1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak
Autor Wiadomość
BeataZ 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2011-11-09, 00:28  Rak


Witam.
W lipcu tego roku po badaniu rtg klatki piersiowej u mojego taty stwierdzono raka płuc. Lekarze nie podjęli się leczenia, gdyż jak stwierdzili było już za późno. We wrześniu tata zmarł. Niestety nie znamy pierwotnego ogniska choroby, nie wiemy również dokładnie, gdzie były przerzuty i czy rak płuc był przerzutem czy też guzem, który dawał przerzuty. W szpitalu tata miał robioną tylko morfologie, OB i badanie moczu. Po tych badaniach lekarze stwierdzili, że rak zaatakował cały organizm. Innych badań tacie nie robili, gdyż stwierdzili, że tata jest za gruby a oni nie maja do tego odpowiedniego sprzętu. Po kilku dniach tata został wypisany do domu (ze złamaną ręką).
W związku z powyższym mam pytanie, o którym nie potrafię przestać myśleć. Jak długo (bądź krótko) mój tata musiał chodzić z rakiem do momentu diagnozy (czyli do lipca) zakładając, że początek wziął się z płuc? I druga opcja ile musiał z tym chodzić zakładając, że początek nie był w płucach? Rozumiem, że będzie to trudne do określenia, ale chociaż tak mniej więcej chciałabym wiedzieć. Czy może mi ktoś odpowiedzieć, bardzo proszę.
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #2  Wysłany: 2011-11-09, 22:47  


Rak płuc rozwija się bardzo długo. Kompletny proces rozwoju, od powstania małej dysplazji do rozległego, rozsianego raka, to dziesięciolecie, przynajmniej w wypadku raka niedrobnokomórkowego. Problemem jest fakt, że rak płuc rozwija się niemal "bezszelestnie" i daje o sobie znać wtedy, gdy jest już zdecydowanie za późno. Wczesne stadia wykrywane są na ogół całkiem przypadkowo.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group