1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-01-30, 18:14   Temat: Moja mama umiera
OJ jak bardzo wiem co czujesz ,taki sam scenariusz .Jak pusty jest dom bez nie bez mamy tej kochanej co zawsze witała mnie z usmiechem ,kazdego dnia sms jak jej wnuczek oj jak to boli te wspomnienia ale chce ja wspominac choc łzy gorace leca ,na ubraniach został jej zapach na filmikach w tel jej głos .... bardzo chciała życ do konca jej mowilam ze to przejsciowe pogorszenie pamietam jej spojrzenie gdy ja pocieszałam Nie miała owagi mi powidziec e umiera a ja to wieziałam obydwie przed soba udawałysmy ,umarła akurat mnie nie było tak załuje ale pozegnałam ja w domu jeszcze Minał drugi miesiac a ja tak tesknie za nia tak bardzo płaczac wsrodku czje jak krzycze MAMO ,NIK MNIE JUZ NIE bezie tak kochał jak ty ,Mamus kocham CIE
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-11-16, 04:43   Temat: Moja mama umiera
Dziś moja mama zmarła ,krwotok z płuc
czy ciepiała umieajac ? tak mnie meczy ta niewiedza ....nie było nikogo przy niej
nikt sie nie spodziewał ..... biedna umieała w samotnosci a godzine przed smiercia
pisałysmy sms byłam w pracy ....
  Temat: agunia79-1979 - komentarze
agunia79-1979

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3421

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-11-16, 04:38   Temat: agunia79-1979 - komentarze
Witam, nie zgodze sie z Toba
Dzis niespodziewanie moja mamusia zmarła ,krwotok z płuc
Śmierc przyszła nagle niespodziewanie
Mamusi nie powiedziałam całej prawdy i dzis moge wspominac ją
taką pełna nadziei na lepsze jutro ,moze sie domyslała ,ale domy-slac sie
a poznac okrutne rokowania to róznica .... Dziekuje Bogu za wysuchanie
moich próźb
  Temat: Śmiertelny krwotok
agunia79-1979

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 54892

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-11-16, 04:28   Temat: Śmiertelny krwotok
Dzis zmarła moja kochana MAMA ,półtora miesiaca po diagnozie nowotwór płuca lewego wypis do domu , morfina .... Nie cierpiała bólu codzien dziekowała Bogu ze nie boli ja ,słabła z dnia na dzien Śmirc przyszła niespodziewanie.... ale tak bardzo mnie męczą mysli czy długo sie męczyła...miała krwotok .Tata spał obok ,gdy sie obudził mama obok juz nie zyła lezała w krwi ,prosze niech ktos napisze czy taka smierc to chwilka była? Nie było mnie akurat w domu umierała w samotnosci ,czy ktos wie czy długo trwa taki krwotok ? prosze odpiszcie ....Agunia
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-11-03, 10:23   Temat: Moja mama umiera
Witaj wiem co czujesz ... choroba mamy spadła na nas z dnia na dzien .Od tej pory nie potrafie sie cieszyc jakos nie mam nadziei na lepsze jak patrze na mame jak niknie w oczach ,ona mówi ze jeszcze stanie na nogi kocham ja za ta wiare ja przy niej tez jestem dobrej mysli by nie podejzewała najgorzego ale przyznam ze czje zmeczenie tym ciagle mysle co bedzie dalej modle sie by nie cierpiała po nocach sie budze z lękiem ciagle mysle o niej nie da sie inaczej ,Mama po morfinie jest taka zmieniona tak bardzo tesknie za jej zdrowiem i spokojem dni , ale to boli taka nie moc zupełna .U mojej mamy nie proponowali lekarze ani chemmii ani naswietlan -rozsiany nowotwór ,ale bywaja dni ze mama lepiej sie czje i wtedy jest nadzieja a na drugi dzien staszny spadek taka hustawka nie wiadomo czego sie spodziewac Boje sie tej choroby naprawde ,nigdy sie tak nie czułam Mama dzielnie to znosi ciagle jej to powtarzam ,przytulam jetem z niej dumna ale brakuje mi jej w takich sytuacjach kryzysach zyciowych ona mnie wspierała tesknie za tym a nie mogejej powiedziec jak mi ciezko i jak mi brak jej pocieszenia ,łzy same lecą trzymaj sie ,pozdrawiam
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-10-27, 11:41   Temat: Moja mama umiera
Witam dziekuje za pocieszenie tak tak wiele znaczy naprawde,mama po dotlenieniu odzyskała siły by usiąsc i byc z nami ,pytałam mamy czy bolało ja cos tak pojekiwała przez sen ,była zdziwiona moim pytaniem -nie pamietała by ja bolało .Tego dnia z bratem zapalilismy swieczki i siedzielismy przy niej bylismy pewni ze w tym snie odejdzie ...a tu takie zaskoczenie cudowne mama nabrała sił .nie rozumiem tej choroby naprawde nie wiadomo czego sie spodziewac taki kryzys był ale kochana mama jest z nami ,musze sie nacieszyc tymi chwilami z nia bo jak widac w kazdej chwili moze byc gorzej .Bede zagladac tu bardzo mi to pomaga pozdrawiam Aga
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-10-25, 21:37   Temat: Moja mama umiera
Dzis stan mamy bardzo sie pogorszył ,miała dusznosci obfite poty sennosc i jęki prez sen ,zdecydowalismy sie z bratem na koncentrator tlenu,po podłączeniu tlenu stan sie poprawił na tyle że mozna ja było obudzic i była spokojniejsza ,bardzo sie bała myslałam ze to juz koiec...wiem ze to niedługo wiem buuuuuuuu....
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-10-23, 21:54   Temat: Moja mama umiera
Tak masz racje ciesze sie kazdym dniem przy mamie.Mówie jej jaka jest dzielna kochana ze znosi osłabienie bardzo dobrze i DZIEKUJE za kazdy dzien bez bólu ,ze nie cierpi bólu naprawde ....pozdawiam trzymaj sie cieplutko bede zagladac tutaj obiecuje
  Temat: Moja mama umiera
agunia79-1979

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 66163

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-10-22, 22:05   Temat: Moja mama umiera
Witam , moja kochana mama ma nowotwora płuc ,nie ma miesiaca jak zdiagnozowali mame w szpitalu gdzie trafiła z silnym bólem barku i podzebrza nie mijajacym po nawet silnych tablet przeciwbólowych po wykonaniu rtg pózniejTK wyrok nowotwór płuc rozsiany juz po organizmie ...całej prawdy mama nie poznała do dzis ...bardzo sie starałam by nie dowiedziąła sie...by miała nadzieje .Od tego czasu jest na morfinie co 4 godz ,słabła z dnia na dzien dzis juz nie ma siły chodzic ,oddech szybki i taka kruszynka moze 40 kg wazy nawt nie ,dzielnie znosi tzw osłabienie wierzy ze to przejsciowe i beda dni gdy powróca siły ,kocham ja za ta wiae a le czuje jak mnie dusi by nie płakac przy niej wiem ze nie bedzie lepiej bardzo sie boje nie wiem czego sie spodziewac dalej tzn boje sie ze bedzie cierpiec ból ....na razie morfina wystarcza ni eboli ale niknie w oczach poprostu ,ciezko mi bardzo ja kcham nie moge dalej pisac przez łzy....
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9886

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-17, 21:46   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziekuje ....
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9886

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-17, 14:59   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Witam dzis odebrałam mamy wynik hist-pat,
carcnoma planoepitheliale invasivum G 2 ,Posze o infrmacje ,czekam i dziekuje
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9886

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-15, 08:10   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Nie wiedziałam, że w tym dziale nie pisze się o emocjach. Dziękuję za te informacje. W takim razie proszę zapoznać się z Regulaminem Forum, który został zaakceptowany w momencie korzystania z jego zasobów. / absenteeism
Mamie nie mówię całej prawdy by miała troszkę nadziei. Bardzo się staram by ktokolwiek przy mamie nie użył słowa morfina. Znam mamę i wiem że by się załamała. Wiem ze pogorszy się jej stan, wiec przyjdzie czas na tą okrutną prawdę. Mam poparcie w rodzinie, nikt z nas nie chce dla niej źle. Dziękuję za poświęcony mi czas. Agnieszka
  Temat: agunia79-1979 - komentarze
agunia79-1979

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3421

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-10-14, 21:42   Temat: agunia79-1979 - komentarze
>> Komentarze dotyczą tego wątku <<

  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9886

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-14, 19:55   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziś był lekarz u mamy opieka pailatywna .
U mamy te osłabienie to postęp choroby, niestety będzie słabła z dnia na dzień. Nie wiem czego się spodziewać, lekarz mi powiedział ze każdy organizm jest inny, ale to nie potrwa długo.
Muszę się nią nacieszyć, ale gdy u niej jestem to chce mi się płakać gdy pomyślę że umiera mi, kocham ją i nie chce by umierała w bólach. Tak bardzo się zmieniła 3 tyg po diagnozie a wygląda tak źle, nie zna do końca prawdy, nie wie że na morfinie jest co 4 godz, nie mam odwagi jej powiedzieć bo ma nadzieje ze to chwilowe i wróci do zdrowia, niech ma tą nadzieje rozpisałam się ale potrzebuje się z kimś podzielić.
  Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
agunia79-1979

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9886

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-13, 09:31   Temat: moja kochana mama ma raka płuc, proszę o wsparcie
Dziękuję, jutro będzie u mamy lekarza, także dowiem się czego się spodziewać dalej tzn jak choroba będzie postępować u mamy, dla mnie to takie życiowe zaskoczenie, ale dobrze ze znalazłam to forum.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group