1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
gaba

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-07-17, 21:13   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
No i popatrzcie, co opowiadam jakiemuś lekarzowi o moich "atakach niestrawności" (ja tak te bóle nazywam) to wzrusza ramionami i mówi że to nic określonego (gastrolodzy). A tu już 3 osoby z tym. Ja po latach obserwacji zauważyłam że mnie to dopada jak po kilku godzinach głodu dopadam czegoś ciężkostrawnego i pochłaniam to nie przeżuwając należycie. Teraz bardziej uważam i ataki mam rzadziej. Mnie No-spa przytłumia trochę ból ale i tak za każdym razem noc nie przespana. Zrobiłam dobre usg (parę razy) i gastroskopię i wierzę że jeżeli coś trwa kilkanaście lat i nic nie widać to chyba nie rak. A usg jamy brzusznej powinno się robić co kilka lat nawet jak nic nie boli. Pozdrowienia
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
gaba

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-06-15, 19:08   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
Trzustka jest często przesłonięta przez gazy, uprzedź mamę żeby na wszelki wypadek była cały czas na espumisanie lub czymś podobnym, to w niczym nie szkodzi.
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
gaba

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-06-15, 14:55   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
Czegoś nie napisałaś, albo ja za głupia. Stan jest zły, ale skąd to przekonanie wszystkich że to szybko postępuje. Ujawniono nagle, ale mogło (i pewnie tak było) rozwijać się latami. Czy w czasie tej diagnostyki stan mamy się pogorszył? Jak na razie nie ma informacji o złośliwości nowotworu, ja miałam to określone z biopsji gruboigłowej. Porozmawiaj jeszcze z tym patomorfologiem co by potrzebował do jednoznacznej diagnostyki.
Powtórzenie USG nie zajmuje czasu i nie obciąża chorego, tym razem należałoby znaleźć nowoczesny aparat i poprosić radiologa żeby sprawdził i dokładnie opisał czy są patologiczne przepływy we wszystkich "krytycznych obszarach"
Rozbieżność zdań tych wszystkich lekarzy rzeczywiście może zdołować, ale nie bierz na siebie postawienia rozpoznania. Każdego z nich należy zapytać dlaczego właśnie tak i co ewentualnie proponuje dla uściślenia obrazu. Podejście nr 5 jest przynajmniej racjonalne - dąży do wykluczenia "jego działki" ale taka laparoskopia to też obciążenie, może można uściślić diagnozę inaczej. Trzymaj się
  Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
gaba

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 83551

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-06-14, 12:59   Temat: co dalej? przerzuty na wątrobe to już wyrok?
Ale chyba z tymi wynikami możesz już pójść do onkologa, całkiem dużo tego, jak w biopsji uda się ustalić rodzaj nowotworu to właściwie chemioterapię można zacząć. Wynik z PET ma znaczenie dla ogólnego obrazu choroby, rokowań ale dla rozpoczęcia chemioterapii to znaczenia nie ma, w lżejszym przypadku mógłby przesądzić czy nie zacząć od operacji. Ja bym poszła do onkologa tego samego dnia jak będzie wynik biopsji, bo nawet jeżeli będą wątpliwości to kto ma je rozstrzygnąć jak nie onkolog (on leczy, jego wątpliwości się liczą). Powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group