1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-17, 16:22   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
Justyna zapytam Ciebie wprost
co lekarz prowadzacy mame powiedzial c odnoscie zoltaczki?
- jakie sa wyniki badan krwi
- jaki jest progres choroby
- jakie sa sugestie lekarza prowadzacego odnosnie podwyzszajacego sie ciagle stanu bilirubiny
- czy mama ma robione badania biochemiczne krwi i moczu

jaki oddzial sie mama opiekuje oklologia czy gastreenterologia?

napisze od siebie - nie ludzcie sie co do zadnych dudacznych specyfikow typu oleje konopne itd - to nie pomoze, gdyby takie oleje pomagaly nikt by nie chorowal na RDZ
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-14, 21:26   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
Cytat:
Czy jest jakaś możliwość aby pomimo stendow założonych i rosnącej bulirubiny jest możliwość "inna" aby obniżyć poziom bilirubiny?


wiesz jesli stendy sa drozne - to bilirubina powinna spadac - u nas spadala przez 30 dni od zabiegu
ale nie zawsze spada do poziomy wyjsciowego

sprawdzcie moze czy mama nie ma zoltaczki miazszowej watrobowej

justynar79 napisał/a:
Czy jest jakiś określony czas w którym mogę się spodziewać i jakiego stanu?

Justyno - kazdy organizm reaguje inaczej
jesli lejarz sie zna zobaczy ze cos jest nie halo i zaleci albo przedskorny drenaz drog albo inne metody farmakologiczne
spytaj lekarza prowadzacego - on ma mamy wyniki biochemiczne krwi i moczu
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-13, 09:44   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
Cytat:
była Pani doktor z hospicjum. Zapoznała się ze stanem chorobowym mamy


Czy Pani dktor cos wam powiedziala? nakreslila jak to wyglada?

Cytat:
bilirubina rośnie

czy stendy dzialaja?

Cytat:
Słaba i to bardzo słaba.

niestety ten rodzaj nowotworu wlasnie tak dziala - oslabia chorego do granic
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-08, 09:31   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
Cytat:
Witam, zalewają mnie pytania bez odpowiedzi

pytaj o wszystko

justynar79 napisał/a:
jakiś patent na uciążliwe nudności i wymioty?

sa dostepne liki przeciwwymiotne spytaj lekarza o:

– Ondansetron (Zofran, Atossa): podaje się co 8-12 godzin, p.o. 12-24 mg lub iv. 8mg (0,15mg/kg mc.) – Granisetron (Kytril): podaje się co 24 godziny, p.o. 1-2mg lub iv. 1mg (0,01 mg/kg mc.)
– Tropisetron (Navoban): podaje się co 24 godziny, iv. lub p.o. 5mg

ale moge sie mylic moze niech ktos sie inny wypowie
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-07, 19:26   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
Cytat:
mogę tego zaakceptować.

i dlugo jeszcze nie zaakceptujesz, o ile w ogole. Niestety.
Cytat:
stanie zapalnym dróg żółciowych

stan zapalny moze sie pojawic jako komplikacja po drenazu drog zolciowych wlasnie, spytaj lekarza czy dtendy dzialaja spytaj tez o mozliwosc drenazu przedskornego ( to bedzie cos na ksztalt cewnika z tym ze zolc bedzie splywac do worka na zewnatrz)
Cytat:
Lekarz prosił żebym rozwazyla chemie

jaka chemia? celowana czy dootrzewnowa?
justynar79 napisał/a:
Chciałam spytać bo wspominasz o wodobrzuszu.

Wodobrzusze onkologiczne pojawia sie kiedy choroba jest juz na bardzo zaawansowanym stadium, jesli u mamy w otrzewnej sa komorki notworowe beda one draznic scianki otrzewnej a ta wytworzy wolny plyn ukladajacy sie petlowo. (chyba ze lekarz zaleci chemie dootrzewnowa to jest szansa ze wytlucze komorki w otrzewnej i unikniecie wodobrzusza)
Wodobrzusze wyglada tak ze osoba ma poprostu nabrzmialy brzuch czasami bardzo bardzo zalezy ile plynu sie zbiera. Trzeba taki plyn sciagac ale trzeba tez uwazac bo z plynem mama bedzie tracila witaminy pierwisatki i skladniki odzywcze> Wodobrzusze nie boli ale przeszkadz bo uciska na przepone podnosza sie narzady do wneki osierdziowej a co za tym idzie osoba moze miec uczucia dusznosci. W przypadkach kiedy plynu jest bardzo duzo moze on przesiakac do oplycnej badz osierdzia ( tez mozna to odciagac)
justynar79 napisał/a:
jak wygląda przejście krok po kroku

wiesz nie ma jednego schematu zalezy to od organizmu - ja ci napisze jak to bylo w moim przypadku
pojawil sie guz wneki, i zoltaczka CT MRI wykazal ze przyczyna zoltaczki byl guz, zalozono stend pomyslnie zoltaczka zaczela spadac, guz oczywoscie byl niereskecyjny, niewiadomo dlaczego guz nagle dal przerzuty do otrzewnej do watroby nerek sledziony i trzustki, pojawilo sie wodobrzusze, zaraz po wodobrzuszu przestaly dzialac nerki i trzeba bylo dializowac, guz dostal lizy ( rozpad guza ) przy czym dal przerzut do OUN, i pewnego dnia chory poprostu zgasl.
Nie wiem czy u wszystkich tak jest ale ten nowotwor nie bolal w ogole, jedynie co to totalnie postepowalo oslabienie z dnia na dzien chory znikal nam w oczach pomimo dobrego apetytu.

U ciebie oczywiscie nie musi tak byc.
lekarz powiedzial ze miesiace - srednio z takim rakiem minimum to 6 miesiecy do 105 roku z tym ze na druga opcje sie nie nastawiaj, bardzo mi przykro.

Badz z nami dawaj info na bierzaco wstawiaj wyniki badan pisz co sie z mama dzieje na ile bedziemy mogli to doradzimy. razem bedzie ci z nami ciut lzej ( o ile lzej byc moze)

Sciskam i duzo sily.
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-07, 09:52   Temat: Nowotwór dróg żółciowych
justynar79 napisał/a:
DaltonFix czy ty juz to przeszedłeś?


Tak Justyno co prawda nie u siebie ale tak mialem stycznosc z tym nowotworem i niestety nie napisze nic co byloby optymistyczne niestety.

Nowotwor dro zolciowych jest nowotworem rokujacym zle, w momwncie wykrycia jest juz przewaznie nieresekcyjny z racji umiejscowienia. Jesli jest to wneka watroby to tam przewaznie jest tzw "guz Klatzkina".

Zoltaczka mechaniczna to objaw typowy dla tego guza - dobrze ze zalozna stendy - nie wiem skad jestes ale jesli z Warszawy to polecam Magodenst na szamockiej - robota wykonana idealnie bez komplikacji i nie trzezba bylo poprawiac.

Jesli wewnetrzne stendy nie dadza efektow moga zalecic Przezskórny drenaż wewnątrzwątrobowych dróg żółciowych, wted przynajmniej bilirubina spadnie i nie bedzie zatruwala organizmu.

Pilnujcie zeby mamie nie siadly nerki, bilirubina spada powoli, ale drogi musza byc drozne, inaczej nic to nie da.
Jesli guz juz dal przezuty to bedzie niestety tylko leczenie paliatywne.

Jakby co pytaj.
Jestem z Toba.

[ Dodano: 2018-09-07, 10:54 ]
Dodam ze rozsiew do otrzewnej moze za chwile wywolac wodobrzusze. Jesli takowe sie pojawi, trzeba bedzie myslec o HD bo czasu bedzie malo.

[ Dodano: 2018-09-07, 10:58 ]
Justyno wstaw jak mozesz i chcesz jakies wyniki badan - dziewczyny titaj sa bardzo pomocne i moga ci nakreslic mniej wiecej scenariusz i prawdopodobienstwo. Wiem ze to co napisaly w mojej sprawie sprawdzilo sie w 100%.
To dobre miejsce mozesz im zaufac.
  Temat: Nowotwór dróg żółciowych
DaltonFix

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22270

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-04, 08:49   Temat: Re: Nowotwór dróg żółciowych
justynar79 napisał/a:
Witam, od poczatku maja moja mama ......


Justyno Czy Twoja mama ma nowotwor drog zolciowych wneki watroby?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-09-07, 19:01 ]
Nie cytujemy całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnoszą a są do przeczytania wyżej, cytujemy tylko fragment, do którego chcemy się odnieść.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group