1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-27, 21:35   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Doczytałam :-( i już odpowiedziałam w poprzednim wpisie. Po co te osobiste "wycieczki"? Niepotrzebnie.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-27, 21:13   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Gazda napisał/a:
Nie jesteś pewna, i reklamujesz to wśród osób chorych? :mrgreen:
Gdybyś posiadała ELEMENTARNĄ wiedzę z zakresu medycyny i chorób onkologicznych, tobyś wiedziała, że poprawienie krążenia limfatycznego sprzyja rozsiewowi nowotworowemu. Dlatego osoby chore mają kategoryczny zakaz poddawania się masażom, a zwłaszcza limfatycznym przez co najmniej rok od zakończonej pozytywnie kuracji. Jak dla mnie, jedynym argumentem na Twoją obronę może być tylko to, że sama nie wierzysz w działanie refleksologii, chyba że psychosomatyczne. Jest to oczywiście również ważne, jak każda poprawa samopoczucia osoby chorej. Mnie również głaskanie doskonale poprawia humor, tylko że takie trochę powyżej stóp...


To ostatnie - niepotrzebne i niegrzeczne. Reflekso nie jest masażem, tym bardziej limfatycznym, wiec pewnie dlatego w szpitalach onkologicznych w Stanach przeszkolone pielęgniarki i refleksolodzy współpracują z lekarzami nad łagodzeniem objawów choroby nowotworowej, szkoda, że nie mogę tutaj wkleić odpowiedniego linku. A ze swojego podwórka: mam pacjentów chorych na nowotwory w tym siostrę, którym robię zabiegi...
A gdybyś czytał ze zrozumieniem moje posty, to byś wiedział, ze nie piszę o leczeniu tylko wspomaganiu leczenia i pomocy chorym.
Aha i pacjenci onkologiczni mają u mnie zabiegi gratis - więc na tym forum się nie reklamuję. Ale tak, zachęcam do refleksoterapii i odkłamywania opinii na jej temat.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-27, 20:58   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
vioom napisał/a:
Cytat:
Dodam, że są badania (USA, Dania, Chiny, Izrael), które pokazują pozytywne działanie terapii, nie publikowane w Polsce


Znam angielski, dawaj, poczytam :)


with pleasure ;) ale jak wkleiłam link, to dostałam ostrzeżenie, więc - nie.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-27, 20:51   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Gazda napisał/a:
To znaczy że po takim masażu poprawia się ukrwienie narządów, lepsze jest krążenie limfy?



Tak, poprawia ukrwienie narządów, limfy - pewnie też, ale nie jestem pewna, muszę spr. w mądrych książkach:-)
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-27, 08:37   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Właściwie są dwa sposoby próby wytłumaczenia zjawiska: zachodnia w oparciu o stworzoną przez dr Fitzgeralda terapię strefową. W skrócie-poniżej
Masując, uciskając określony punkt reflektoryczny na stopie, pobudzany jest do pracy związany z nim narząd.
Aby nastąpiła jakakolwiek reakcja, musi zostać wysłany odpowiedni bodziec. W przypadku refleksoterapii emitowanie bodźca jest bezpośrednim następstwem ucisku strefy/punktu reflektorycznego stopy.
Wyzwolony zostaje elektrochemiczny impuls nerwowy, przekazywany następnie przez komórkę czuciową do ośrodkowego układu nerwowego.
Sygnał odbierany jest przez zwój nerwowy, po czym wędruje dalej przez ruchomą komórkę nerwową.
W wyniku tego następuje reakcja.
i wschodnia w oparciu o teorię opartą na meridianach.

Dodam, że są badania (USA, Dania, Chiny, Izrael), które pokazują pozytywne działanie terapii, nie publikowane w Polsce - to oczywiste, chociaż ja staram się je pokazywać, ponieważ uważam, że warto odkłamywać rzeczywistość ;)
W przypadku chorych na nowotwory istotne jest, że po krótkim instruktażu nasi bliscy mogą z powodzeniem przynosić ulgę za pomocą w tym przypadku krótkich zabiegów - 15 min.
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-26, 18:43   Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Jest to jedna z tych metod, gdzie ważna jest wiedza, a nie wiara:-) Przy grzybicy terapia nie może być stosowana. I na pewno nie jest panaceum na wszystko, absolutnie.
I nie LECZY a skutecznie WSPOMAGA leczenie. Przyjemna bywa, chociaż nie zawsze ;)
  Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka
Reflekso

Odpowiedzi: 275
Wyświetleń: 164188

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-03-26, 16:53   Temat: Mam wybór i z niego korzystam
A może warto też uznać, że każdy z nas może sam dokonać wyboru...

“Każdy ma prawo do korzystania ze wszystkich dostępnych środków, aby móc w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem” fragment Europejskiej Karty Społecznej przyjętej przez Radę Europy (1961r., ze zmianami 1996r.)

Medycyna alternatywna (CAM – Complementary and Alternative Medicine) jest coraz częściej wykorzystywana przez obywateli w Europie jako sposób służący profilaktyce zdrowia, a także wspomagania leczenia różnych dolegliwości i chorób. Wśród ludzi rośnie świadomość, że holistyczne podejście do opieki zdrowotnej jest potrzebne i że ważne jest zrozumienie, iż człowiek stanowi niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i ducha. Jest także ściśle związany ze środowiskiem w którym żyje:fizycznie i społecznie.

Przy obecnym stanie medycyny alopatycznej korzystanie li tylko ze środków, metod (nawet bezpiecznych takich jak akupunktura, akupresura, refleksoterapia) zaliczanych do CAM wydaje się mocno ryzykowne, ale już połączenie CAM i medycyny konwencjonalnej - nie. Są na świecie onkolodzy, także pojawiają się w Polsce, którzy rozumiejąc to - stosują taką metodologię. Nie mamiąc przy tym pacjentów obietnicami, że CAM wyleczy raka.

Myślę, że w tak strasznej, podstępnej chorobie, jaką jest rak warto wykorzystywać różne metody, trzeba mieć jednak do tego wiedzę i pokorę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group