1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 22:02   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Nata Nataliii, dzięki Rafała i Twoim wpisom wiem jak ważna dla niego była rodzina. Chociażby dlatego, ze nie powiedział Wam o sugerowanych mu wizytach u prof. Rutkowskiego. Nie chciał narazac Was na koszty, choć niewiadomo czy te wizyty dalyby mu szansę na dłuższe, może lepsze życie. Mi osobiście Rafał dał lekcję zarówno walki jak i pokory wobec choroby. Niesamowitego męstwa, odwagi ale też poczucia humoru. Bądźcie dumni z Brata, Syna i Wujka..
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 16:50   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Nata Nataliii, bardzo mi przykro z powodu śmierci Rafała.. Nie chce mi się wierzyć..Jeszcze niedawno był tutaj z nami, dzielił się informacjami.Bardzo go polubiłam choć nie miałam okazji poznać. Głębokie wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-10-20, 23:31   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Rafał, na zdjęciu było widać, ze zmiana tak jak napisałeś wydawała się chropowata. Czekamy w takim badz razie na poniedzialek i na dalsze decyzje odnośnie Twojego leczenia. A ogolnie jak sie czujesz fizycznie? Bo psycha, tak jak napisales siada, jeszcze ta pogoda depresyjna..Ale nie jesteś sam z tym wszystkim. Pewnie dużo nas czerniakowcow czy z przerzutami czy bez ma teraz kiepskie dni. Trzeba być jednak dobrej myśli :)
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-10-20, 22:31   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11, czy te przerzuty skorne, to jest to co zdjecie które wysylales? Czy to jest ograniczone tylko do stopy czy masz tego więcej? Pozdrawiam i walcz dalej. Jesteśmy z Tobą chlopaku :trtd:
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-10, 00:09   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Rafał, podłączam się pod pytanie TP53, pewnie terapia yerwoy+opdivo dyskwalifikuje Cię, ale na pewno dostosuja Ci coś odpowiedniego do Twojego stopnia zaawansowania. Czy te zmiany w płucach odczuwasz jakoś? Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-26, 21:27   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Rafał, zadałam Ci pytanie w wątku kciukowym, ale nie odpowiedziałeś. Jesteś w domu czy w szpitalu? A tak ogólnie to super wieści od Ciebie :)
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-26, 11:38   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11, przez ostatnie miesiące przejrzałam forum wzdłuż i wszerz i prawie wszystkie wątki przeczytałam, to już wiem, ze czerniak nie zawsze jest czarny (chociaż mój był czarny). Potrafi być brodawką, być różowy bądź tylko brązowy a nawet prawie bezbarwny. Prawdziwa historia opętania Anneliese Michel - to na jej podstawie powstał film "Egzorcyzmy Emily Rose"? Ciekawą masz lekturę, też lubię te klimaty:devil:

[ Dodano: 2016-05-26, 11:39 ]
:devil:
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-26, 01:32   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11, że tak już podle napiszę "czy siostra wie co przechodzisz"? Tak jak napisałeś, że "znamiona ,nieregularne, dwukolorowe niektóre wielkie i guzowate na szyi" są podejrzane, zwłaszcza jak okazało się, że Ty masz czerniaka czyli możesz mieć gdzieś w genach to zapisane,bo wielce się nie opalałeś...

[ Dodano: 2016-05-26, 01:34 ]
*
mimo tego, że wielce się nie opalałeś
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-22, 19:20   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Ważne, że Cię "odbólują" trochę...Wizyta u prof. rozumiem nieaktualna, ale pewnie będziesz mógł w innym terminie jechać. Dawaj znać co i jak. pozdrawiam i trzymaj się mocno :)
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-17, 20:45   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11 napisał/a:
J,brzusznej tez
Mam dziwne subiektyne odczucie wody w żołądku ale z tego co pamiętam nieraz już tak miałem przed chorobą może taki mój"urok"
i tego trzeba się trzymać. Jeszcze raz kajam się za Twój niepotrzebny niepokój :-(
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-17, 20:42   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Ojej przepraszam, nie było moim zamiarem Cię przestraszyć. dopiero tez doczytałam, że TK pokazałoby wodobrzusze, a z tego co czytałam miałeś TK i klatki piersiowej i jamy brzusznej, więc myślę, ze nie ma co się jednak nakręcać.
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-17, 20:03   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
TP53, no własnie zastanawiałam się czy TK pokazuje ewentualne wodobrzusze. Jeśli tak, to trzymamy się tego, że to jednak przewrażliwienie :)
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-16, 22:34   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Bardzo słuszne podejście i tak trzymaj :) Badanie LDH - (dehydrogenaza mleczanowa) jest wskaźnikiem, którego podwyższone wartości występują w przypadku przerzutów odległych (które masz). Podejrzewam, że właśnie pod kątem tego miałeś pobieraną krew. Rozumiem, że wcześniej nie miałeś tego badanego, stąd moje pytanie. Nawet nie myśl o tym, że za miesiąc może Cie nie być. Pamiętaj, że 90% siedzi w głowie, reszta to lekarze. Nie możesz się za bardzo dołować, chociaż wiem, ze na pewno nie jest Ci łatwo. Tak jak napisała DulceAmargo, z dnia na dzień jest coraz więcej sposobów do walki z tym dziadostwem. Profesor odpisał? Ja pisałam skutecznie m.in. na ten adres: piotr.rutkowski@coi.pl
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-16, 21:53   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11, przykro mi z powodu wyników, na pewno to szok dla Ciebie, ale musisz walczyć dalej, nie ma wyjścia. Miałeś robione USG i RTG. TK jest badaniem dokładniejszym (mi również USG nic nie wykazywało na wątrobie a TK już tak). Może pokazać zmiany, których wcześniejsze badania nie wykazały, ale może to być też taki szybki rozsiew czerniaka. Bardzo wysoki indeks mitotyczny świadczy o tym, ze komórki rakowe o wiele szybciej się dzielą, niż w przypadku gdy IM jest zerowy lub nieznacznie podwyższony. Owrzodzenie i dość wysoki Breslow również nie były optymistyczne, nie miałeś również wyciętego wartownika, co nie znaczy, ze to spowolniłoby proces choroby. Teraz to już akurat i tak nie ma znaczenia - Warszawa i prof. Rutkowski - koniecznie i to jak najszybciej. Jesteś młody, nie masz dolegliwości, to na plus :) a badanie LDH robiłeś kiedykolwiek?
  Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
arawis

Odpowiedzi: 294
Wyświetleń: 162643

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-04-26, 21:13   Temat: Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
ccc11, wszyscy moi poprzednicy piszą Ci BARDZO słusznie. Tylko WCO i prof. Rutkowski. Na co czekasz chłopaku, jesteś młody, masz całe życie przed sobą. A Ty szukasz czasu, żeby maila napisać? Jak mi Missy na forum poleciła, żeby skonsultować moje wyniki z prof. R. to napisałam od razu. Odpowiedź dostałam po niecałej godzinie, a po 2 tygodniach byłam już szczęśliwie "wycięta". Masz nieciekawy pierwotny wynik, naprawdę nie masz na co czekać. Działaj! Pozdrawiam mocno i dawaj znać co u Ciebie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group