1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-10-02, 22:21   Temat: Guz pęcherza
Dziękuję bardzo.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-10-08, 19:27 ]
:/pociesza:/
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-10-01, 21:38   Temat: Guz pęcherza
Dziś o 8 rano odszedł mój Tata.
Od 2 dni był z nim ciężko kontakt, od piątku nie było moczu. Od wczoraj po opieką hospicjum.
Pomimo ogromnego smutku, cieszę się, ze tata bardzo nie cierpiał. Odszedł w domu tak jak chciał.
Opiekowałam się nim najlepiej jak potrafiłam.
Dziękuję za dobre i pomocne słowa z Waszej strony.
Pozdrawiam Monika
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-16, 11:37   Temat: Guz pęcherza
Witam

Mija 6 tydzień kiedy tata nie jest dializowany. Powiedziałabym, że mniej śpi, niż wtedy kiedy były dializy.
Niestety jest coraz słabszy. Mało je, najlepiej coś słodkiego, zamiast chleba bułka mleczna, obiadów wcale. Od kilku dni wyczuwalny jest słodkawy, mdły "zapach". Dochodzi on z worka od cewnika. Zbiera się tam krew z pęcherza. Dolegliwości bólowe nieco się nasiliły, jednak APap wystarcza.
Czekamy w kolejce do hospicjum
Pozdrawiam
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-19, 19:42   Temat: Guz pęcherza
Tata nie chce w ogóle słyszeć o dializach. Z dnia na dzień słabnie, całe dni przesypia. Lekarze tłumaczyli mi, ze tata jest bardzo wyczrpany chorobą i tak naprawde te dializy niewiele zmienią.
Chyba muszę uszanować jego wolę.
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-15, 08:32   Temat: Guz pęcherza
Zapisałam tatę do hospicjum. Kolejka jest długa, a kiedy się doczeka wizyty lekarza nie wiadomo. Na razie czuje się względnie dobrze, wstaje z łóżka na chwilę.
Jednak nie chce jeździć na dializy. Ostatnią miał 7.8.
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-11, 21:46   Temat: Guz pęcherza
Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy.
Mam skierowanie do hospicjum domowego, na pewno będzie kolejka.
Tata opuścił kilka dializ, bo są dni, że nie ma siły wstać z łóżka, nie ma apetytu. Są też dni kiedy wstaje i je. Czy to tak właśnie będzie wyglądać?
Obecnie narzeka na kręgosłup lędźwiowy, wystarczają 2 tabletki apap na cały dzień.
Pozdrawiam
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-07, 20:34   Temat: Guz pęcherza
Dzisiejsze konsylium zadecydowało, ze operacja w tym stanie byłaby zbyt obciążająca. Możliwe, ze bedzie radioterapia, jutro się dowiem. To i tak zostaje leczenie paliatywne 😢
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-05, 11:49   Temat: Guz pęcherza
Nie jesteśmy pod opieką hospicjum. W środę zbiera się konsylium i dopiero wtedy będę cokolwiek wiedziała.
Tacie spadła temperatura do 37. Zgodził się pojechać na dialize, mam nadzieję że nie zmieni zdania. Dializa jest dopiero na 17.
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-02, 22:19   Temat: Guz pęcherza
Tata dziś dostał gorączkę 38.2. Nie pojechał na dializę. Wieczorem temperatura 39.5. Nie chce jechać do szpitala. Chyba źle się dzieje 😢
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-01, 21:52   Temat: Guz pęcherza
Witajcie kochani
Mam wyniki tomografu, rak uroteidalny CT4N3M1. Tata ma przerzuty do wątroby i odległych węzłów chłonnych. Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem co dalej z leczeniem i rokowanie. Tata jest dializowany. Słabnie, cały dzień śpi, w cewniku z pecherza jest krew.
Pozdrawiam
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-07-08, 10:35   Temat: Guz pęcherza
Witam
Odebrałam wynik badania. Opis mikroskopowy: Rak uroteidalny HG, pT2- naciek błony mięśniowej.

Tata przebywa w szpitalu od środy. Doszło do zatkania nefrostomii, pojawiło się roponercze. Ma założoną nefrostomię na drugiej nerce. Jest dializowany, ponieważ nie dochodzi do zagęszczania moczu.

Jestem w rozsypce.
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-06-29, 15:28   Temat: Guz pęcherza
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Podczas zabiegu TURBT zmianę poddano elektroresesekcji. Pobrane wycinki przekazano do badania histopatologicznego. Przed zabiegiem Tata miał dwukrotnie podaną krew ze względu na anemię.
  Temat: Guz pęcherza
Monia176

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7405

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-06-29, 07:40   Temat: Guz pęcherza
Witam serdecznie.

Mój 70letni Tata trafił do szpitala z wodonerczem oraz ostra niewydolnością nerek. Podczas zabiegu TURBT stwierdzono rozległą płaską, guzowatą zmianę w pęcherzu moczowym naciekającą na ujścia moczowodowe.

Tata ma założoną nefrostomię. Cały czas plami krwią, bolą go lędźwie i uda.

Czy są powody do niepokoju?

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group