jest mu dobrze... po tym cierpieniu...
zmarł w domu i Jego ciało pozostało w domu do pogrzebu (1,5 dnia) mogliśmy z nim się pożegnać i modlic przy nim

Bardzo Ci współczuję ...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2012-01-28, 17:35 ]
Edytowałam post-cytat.Pozdrawiam.Jusia

  Temat: Żałoba
maka1982

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 159673

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-28, 10:09   Temat: Żałoba
Anelia napisał/a:
Pewnego dnia szafka sama spadała ze ściany, pozostawiając haczyk (nie ruszony) w ścianie - wisiała trzymając się na jednym haku :shock: Innego dnia sytuacja powtórzyła się z drugą szafką tym razem szafa całkiem spadła pozostawiając 2 !!! haczyki w ścianie :shock:
Następnie zawiasy zaczęły się odklejać i drzwiczki spadały albo wisiały ledwo trzymając się zawiasu :?ale?:


byłam kiedyś sama w domu, nagle usłyszałam jak w kuchni upada szczotka na kiju do zamiatania, znacie ten charakterystyczny dźwięk jak kij uderza o podłogę? no właśnie... wchodzę do kuchni a szczotka stoi na miejscu :roll: :?ale?:
  Temat: Żałoba
maka1982

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 159673

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-25, 13:01   Temat: Żałoba
erin29 napisał/a:
Długo się zbierałam do napisania na temat żałoby
W święta podczas gotowania rozmawialiśmy o Teściuniu że gdyby był to barszczyk o 6 rano byłby już gotowy i takie tam .
W wigilie wiadomo pełno SMS-ów od znajomych Ja odpisałam wcześniej a mój mąż wziął telefon do ręki dopiero jak pojechali moi Rodzice .
Na telefonie mnóstwo wiadomości i jedno nieodebrane połączenie zgadnijcie od kogo :?:
Wyświetliło się Ojciec |wht?!|
Najlepsze jest to że zaraz po pogrzebie zrezygnowaliśmy z numeru ( teściunia) tym samym rozwiązując umowę .
Zbieg okoliczności - być może
Ale żeby w Wigilię - pierwszą bez Taty i akurat na telefon syna ( duży ten zbieg okoliczności )
Ja jednak wierzę że to Teściunio dał znać że nas kocha i jest mu dobrze :-D ( no i się pobeczałam :cry: :cry: )



Mąż nie oddzwonił na ten numer bał się że nikt nie odbierze albo okaże się że nr jest nie aktywny :)




a moja siostra widziała, że nasz brat jest aktywny na facbooku O.o

  Temat: Żałoba
maka1982

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 159673

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-24, 18:55   Temat: Żałoba
dziś mija 3 misiące od śmierci mojego braciszka, wierzę głęboko, że on gdzieś tam żyje, daje nam na to dowody

dziś mąz był na pogrzebie sąsiada- świadka Jehowy, człowiek, który prowdził ceremonię powiedział, ze jego dusza też umarła,

umarł człowiek razem z duszą - nie wierzę!!!!!
wierzę,że coś nas jeszcze czeka po śmierci, że mój braciszek żyje
  Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
maka1982

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 39910

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-10, 09:26   Temat: Pierwsze Swięta bez bliskich ???
dla wszystkich zainteresowanych: Łukasz po mojej wczorajszej modlitwie, "przyszedł" do mojego pijanego męża(facet mówi, że to było naprawde) szarpnął go za rękę a potem jeszcze sie śnił ze dwie godziny, no i siłą rzeczy mąż mi trzeźwieje :D
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
maka1982

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27298

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-06, 19:52   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Katarzynka36 napisał/a:
Zgadza się. Ale też pisząc o tym pomyślałam, że może byc i taka sytuacja u Soji tylko Ona o tym nie wie. Głupio mi było pisać o tym, bo to bardzo delikatna kwestia...


dokladnie, dlatego u mnie post ubarwiony jest filipem z konopi i modą na sukces :|

[ Dodano: 2012-01-06, 19:54 ]
A moze znajdzie się prawdziwy tata i soja będzie szczęśliwa?
  Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
maka1982

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 27298

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-06, 19:30   Temat: Rozpad rodziny po śmierci bliskiej osoby
Katarzynka36 napisał/a:
No mi to też przeszło przez myśl, tym bardziej, że moja znajoma miała podobną sytuację.
Ojczym po smierci Jej mamy dał jej strasznie do wiwatu - ale pisałam już o tym w tym wątku...

tak, ale u nich było to wiadome
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group