1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
elisabeth

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-10, 08:17   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Myszko!

Dlaczeo wiec przy takim wyniku wykonano u ciebie biopsje wezla wartowniczego???
Czy twoj onkolog moze udzielic tobie tej informacji? Bardzo bylaby taka informacja istotna.

Ja mam podobny wynik do Twojego, ale o biopsji wezla wartowniczego nie bylo nigdy mowy.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
elisabeth

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-10, 07:31   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Do Adminitratora!

Bardzo, bardzo dziekuje za wyczerpujaca, rzeczowa odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za doskonale forum.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
elisabeth

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-04-09, 13:11   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Trudno mi uwierzyc, ze Twoja zmiana w plucach , to przrzut! Ja mam Clark II, Breslow 0,35 od 5-ciu lat. A Ty po roku od diagnozy podejrzewasz przerzuty przy czerniaku In situ???
Jezeli okazaloby sie, ze to jednak przerzut, to nalezaloby szukac innego zrodla - moze gdzies na skorze masz jakies inne podejrzane znamie?

Twoj czerniak jest bardzo, bardzo cienki, poza tym umiejscowiony w naskorku, a tam nie ma ani naczyn krwionosnych, ani limfatycznych - tym samym przerzuty sa prawie niemozliwe.
A poza tym w dalszym ciagu nie rozumiem oceny stopnia zaawansowania u Ciebie, bo Clark II wedlug mnie wyklucza klasyfikacje in situ. Clark II mowi nam, ze zmiany siegaja gornych czesci warstwy brodawkowatej naskorka, natomiast in situ jest wtedy, gdy zmiany nie przekraczaja warstwy naskorka - czyli Clark I.
Bede wdzieczna, jezeli ktos mnie poprawi w tym wzgledzie.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
elisabeth

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-01, 07:22   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Droga Myszko!

Czy slowa "duze prawdopodobienstwo przerzutow" wypowiedziane zostaly przez lekarza, czy jest to Twoja wlasna (nad)interpretacja?

Jest bowiem bardzo malo prawdopodobne, ze to przerzut i do tego w tak krotkim czasie! Ja sama mam od 5-ciu lat SSM, Clark II, Breslow 0,35 i jak dotad zyje.
Radze poczekac do nastepnego badania i zachowac spokoj. Wiem, ze to nie jest latwe, bo ja sama jestem panikara, ale sprobuj. Dziesiatki - jak nie wiecej - dotychczasowych moich obaw okazaly sie niezasadne.
Pozdrawiam
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
elisabeth

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 162043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-02-25, 15:35   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Myszko!Czytajac Twoja historie widze siebie, jak w odbiciu lustrzanym: ten ciagly lek, gdy cos zaboli, te czeste wizytyi badania lekarskie. Nawet - tak jak Ty - szukalam pomocy u psychologa. Wszystko bez rezulatu, choc wnet mija 5 lat odkad wiem, ze mam (mialam?) czerniaka. Nawet stopien zaawansowania jest bardzo podobny do Twojego - u mnie Breslow 0,35, ClarkII.
Zachodze tylko w glowe, skad u Ciebie Clark II jest uznany za "in situ"? Wedlug mojej wiedzy "in situ", to zmiany nie przekraczajace warstwy naskorka, czyli Clark I, natomiast Clark II to zmiany siegajace gornych czesci warstwy brodawkowatej naskorka, a wiec juz nie "in situ".
Wytlumacz mi to prosze. Pozdrawiam serdecznie i zycze Tobie i sobie bysmy w koncu mogly zaczc normalnie zyc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group