1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: lukaszandrzejewski
2009-11-05, 10:43
Rak szyjki / trzonu macicy, zaawansowany
Autor Wiadomość
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2009-09-30, 15:30  


DDS dzieki wielkie za odpowiedz i informacje. Mama jest w WCO i... dostala wapno nauczulenie. Ja nic z tego nie rozumiem :?ale?: Rzucilam okiem na opis obrzeku i to pasuje jak ulal do tego co sie dzieje z Mama
Cytat:
# IV stopień - stały obrzęk zniekształcający kończynę, dość często powikłany zmianami zapalnymi skóry (róża, wyprysk, przetoki limfatyczne)
tylko,ze to nie ja jestem lekarzem.

Jest jednak dobra wiadomosc. Wyglada na to, ze pierwsza seria tych supersilnych naswietlen powstrzymala raka. Tak mowia lekarze, ze od ostatniej wizyty nic sie nie zmienilo czyli to dobra wiadomosc. Beda kolejne naswietlania i chemia na zmiany wykryte w plucach. Moze uda mi sie porozmawiac z lekarzem prowadzacym i bede wiedziec wiecej.

Psychicznie jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja. Mama wymaga wrecz 24h opieki, stala sie strasznie wymagajaca, nie wstaje, trzeba jej pomagac z myciem, ubieraniem. W szpitalu musze sie meldowac na 7 rano. Sama nic nie zrobi. A przeciez nie jest zniedolezniala.
Do tego swoje stresy odreagowywuje na mnie Tata.
Szczerze mowiac nie moge sie doczekac az wroce do siebie. Przylecialam pomoc, a czuje sie jak wrog kazdego.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #32  Wysłany: 2009-09-30, 21:12  


AgnieszkaM, bądź dzielna.
Jesteś wspaniałą córką, inaczej nie szukałabyć pomocy tu na forum i nie przyjechałabyś pomóc mamie.
Rodzice na pewno to docenią, o ile już tego nie doceniają.
Jeśli masz możliwość zadawaj jak najwięcej pytań lekarzowi mamy, aby zrozumieć dlaczego np. podali wapno, czy zrobili jej najpierw badania krwi - tak jak pisała DSS.

Ściskam Cię mocno,

mamanel
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #33  Wysłany: 2009-09-30, 21:38  


Dzis rozmawialam z onkologiem. Bardzo sympatyczna pani. Wytlumaczyla mi wszystko jak dziecku, wyniki, planowane leczenie i na pytanie o rokowania odpowiedziala, ze oni tego nie mowia, bo kazdy pacjent jest indywidualny. Na chwile obecna Mama ma za wysokie stezenie mocznika w krwi i dostaje kroplowki nawadniajace. Mocznik spada... Jutro Mama bedzie miala konsultacje dermatologiczne, by wyjasnic skad te zmiany skorne. Dzis miala konsultacje laryngologiczne i wszystko od tej strony jest OK.
Pani doktor powiedziala, ze opuchlizna nog to wlasnie problemy z odprowadzaniem chlonki, sa uciskane zyly, moczowody sa zwezone.
Mama ma raka szyjki macicy. Te pierwsze 6 naswietlen bylo rzeczywiscie takie by zatrzymac krawawienia. Guz sie zmniejszyl i stal sie bardziej jednolity.
Jest zle... jednak ta wiedza mnie podbudowala. i dobrze, ze jest to forum :-)
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #34  Wysłany: 2009-10-01, 11:55  


AgnieszkaM napisał/a:
Guz sie zmniejszyl

Zawsze to jakaś pozytywna wiadomość.
AgnieszkaM napisał/a:
Sama nic nie zrobi. A przeciez nie jest zniedolezniala.
Do tego swoje stresy odreagowywuje na mnie Tata.

Widzę,że lekko nie jest.Rodzice swój strach i niepewność odreagowują na Tobie,ale jestem pewna ,że nie robią tego świadomie.
Czasem tak jest ,że próbujemy dać w kość komuś,jeśli sami nie możemy sobie z czymś poradzić.
Nie pozwólcie,aby choroba zniszczyła waszą rodzinę,porozmawiajcie tak szczerze od serducha,a na pewno będzie lżej.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #35  Wysłany: 2009-10-05, 13:55  


Czekam, dzis ma zapasc decyzja o dalszym leczeniu. Czy wyniki poprawily sie na tyle, ze mozna podac chemie? Zaczac naswietlania?
Zmiany skorne okazaly sie reakcja na antybiotyk. Dermatolog zalecila leki, duzo hydrocortisonum (zastrzyki, masc, jakies tabletki) i praktycznie w dwa dni zeszla opuchlizna (z rak i twarzy) i skora sie wygladzila.
Z Mama chyba tez troche lepiej, zaczela spacerowac po oddziale, sama sie myje, ubiera, czasem sie posmieje.

Czekanie jest najgorsze.... nie moge usiedziec. :?ale?:
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #36  Wysłany: 2009-10-18, 16:48  


Mama od tygodnia jest juz w domu. Miala tylko 5 naswietlen. Lekarze jednak nie zdecydowali sie podac chemii. Nastepna wizyta w WCO wyznaczona na 23 listopada. Do domu Mama zostala wypisana tylko z lekami przeciwbolowymi.

Poradzcie jak mozna pomoc na te obrzeki. Wiem, ze spodowane sa uciskiem guza na naczynia krwionosne i zwezeniem moczowodow. Wlasnie wysokie stezenie mocznika uniemozliwilo podanie chemii. Mama stara sie duzo pic, co z tego skoro mocz nie schodzi a ona puchnie coraz bardziej. Czy potrzebne sa dializy? Gdzie isc? Co robic?
 
lukaszandrzejewski 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 182
Skąd: Wrocław
Pomógł: 63 razy

 #37  Wysłany: 2009-11-05, 10:42  


Witajcie,

Agnieszka prosiła mnie, bym poinformował Was o tym, że jej Mama zmarła wczorajszej nocy. Niestety, szybko postępująca choroba okazała się silniejsza.

Zgodnie z prośbą Agnieszki zamykam ten temat.

Chciałbym jednocześnie w imieniu nas wszystkich powiedzieć Ci, Agnieszko, że ściskamy Cię najmocniej. I nic więcej mówić nie trzeba...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group