1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-16, 17:02   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-14, 10:17   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Burza w szklane wody.....

Bardzo proszę o usuniecie wszystkich moich nie odpowiedzialnych wypowiedzi. 4 ostatnie z tego wątku zapewne.

Nie mam już siły tlumaczyc co miałam na myśli. Pisałam jedynie o aspekcie REFUNDACYJNO REJESTRACYJNYM ( na czym się znam)

Proszę o usuniecie moich wpisów od wpisu o zelborafie.

Ps.A do DSD mam przestronny szacunek porostu pisze z komórki i wytykaniem mi literówki nic tu nie zmieni
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-13, 21:38   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Eweluta musisz porozmawiać z lekarzem, najlepiej z profesorem R.
Czasem jest tak, że lekarz podały lek ale z powodów refundacyjnych podać go nie może.

Musisz działać szybko zawsze pod opieką lekarza oczywiście
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-13, 20:53   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Na forum jest wątek gdzie dsd poszukiwana kilkunastu tabletek zelborafu dla pacjenta. ... sytuacja była podobna.

Sama tego nie wymyśliłam a i podobnie postąpiłabym gdyby sprawa dotyczyła moich bliskich.

Nie podjęcie działań to nie najlepsze perspektywy.
Ale nie moja sprawa a odpowiedź była tak agresywna ze nie chce mi się juz radzić.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-12-13, 20:59 ]
Ps nie pisałam o NIE LEGALNYM PODANIU LEKU.

ale o wskazaniach do refundacji a wskazaniach rejestracyjnych. Wystarczy poczytać CHPL ZELBORAFU żeby upewnić się czy są to dokładnie te same wskazania...

A poza lekiem to można jeszcze się modlić i podać chemie.

[ Dodano: 2014-12-13, 21:04 ]
absenteeism  może Ty coś poradzisz?

Bo na razie skrytykowałas jedynie moja rade która została przez Ciebie bardzo źle zinterpretowana.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-13, 18:34   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Niestety Twój mąż na chwile obecna nie kwalifikuje się do podania zelborafu w ramach programu lekowego.

dodatkowo zatajenie informacji o wynikach było by nierealne bo do podania zelborafu trzeba mieć wyniki tomografii z maksymalnie 4 tygodni wstecz.

pytasz co możesz zrobić?
Jeśli mąż ma mutacje Braf ( a pisałaś ze ma)
Załatwić zelboraf na własną rękę. Przynajmniej na 28 dni.
jeśli stan się ustabilizuje, zmiany się zmniejsza mąż dostanie lek.
w tym czasie załatwicie tez sprawę oznaczenia Braf.

Zelboraf w przeciwieństwie do Ipi do wydatek ok 13 tys pewnie a nie 35....
ja bym zrobiła tak. Znalazła dobrego onkologa który pomoże to zorganizować i zalatwila lek.
to może uratować Twojego męża.

Trzymam kciuki i rozważ to co napisałam. On szybko powinien dostać lek.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-10, 22:58   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
wg kryteriow do podania leku niestety nie,
ale popytaj np Obertasa. jego żona również przerwała branie leku i on wie więcej na temat tego jak i kiedy można do niego wrócić.

Trzymam mocno kciuki!
pozdrawiam
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-18, 13:40   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
A czy zelboraf działa na przerzuty w mozgu?

Poza tym kryterium wykluczajacym są przerzuty objawowe do mózgu.

Eweluta mąż ma tylko przerzuty w mózgu? Miał tomografie?

Być może zakładają ze na samą głowę nie zadziała. Przez barierę krew - mózg (?)
Sama nie wiem.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-07, 20:11   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
a dlaczego chemie ? co z chemią niestandardową czyli z ZElborafem ?

a co z ipilimumab ?
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-07, 18:27   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
eweluta stan ogólny jest niebywale ważny! więc to bardzo dobrze, że mąż czuje sie dobrze :)

Mam pytanie. A co z leczeniem systemowym ?
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-25, 09:41   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Obertas skąd masz informacje, ze radioterapia działa też na mikro przerzuty?

Na forum czytałam ze niestety nie działa.

Wśród tego wszystkiego najgorsza jest ta niewiedza i sprzeczne informacje płynące z każdej strony.

Jedyny pewnik to to, że każdy pacjent jest inny i ze zawsze warto mieć nadzieję.

I choć na forum jest jeden optymistyczny przypadek na 100 tragicznych pamiętajcie że nie wszyscy pacjenci tutaj piszą! W Coi pełno jest pacjentów którzy po wycięciu węzłów przychodzą na kontrolę przez kolejne. ... 10 lat! Wiec jedyna pewną jest nadzieja.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-15, 22:58   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Eweluta czy zmiany ograniczają się tylko do mózgu?
Myślę, że do oceny stanu przydałoby się na tym etapie sprawdzić cały organizm.

Dopóki jest szansa na laczenie trzeba mieć nadzieję.
Trzymam mocno kciuki! !!
Pozdr
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-13, 23:23   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Jeśli mogłabym coś doradzić to zrób możliwie szybko pełna diagnostykę (jeśli jeszcze nie masz) poza TK głowy warto sprawdzić tez klatkę piersiową i jamę brzuszna.

Poza tym te badania ( ważne 28 dni) niezbędne są aby zakwalifikować pacjenta do programu lekowego.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-13, 23:00   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Każdy zasługuje żeby żyć.

Dobry onkolog podał by Zelboraf. W tym momencie nie ma już odpowiedniejszego leczenia. Sprawdź warunki kto się kwalifikuje.
  Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Aleksandra_A

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 103036

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-13, 20:17   Temat: Czerniak z przerzutami do móżdżku
Eweluta, nie jestem ekspertem ale czy Twój mąż był jakoś leczony systemowo ( leki, chemia)?
Czytałam tylko o radioterapii.
Czy ma mutacje Braf ?

Niestety przerzuty są objawowe co wg kryteriów dyskwalifikuje pacjentów do podania leków, ale przecież powinno być można opanować objawy ( radioterapii mózgowia, gamma knife) i podać lek. Można ? ( może ktoś sie wypowie)

Bardzo chciałabym coś doradzić ale niestety nie jestem lekarzem :(
Natomiast z opisu na forum są jeszcze możliwości leczenia ( np leczenie systemowe).

Bądz dzielna, mocno trzymamy kciuki!
pozdr
Ola
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group