Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 63
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Forum w czasach wirusa
Misteria

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 1990

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2020-06-23, 18:52   Temat: Forum w czasach wirusa
Witajcie. Widać większość z nas chyba już powoli przyzwyczaiła się do tematu koronawirusa i nowej rzeczywistości.
Z czystej ciekawości zapytam- czy znacie kogoś z waszego otoczenia kto zachorował na Covid 19? I jak u niego przebiegała ta choroba?
  Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
Misteria

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-09, 10:20   Temat: podejrzenie raka jelita grubego - diagnstyka w CO
Lekarz POZ może wydać karte diagnostyki i leczenia onkologicznego z tego co wiem. Natomiast znam sytuacje, że lekarz kręcił nosem - wydał kartę, ale gdy nowotwór się potwierdził to trzeba było tę kartę "anulować" i wydał taką samą onkolog z poradni specjalistycznej- dokładnych szczegółów nie pamiętam. Pewnie chodziło o rozliczenie z NFZ. W obecnej sytuacji nie wiem czy ta karta Wam coś przyspieszy.

Karta DiLO przyspiesza poszczególne etapy, a nie przeskakuje - bez wyniku histpat (potwierdzenia nowotworu) leczenia nie rozplanują.

Rak jelita jest nowotworem złośliwym występującym często, stąd każdy chirurg właściwie potrafi go zoperować. Natomiast najlepiej udać się do takiego z drugą specjalizacją czyli chirurga onkologa. Dodatkowo takiego, który robi tych operacji dużo.

Zaleca się by pierwsze badanie wykonać 10 lat przed wystąpieniem przypadku nowotworu złośliwego w rodzinie, ale ja osobiście rekomenduję jednak dużo wcześniej - na pewno od 40 roku życia, a nawet wcześniej.

Jeszcze nic nie jest pewne na 100%. Życzę Wam dużo sił.
  Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Misteria

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1063

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-07, 12:24   Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Z twgo co wiem rozsiane przerzuty w jamie brzusznej nie maja znaczenia. Watroba jest najwazniejsza w przypadku drenazu. Natomiast jest to ostatnia opcja ściągnięcia zolci i obnizenia poziomu bilirubiby. Bilirubina tez musi byc "odpowiednio" podwyzszoba zeby taki zabieg wykonac. Watroba musi pracowac, nie moze byc uszkodzona.

Oczywsice popieram pomysl ze zgloszeniem taty do HD. Naprawde pomoc hospicjum jest nieoceniona, da to tatcie duzy komfort, bedzie w domu z rodzina. Wszelka pomoc zq ktora musielibyscie jechac do szpitala otrzyma w domu.
  Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Misteria

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1063

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-03, 14:30   Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Jaki tata ma poziom bilirubiny?
Poczytaj o paliatywnym drenazu drog zolciowych. To przyniosłoby tacie ulge, jesli dren bylby dobrze zamocowany to wytrzymałby nawet dwa miesiace. Niestety nie ejstem pewna czy przerzuty nie dyskwalifikują
  Temat: Powikłania po resekcji żołądka
Misteria

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1114

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-05, 08:18   Temat: Powikłania po resekcji żołądka
Miałam do czynienia z drenem w drogach żółciowych. Taki dren jest bardzo trudno założyć, ale gdy już się uda to przynosi pacjentowi duża ulgę, bo spada bilirubina. Jak wiadomo zakłada się go w przypadkach paliatywnych. Jak długo teściowa ma ten dren i ile żółci spływa na dobe? Taki dren ma się już do końca. Jeśli działa dwa miesiące i dłużej to bardzo długo - o tyle wydłuża życie. Zwykle na koniec żółci leci coraz mniej aż w końcu przestaje. Dren też samoistnie może wypaść po jakimś czasie, lekarze też nie podejmują wtedy próby kolejnego założenia. Dren ma przynieść teściowej ulgę, więc wątpię by lekarze podjęli się jego wyjecia, tym bardziej, że żółć musi gdzieś spływać.
Bardzo mi przykro, wiem co tersz przechodzisz...
  Temat: Nowotwór przełyku?
Misteria

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 2791

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-01-30, 13:28   Temat: Nowotwór przełyku?
Gaba, nie stopień złośliwości decyduje o tym czy mamy do czynienia z rakiem, a jego pochodzenie, czyli musi to być nowotwór złośliwy pochodzenia nablonkowego, co w przypadku przełyku jak najbardziej jest możliwe.

Poczekaj na kolejną gastroskopie, na razie nie ma potwierdzone go raka przełyku a neoplazja
  Temat: Rak jajnika
Misteria

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 22000

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-10-21, 22:52   Temat: Rak jajnika
Kina, co u ciebie? Mam nadzieję, że wszystko w porzadku
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Misteria

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 7798

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-07, 15:54   Temat: Prośba o interpretację wyników
Jak mąż się czuje? Nie zalega mu pokarm? Przełyk jest poszerzony nieznacznie, ale może to wskazywać na jakąś przeszkodę. Można zrobić dodatkowo pasaż jelitowy. Śledziona mogła na skutek leczenia dostać zawału, ale to też gdybanie, zawsze trzeba różnicować z ewentualnym przerzutem. Chyba najrozsadniej będzie powtórzyć badanie za jakiś czas.
Pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2071

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-05, 16:52   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Tak, wraz ze ściągnięciem wody organizm się odbiałcza.
Najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwy żołądka jest gruczolakorak, dziwne więc że lekarz dał podejrzenie GIST.
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2071

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-02, 09:30   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Czy z nadzerek, na które leczono męża pobierane były wycinki?
Myślę, że jeśli było robione usg to gdyby w brzuchu zbierała się woda to by was poinformowano. Mąż zapewne jest zagazowany. Jak długo ma te zaparcia? Ja mogę polecić syrop laktuloze, można kupić w aptece bez recepty
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 2071

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-08-28, 20:13   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Często tak jest, że przy zmianach na wątrobie podejrzewa się z reguły, że są to przerzuty i szuka się nowotworu gdzie indziej, bo rak wątroby raczej jest rzadki.
Tak, w przypadku potwierdzenia nowotworu konsultacja z chirurgiem jest wskazana, a nawet konieczna ponieważ w raku żołądka operacja jest kluczowa i bez niej nie ma możliwości wyleczenia.
Nie wiem za bardzo co masz na myśli pisząc o zmianie leczenia po 1 chemii? Jeżeli nowotwór potwierdzi się w badaniach to lekarze proponują najlepsze z możliwych rozwiązań - czasem jest to chemia przedoperacyjna, operacja, leczenie pooperacyjne, czasem od razu operacja i później chemia uzuełniająca. Rozwiązań jest kilka, choć obecnie najbardziej preferowanym jest Chemioterapia przedoperacyjna, operacja i chemia pooperacyjna. Jeśli możliwości na operacje nie ma to możliwe, że zostanie zastosowana wyłącznie chemioterapia. Obecnie nei ma co gdybać.
Według mnie zmiana leczenia według własnych propozycji wiąże się z reezygnacją z leczenia proponowanego.
Pozdrawiam i życzę dużo sił.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 11563

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-27, 11:27   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Potrzebuję waszej opinii na temat poradni żywieniowych. Nasza onkolog postanowiła że już musimy jechać prywatnie do doktora który zajmuje się żywieniem. W poradni mamy mieć założony specjalny port i ktoś z domowników musi tam jechać z mamą na dwa tygodnie by nauczyć się podpinac to żywienie. Kochani czy ktoś miał do czynienia z takim żywieniem? Zapisałam mamę do poradni na NFZ ale termin na połowę października. Mama waży ok 36 kg. Sama nie wiem czy jest w tym sens... Czy rzeczywiście można na takiej diecie przytyć tak jak mówi doktorka? Dodatkowo mamie wypadł dren z dróg żółciowych i żółć już nie odpływ, to znaczy na razie saczy się do worka stomijnego, ale nasz pani pielęgniarka z hd mówiła że po paru dniach to za schnie. Dlatego bilirubina też zacznie rosnąć. Mama wciąż ma obrzęki i niepokoi mnie jej brzuch. Do scopolanu pani dr z hd kazała dołączyć jedna tabletkę furosemifu. Poprawy znacznej nie ma. Proszę o kontakt osoby które są zywione w taki sposób.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 11563

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-24, 20:21   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Mama drugi dzień bierze po dwie tabletki spironolu, bo ciśnienie nie spadało. Niestety poprawy nie ma. Pielęgniarka badała brzuch mamy i podejrzewa, że mama ma wypełniony pęcherz ą próbować ją cewnikować.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 11563

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-21, 20:49   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Mama wzięła jedna tabletkę spironolu 25 mg i nie ma po nim poprawy, załatwia się odrobinę. Jutro zadzwonię do doktorki czy nie zwiększyć dawki. Mama nie przerabia płynów, jak wypije więcej to puchnie i nie ma to wpływu na oddawanie moczu. Dzisiaj byłam u doktora po ten lek i tak właśnie powiedział, że na początku trzeba starać się rozgonic lekami te obrzęki, bo upuszczenie płynu z brzucha wiąże się z utratą białka chociażby. Poziom płynu można sprawdzić tylko podczas usg w szpitalu, ale mama w szpitalu nie wysiedzi
  Temat: wycinek z żołądka
Misteria

Odpowiedzi: 334
Wyświetleń: 164467

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-08-21, 14:34   Temat: wycinek z żołądka
Musi poznać babcię! Jego babcia jest wojowniczką! Oczywiście, że masz dla kogo żyć, przecież jakby w chorobie myśleć tylko o jednym to by człowiek zwariował.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group