1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana na piersi
Autor Wiadomość
Joanno 


Dołączyła: 07 Kwi 2020
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2020-04-17, 08:40  Zmiana na piersi


Witam wszystkich!
Niedawno zawitałam na forum w temacie nowotworów skóry (czerniak in situ) z tego stresu mam również inną wątpliwość i postanowiłam ją tu opisać.
Na początku roku zauważyłam podłużne wgłębienie w prawej piersi. Jest widoczne tylko przy opuszczonych ramionach. Od razu zgłosiłam się z tym do ginekologa, pani dr. mnie zbadała i nie znalazła nic niepokojącego, nie zaleciła też usg, uznała jedynie, że to pewnie odkształcenie od bielizny. Od jakiegoś czasu nie noszę usztywnianej bielizny, raczej miękką, a wgłębienie nadal jest lekko widoczne. Teraz ze względu na czerniaka wszystko analizuję, odkopałam badanie usg piersi z 2017, wykazało małą zmianę fiubroadenoma do rozróżnienia z gęstą torbielą. Pamiętam, że tamto badanie było zrobione niedługo po tym jak zaczęłam korzystać z antykoncepcji i piersi były bardzo spuchnięte i bolesne, więc uznałam, że ta zmiana to wynik właśnie tabletek. Teraz zaczyna mnie martwić wynik i fakt wgłębienia, na przyszły tydzień mam już umówione usg, ale może jest ktoś w stanie się wypowiedzieć? Takie wgłębienie na krawędzi piersi to faktycznie odkształcenie od bielizny czy może być poważniejszym objawem?
Pozdrawiam ciepło!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2020-04-17, 13:48  


zobacz czy zniekształcenie się utrzymuje w różnych konfiguracjach, zwłaszcza przy pochyleniu się do przodu kiedy pierś swobodnie zwisa, ustawiaj lusterko pod różnym kątem bo nie zawsze wgłębienie może być widoczne. Zwykle jeżeli nie nosisz tego samego modelu stanika codziennie i nie śpisz w staniku to zniekształcenia trwałe są mało prawdopodobne. Idź na to usg, niech się coś wyjaśni.
_________________
sprzątnięta
 
Joanno 


Dołączyła: 07 Kwi 2020
Posty: 11

 #3  Wysłany: 2020-04-18, 09:07  


Hej gaba, dzięki za odpowiedź!
Sprawdziłam zniekształcenie w różnych pozycjach i z różnym oświetleniem. Przy pochyleniu do przodu nic nie widać, tak samo na leżąco, z ramionami w górze i z rękami na bokach. Jedynie z rękami do dołu, w lekkim zgarbieniu jest widoczne wgłębienie na samej granicy miedzy piersią a żebrami. Faktycznie często w tym miejscu uciska bielizna, ale też nie wiem czy może to powodować trwałe odkształcenie. Jeszcze parę dni do usg i strasznie się martwię.

[ Dodano: 2020-04-18, 15:53 ]
Dodam jeszcze, że mam 30 lat, w rodzinie brak przypadków nowotworu piersi lub ginekologicznych. Wiem, że najwięcej wyjaśni lekarz i usg, ale widziało to już dwóch lekarzy (ginekolog i onkolog, badanie palpacyjne), obydwoje nie uznali tego za nic niepokojącego, ale dalej się stresuje. Może ktoś jest w stanie się wypowiedzieć, czy takie zmiany w wyglądzie bywają związane z niegroźnymi sytuacjami?
Pozdrawiam ciepło!
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #4  Wysłany: 2020-04-19, 23:51  


Joanno
Spokojnie
Miałam podobne wgłębienie w piersi tylko w jednej pozycji i w jednej pozycji ręki.
Chirurg onkolog tylko rzucił na to okiem i powiedział, ze to nic takiego.
To było chyba z 10 lat temu. Teraz gdy przytyłam już tego nie widzę.
Jest ok. Piersi badam regularnie (USG) co pół roku z powodu licznych zmian litych FA.

Oczywiście wykonaj wszystkie badania dla swojego spokoju, ale co ważne nie zamartwiaj się na zapas.

pozdrawiam gorąc
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #5  Wysłany: 2020-04-22, 11:59  


Martyś ma racje. Mi to tez nie wyglada na nic powaznego ale dla spokoju sprawdz.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Joanno 


Dołączyła: 07 Kwi 2020
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2020-04-24, 11:47  


Usg wykazało jedynie poszerzony przewód mlekowy, onkolog radzi to skontrolować za 4 miesiące. Na szczęście trafiłam na bardzo dokładną Panią radiolog, badanie trwało ze 20 minut, więc jestem uspokojona, że na tą chwilę nic się tam nie czai ;) dobrego dnia wszystkim!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group