1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak tarczycy brodawkowaty
Autor Wiadomość
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #106  Wysłany: 2015-11-15, 17:20  


Tg mam <0,04 przed jodem i po jodzie
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #107  Wysłany: 2015-11-15, 17:41  


Justyna, niestety nie pomogę Ci.
Czy coś lekarz powiedział na temat tego wyniku ? Ten wychwyt wyszedł w scyntygrafii całego ciała czy szyi ? Jak wyszło USG szyi ? Czy miałaś wykonane ANTY-TG ?

[ Dodano: 2015-11-15, 17:49 ]
Duży masz ten wychwyt ?
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #108  Wysłany: 2015-11-15, 17:54  


anty tg przed jodem 14 po jodzie 12, wychwyt wyszedł w scyntygrafii całego ciała. W USG uwidocznione są fragmenty tarczycy i powiekszone węzły chłonne. Lekarz w szpitalu stwierdził, że jest ok a kolejna kontrola do decyzji lekarza prowadzącego. Lekarz endokrynolog stwierdziła, że to szpital powinien mi powiedzieć kiedy mam się zgłosić bo ona zawsze dostaje takie wytyczne i na rakach się nie zna. Natomiast znajomy lekarz stwierdził, że jego zdaniem powinnam mieć podaną kolejną dużą dawkę jodu, żeby dobić tkankę. Wg tego co ja widzę to wydaje mi sie, że obraz na scyntygrafii z teraz i sprzed dwóch lat bardziej ciemny, ale czy to ma jakieś znaczenie?
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #109  Wysłany: 2015-11-15, 18:33  


W sumie ANTY-TG nic mi nie mówi jak nie znam norm. Każde laboratorium ma swoje normy. Opis USG jaki tu przedstawiłaś jest bardzo ogólny. Nie napisałaś szczegółów. Rozmiary powiększonych węzłów, czy są odczynowe, czy są patologiczne ? Gdzie się znajdują ? Ile ich jest ?
Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Lekarz onkolog wypycha Cię do endokrynologa twierdząc, że jest lekarzem prowadzącym. Jak mnie niektórzy ludzie denerwują. Przecież onkolog jest lekarzem prowadzącym i on ustala kiedy są potrzebne kontrole, a endokrynolog jest lekarzem pomocniczym.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #110  Wysłany: 2015-11-16, 20:00  


ja nie leczę się u onkologa, a jedynie zgodnie z wytycznymi otrzymanymi wczesniej w szpitalu zgłaszam się na oddział endokrynologii i terapi izotopowej celem dokonania badań kontrolnych
 
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #111  Wysłany: 2015-11-17, 14:56  


Tak jak pisałam wcześniej nie pomogę. Leczyłyśmy się i kontrolujemy w innych ośrodkach. Nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Jedynie mogę napisać jak jest u mnie. Chodzę do 2 endokrynologów. Pierwszy w CO, drugi w Szpitalu Bielańskim. Pierwszy jak i drugi jest bardzo potrzebny. Szczerze nie wyobrażam sobie mieć tylko jednego endokrynologa w Centrum Onkologii. W wytycznych od lekarza z CO mam napisane, że muszę być pod kontrolą Centrum Onkologii jak i endokrynologa w innej poradni.
Będąc na ostatniej kontroli w CO były ze mną 2 osoby które są 10, 17 lat po leczeniu i one dopiero po tym okresie dostały zgodę od lekarza na kontrolowanie się u endokrynologa w innej poradni.

[ Dodano: 2015-11-17, 15:55 ]
Muszę minimalnie poprawić mój wpis.
Chodzi mi o to, że te osoby które są 10, 17 lat po leczeniu dostały zgodę od lekarza, że mogą się kontrolować tylko u endokrynologa w innej poradni, nie muszą przychodzić do CO. Chyba, że coś się dzieje.
Co dopiero Ty osoba będąca dopiero 3 lata po leczeniu.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #112  Wysłany: 2015-11-21, 20:22  


to zupełnie w takiej samej sytuacji jestem ja. Jestem pod opieką endokrynologa na Szaserów i u jednego endokrynologa u siebie na NFZ i oczywiście prywatnie bo państwowo wizyta jest 2 razy w rok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group