1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak zarodkowy jądra lewego
Autor Wiadomość
c62 


Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2010-07-17, 08:07  Rak zarodkowy jądra lewego


witam, napisze tutaj bo nie chcę zakłądać nowego wątku a przypadek wygląda podobnie.

Mam raka zarodkowego lewego jądra pT1N3M0S0, jestem po orchidektomii, 4xBEP i limfadektomi zaotrzewnowej.
Po miesiącu o RPLND poszedłem na kontrolne badanie TK jamy brzusznej i miednicy małej i w opisie mam coś co mnie nie pokoi.
"W badaniu obecnym u podstawy płuca prawego w segmencie 9 i 10 są niecharakterystyczne mgiełkowate zgęszczenia wymagające badania kontrolnego, być może drobne zmiany zapalne? W badaniu poprzednim zmiany nie były widoczne".
A jak mówiłem mojej onkolog, żeby zrobić tk płuc za jednym zamachem to powiedziała, że nie ma sensu tak mnie naświetlać skoro przed chemią nie miałem nic w płucach.

Czytając ten temat i temat podobny Bleomycyna i jej skutki uboczne łudzę się że nie jest to przerzut do płuc tylko zmiana po bleomycynie.
Jedynie co mnie zastanawia czemu nie wyszło to w TK zaraz po chemioterapii tylko 2 miesiące od niej.

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-07-17, 09:16 ]
Zgodnie z Regulaminem każda historia opisywana jest w swoim własnym wątku, dlatego też wydzielam Twój post jako osobny temat.
 
raffi86 



Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Leszno
Pomógł: 6 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-17, 14:14  


c62, witam

U mnie po chemii tez na TK nie stwierdzono żadnych zmian w okolicach płuc. Dopiero wyniki tomografii ze stycznia (tj. ok 3 miesiące po chemii) wskazały na to zagęszczenie w segmencie 9 i 10 płuca prawego. Byłem bardzo zaniepokojony tą zmianą ale po badaniach PET wykluczono zmiany nowotworowe.

jak wyglada teraz Twoja sytuacja, dostałeś skierowania na dalsze badania?

Pozdrawiam :)
_________________
Odważni wygrywają, nie wstydź się być mężczyzną --> http://odwazni.com/
 
c62 


Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2010-07-17, 14:40  


Dopiero wczoraj odebrałem opis TK, we wtorek idę do onkologa, gdzie będą czekały na mnie wyniki markerów i zobaczę co powie moja onkolog. PET robiłeś prywatnie, bo słyszałem, że nie tak łatwo się na niego zakwalifikować z NFZ. pozdrawiam
 
raffi86 



Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Leszno
Pomógł: 6 razy

 #4  Wysłany: 2010-07-17, 14:59  


PET miałem robiony z NFZ w WCO w Poznaniu. Nie wiem jak to jest w innych miastach ale na samo badanie za pierwszym razem czekałem chyba miesiąc, może i mniej. Prowadząca mnie doktor zadzwoniła do WCO i spytała się o najbliższy wolny termin.

Trafiło mi się z lekarzem naprawdę fajnie. Poradnie onkologiczną mamy w szpitalu (Leszno) i wyniki TK najpierw dostaje lekarz prowadząca. Gdy cos było nie tak zawsze rano dzwoniła do mnie żebym przyjechał do poradni i myśleliśmy co dalej. Życzę każdemu takiego lekarza :)
_________________
Odważni wygrywają, nie wstydź się być mężczyzną --> http://odwazni.com/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group