1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 130
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dermatofibrasarcoma (??)
irena5519

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 17386

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-07, 21:29   Temat: dermatofibrasarcoma (??)
Witam serdecznie. Kiedy to czytałam na mojej skórze pojawiła się gęsia skórka bo przypomniała mi się moja droga do wyzdrowienia. Warszawa i tylko Warszawa mi pomogła i po 4 latach cała moja walka z tą chorobą to już tylko historia. Tam miałam zaraz zrobioną radioterapie i po jej zakończeniu szłam pod noże - wycięto całą wypaloną radioterapią chorą tkankę ze znacznym marginesem i mam do dzisiaj spokój.
Ciekawa jestem jak potoczyła się Twoja historia dalej bo widzę ostatnie wpisy z lutego. Proszę napisz co u Ciebie, czy jesteś już po konsultacji w Warszawie?
Pozdrawiam Irena :)

[ Dodano: 2014-09-07, 22:31 ]
Gdybyś potrzebowała jakiś informacji pisz na gg 6468954
  Temat: mięsak ból biodra
irena5519

Odpowiedzi: 1317
Wyświetleń: 361525

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-09-07, 21:08   Temat: dermatofibrosarcoma
Zuziu kochana co u Ciebie - proszę Cię odpisz mi na wiadomość, którą napisałam Ci na gg. Buziaczki :)
  Temat: mięsak ból biodra
irena5519

Odpowiedzi: 1317
Wyświetleń: 361525

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-05-03, 20:59   Temat: mięsak ból biodra
Zuzanko kochana ciągle o Tobie myślę. Zawsze pozostaniesz w moim sercu za pomoc i serce, którym wszystkich obdarzasz. Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę. U mnie ok.
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-03-12, 19:04   Temat: Dermatofibrosarcoma
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Przepraszam za tak długą nieobecność na forum, ale nie nie potrafiłam sobie poradzić z logowaniem. W starym komputerze miałam Was w zakładce a w nowym dopiero dzisiaj doszłam do tego jak wejść na swoją stronę.
No, ale najważniejsze, że tutaj jestem i mogę Wam napisać co u mnie słychać. Jeżeli chodzi o zdrowie to czuję się dobrze, tylko w dalszym ciągu miejsce pooperacyjne nie uelastyczniło się i mam problem ruchowy zwłaszcza przy odwracaniu się w łóżku. Dr w Warszawie powiedział mi, że to miejsce było poddane radioterapii i jest tam dużo martwych komórek.
Jeszcze w tym miesiącu mam wszystkie badania, zawsze wtedy przeżywam stres, ale jestem pozytywnie nastawiona to będzie dobrze. Moi Drodzy pozdrawiam Was wszystkich bardzo, bardzo serdecznie i obiecuję po badaniach się odezwać. Irena 8-) :-D
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-05-25, 20:52   Temat: dermatofibrosarcoma
Witam wszystkich po dość długiej przerwie.
Obiecałam, że co jakiś czas Wam napiszę co u mnie słychać. A więc czuję się całkiem nieźle, w miejscu blizny pooperacyjnej wyskoczyła mi przepuklina.
Po operacji w Warszawie poinformowano mnie, że w razie wyskoczenia przepukliny przez
4 lata nie będzie można jej operować, ponieważ nie można założyć siatki, bo gdyby była wznowa to wtopiłaby się w taką siatkę i wówczas byłaby ciężka operacja.
Miałam nawet usg, które potwierdziło przepuklinę w miejscu ubytku mięśnia- wrota przepukliny - tak mam napisane na wyniku. Trochę mi to utrudnia życie, bo przy najmniejszym wysiłku to świństwo wyskakuje, ale na razie samoczynnie wchodzi na swoje miejsce. W lipcu jadę do kontroli i zobaczymy co mi tam powiedzą.
Pozdrawiam Was serdecznie.
W lipcu się odezwę
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-03-10, 19:10   Temat: dermatofibrosarcoma
Jestem już po wizycie w Warszawie. Tak jak pisałam wszystko jest w porządku. Następna wizyta końcem lipca. Nareszcie mogę żyć pełnią życia. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. :sun: |przytula|
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-03-05, 18:54   Temat: dermatofibrosarcoma
Witam wszystkich serdecznie. U mnie wszystko idzie do przodu, wynik z usg jest bardzo dobry a w środę jadę do kontroli. Czuję się w miarę dobrze, tylko po tej radioterapii skóra jest tak jakby martwa. Nie mam czucia na dość dużym obszarze. Mam jeszcze problem ze schylaniem, no ale na to potrzeba jeszcze czasu. Parę razy bardzo mnie zabolało w środku rany, a wtedy to się bardzo przestraszyłam, bo ból był taki sam jak wówczas gdy to paskudztwo rosło. Myślę, że to były nerwobóle, a jeżeli nie to on się znowu odezwie, chociaż takiej myśli nie dopuszczam. A tak w ogóle to idzie wiosna i nie mam zamiaru myśleć o jakiejkolwiek chorobie. Uściski dla wszystkich. Znowu sę odezwę. Pozdrawiam
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-28, 12:58   Temat: dermatofibrosarcoma
Moi drodzy. Wczoraj lekarz orzecznik wysłał mnie na rentę. Stwierdził, że mam naruszony stopień sprawności organizmu. Zadecydował tu brak mięśnia piersiowego odpowiedzialnego za ruchy organizmu. Jest to dla mnie uciążliwe bo nie jestem tak sprawna jak kiedyś.
9 marca mam wizytę w Warszawie, a co miesiąc chodzę do miejscowej poradni onkologicznej.
Dotychczasowe wyniki badań są w porządku. Mam taką cichą nadzieję, że to paskudztwo już nie odrośnie. Pozdrawiam. Irena
  Temat: Irena5519 - komentarze
irena5519

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 27271

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-12-30, 12:28   Temat: Irena5519 - komentarze
=Witam. Cieplutko....
Stary Rok już odchodzi i żegna się z nami- zostawia nas na rozdrożach z naszymi wspomnieniami. Zmęczony i przygarbiony Staje na moment w drzwiach, jak gdyby chciał nam powiedzieć: - "Co złego to nie ja". I że się bardzo starał być dobry i radosny - od lata do jesieni, od zimy aż do wiosny. Cóż...trochę mu nie wyszło, choć nie był aż taki zły - może jego następca przyniesie lepsze dni... Już zegar Staruszka wygania, przerywa pożegnanie, a Nowy Rok w pas się kłania i z nami pozostanie. Co z sobą nam przyniesie? Już wkrótce się okaże. Przyjmijmy Rok Nowy w darze z nadzieją spełnienia marzeń. I życzmy sobie zdrowia, uśmiechu na każdej twarzy i niech w tym Nowym Roku nam wszystkim dobrze się darzy. •**• •**•

Wraz z Nowym Rokiem życzę wszystkim dużo, dużo zdrowia, wytrwałości w walce z chorobą i nadziei bez której nie da się żyć.
http://zdjecia.nurka.pl/u...0yfww3.gif.html
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-12, 09:49   Temat: dermatofibrosarcoma
Witam. Wczoraj miałam kontrolne usg i myślę, że wszystko jest w porządku.Mam tylko powiększoną wątrobę i śledzionę ale myślę, że to po radioterapii. A tak czuję się nieźle.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Irena
  Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
irena5519

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 59917

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-04, 18:29   Temat: Guz w lewym mięśniu prostym brzucha 70 x 40 x 35 mm
Witam serdecznie. Ja jestem 2 m-ce po operacji, miałam 30 klamerek, cięcie od piersi prawie pod pępek, usunięty mięsień prawy prosty. Mój brzuch wygląda nieciekawie, co kawałek "pagórek", na dodatek skóra spalona po radioterapii, ale dla mnie najważniejsze jest, że na dzień dzisiejszy pozbyłam się tego paskudztwa, czego i Tobie życzę. Nic się nie martw, teraz jest zima a do lata na pewno będzie lepiej. A dla Twego męża myślę ważniejsze jest Twoje zdrowie niż brzuszek, jak kocha to nawet nic nie zauważy. Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
irena5519

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 257299

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-22, 19:46   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
Ode mnie również :tull:
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-22, 12:32   Temat: dermatofibrosarcoma
Witam wszystkich. Długo mnie tu nie było, ale moja rekonwalescencja trwała trochę dłużej niż po pierwszej operacji. Czuję się już o wiele lepiej, chociaż w dalszym ciągu męczą mnie dolegliwości po radioterapii, ale z nimi sobie też poradzę. Rana pooperacyjna super się goi, tylko wokół niej mam ciemną skórę po naświetlaniu, podobno tak się robi. A tak w ogóle myślę, że tą rundę z tym paskudztwem ja wygrałam czego i Wam wszystkim życzę.
Pozdrawiam serdecznie. Irena :tull: :tull:
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-12, 12:15   Temat: dermatofibrosarcoma
Zuziu to zaczerwienienie mam od tygodnia a skóra jest w tym miejscu szorstka i bardzo wysuszona. Jeżeli chodzi o ten ból, to nie chcę już łykać tabletek przeciwbólowych bo bardzo niszczą ten mój żołądek. Najgorzej jest, gdy za dużo się ruszam bo później muszę pół dnia spędzić w łóżku a wiesz jak ja tego nie znoszę. Dziennie sobie powtarzam - na Święta już będzie dobrze a ból będzie tylko złym wspomnieniem. Pozdrawiam
  Temat: dermatofibrosarcoma
irena5519

Odpowiedzi: 157
Wyświetleń: 53197

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-11, 17:03   Temat: dermatofibrosarcoma
Witam serdecznie. Nie myślcie moi Drodzy, że o Was zapomniałam, tylko znoszę rekonwalescencję. Moje żebra tak bardzo mnie bolą, że siadam do komputera tylko na kilka minut i zaraz muszę się położyć. O wykonaniu jakiejkolwiek pracy, poza wytarciem kurzu nie ma nawet mowy. Wreszcie po miesiącu mogłam się wykąpać, ale od tego czasu na 5cm wkoło blizny pooperacyjnej powstało dość mocne zaczerwienienie, nie wygląda to za ciekawie.
Nie wiem czy nie wyskoczył mi dopiero teraz odczyn popromienny po naświetlaniu, ale na wszelki wypadek zaczęłam to smarować znowu oliwką odezwę się, jak mi trochę popuści.
Pozdrawiam.
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group