1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-30, 19:22   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Skutki uboczne możemy odczuwać do końca życia Krzysztofie...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-12, 20:54   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Nie myślałeś o wykonaniu badania PET?
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-21, 15:15   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Nie należy popadać również w paranoję... bo łatwo zapominamy, że drobne nieraz rzeczy potrafią sprawić dużo przyjemności, że kapuśniaczek (pyszny) nie zabije, a skoro jego jedzenie nie sprawia bólu, to można chyba go jeść ile wlezie. Jeszcze nie słyszałem, że od kapuśniaka można dostać raka, albo spowodować wznowę... ;)
Jeśli komuś jedzenie nie podrażnia przełyku, to chyba już może jeść wszystko...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-17, 20:12   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gusia napisał/a:
Teraz tylko piwko , bo rzekomo po nim ma więcej śliny.


To zupełnie tak jak u mnie :mrgreen:
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-17, 19:47   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
kmis757 napisał/a:
Mam pytanie: Czy po chemioterapii - radioterapii miał ktoś z Was kłopoty ze stawami. Mi wysiadają barki (ból i mdlejące ręce), bolące łokcie, kłopot ze wstaniem z przysiadu przez bolące kolana. Czy to może tylko z braku ruchu - ale jak do tej pory było być aktywnym po tym wszystkim. Jakaś porada?


Chyba każdy z nas miał problemy ze stawami. Lekarze z reguły twierdzą, że nie jest to problem onkologiczny. Po jakimś czasie to mija. Myślę, że to jakiś przesunięty w czasie efekt uboczny chemioterapii.

kmis757 napisał/a:
A co Wy sądzicie o Oleju Lnianym i jego właściwościach zdrowotnych - może niepotrzebnie ja się tak oliwię


No to na pewno nie szkodzi. Ale wiesz... W szpinaku też jest sporo żelaza, ale co z tego, skoro jest nieprzyswajalne... to trochę jak z kwasami omega w oleju lnianym. Trochę tego przyswajasz, ale i tak więcej z ryb, a smaczniejsze. No i kwasy nie znikają z oleju nagle, na 90 dni od wyprodukowania, tylko stopniowo... Pijąc napar z siemienia masz pewność, że nic nie "wyparowało" i lepiej przyswajasz. Poza tym cena... Raczej nie odpowiada kosztom produkcji, reklamy, etc. Bo na rynku (polskim) jest nieoczyszczony olej ukraiński sprzedawany do oliwienia overlocków i rusznikarzom za śmieszne pieniądze... Afera "solna" wybuchła, i kto wie? Może doczekamy się i "budwigowej"...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-16, 21:36   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Jesteśmy z Tobą... trzymaj się cieplutko...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-03, 13:05   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Szczęściarz... ja do tej pory nie mogę dojść do ładu z białymi krwinkami i płytkami. Mam nieco ponad połowę minimum normy...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-11, 17:44   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Zwiększyła się suchość? A nie masz przypadkiem lekkiej infekcji? Zawsze jak mam katar, częściej oddycham ustami, i w gębie zasycha, a w nocy to po prostu masakra... Przy okazji też drapie w gardle, i przełyk jest jakby wyłożony papierem ściernym :)
Minie to razem z katarem.
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-18, 12:44   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Ja wiedziałem że tak będzie ;)
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-11, 12:52   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Czuję się dobrze :) . Z nosa mi się tylko leje... Opis który prezentujesz jest dokładny, ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy o to chodzi, bo ja swojego planu nawet nie widziałem, a Kraków dosłał go do Gliwic tuż przed ostatnim naświetlaniem CyberKnife...
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-10, 20:04   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Jeśli masz dobre kontakty z lekarzem prowadzącym, to wyciągnij plan naświetlań (tych które miałeś). O ile okaże się, że musisz zostać "doleczony" (a mam nadzieję, że nie), to bardzo, ale to bardzo ułatwi pracę lekarzom z Gliwic. Z tym, że uprzedzam, plan jest dokumentem wewnętrznym, i nie jest łatwo go wyciągnąć. Dzięki planowi będzie wiadomo, ile Gy dostałeś na dany obszar, i ile jeszcze maksymalnie możesz dostać.
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-10, 01:10   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
A możesz odsłonić rąbka tajemnicy? Jakie są wyniki?
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-09, 00:07   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Kiedy wyniki Przyjacielu?
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-16, 08:53   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Ahoho... pomidorki to ja mogłem zacząć jeść po pół roku od naświetlań. Cztery miesiące po dałem radę piwo wypić, a wino do tej pory muszę z wodą mieszać. Na początku myślałem, że grzybica spowodowana jest spadkiem ilości białych krwinek, ale po neupogenie miałem ich ponad 4k, i miałem grzybicę. Potem mi spadły do 2k, i jak zacząłem normalnie jeść (oprócz owoców), to dopiero wtedy mi przeszła... Z owoców tylko banany mogłem jeść, ale i tak nie jadłem, bo mi smakowały jak słodzone kartofle... Nystatyną smarowałem paszczę zawzięcie, wierząc w jej działanie, ale i tak grzybica przeszła dopiero po przejściu na normalną dietę... Troszkę mnie pocieszał opis zawiesiny, a zwłaszcza to, do czego oryginalnie służy, i być może dlatego tak chętnie pchałem to do gęby :-D
  Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Gazda

Odpowiedzi: 313
Wyświetleń: 124240

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-14, 15:36   Temat: Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
U mnie z grzybem poradziła sobie nystatyna. Dopóki miałem grzybicę - nie miałem smaku...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group