1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Autor Wiadomość
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #31  Wysłany: 2012-01-29, 13:51  


Bardzo Was przepraszam, ale już dziś jestem bardzo zdenerwowana i nie panuję nad emocjami.
_________________
Tarnowianka
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #32  Wysłany: 2012-01-29, 14:20  


Tarnowianka napisał/a:
Witam, żałuję bardzo , że moja prośba pozostaje bez odpowiedzi, napisałam też prywatnie do mamanel ,ąle widocznie już ma dość rozmowy o raku.

Mamanel od października nie logowała się na forum,
więc pewnie o Twojej PW po prostu nie wie, dlatego (a nie ze złej woli) nie odpowiedziała.

Jest bardzo wiele osób które czytają wątki na tym forum.
Ja sam wszystkie posty pisane na tym forum przynajmniej przeglądam, a większość z nich dokładnie czytam.

To, że odpowiedzi nie są liczne wynika właśnie z tego, co słusznie zauważyli poprzednicy:
niewielka ilość istotnych informacji merytorycznych odnoszących się do choroby (zobacz ten post),
oraz chęć pozostawienia wątku czytelnym i przejrzystym, tak, aby nie przeszkadzać tym,
którzy będą mogli wypowiadać się merytorycznie, kiedy w wątku pojawiać się będą kolejne ważne informacje dotyczące choroby i leczenia.

Teraz, kiedy otrzymałaś swój dodatkowy wątek na rozmowy nie związane bezpośrednio z chorobą,
możesz tam bez przeszkód rozmawiać ze wszystkimi i oczekiwać, że nie będziesz tam pozostawiona bez wsparcia.

Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #33  Wysłany: 2012-02-08, 19:43  


żyję ale czuje sie kiepsko. rak wrosniety w podstawe czaszki, operacja bardzo długa. w najblizszy piatek hist pad. wyszłam z zespołem Hornera oraz uszkodzeniem nerwu 9 i 12. Niby te nerwy mają sie zregenerować , ale czy na pewwno. w tej chwili moge przłknac tylko mocno zmiksowane i mocne klopty z mówieniem mowa gardłowa seplenię, mocno utrudnia mi to zycie, czy ja juz taki bełkot zostanę, operacja 31 stycznia.pozdrawiam ela
_________________
Tarnowianka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #34  Wysłany: 2012-02-08, 23:45  


Tarnowianka napisał/a:
rak wrosniety w podstawe czaszki,
- tak było przy pierwszej operacji u brata,
Tarnowianka napisał/a:
uszkodzeniem nerwu
-tylko nie pamietam jakiego.Po jakims czasie u brata ten stan uległ tak dużej poprawie,że obecnie nic,ale to nic nie widać.
Tarnowianka napisał/a:
nerwy mają sie zregenerować , ale czy na pewwno
-jestem dobrej myśli,potrzeba na to trochę czasu.
Tarnowianka napisał/a:
mocne klopty z mówieniem mowa
-zorientuj się,czy możesz miec dostęp do specjalisty chyba,foniatry prowadzącego rehabilitacje w tym zakresie.Myślę,że już ktoś z Twojej rodziny o tym mysli.Rehabilitacja powinna przynieść dużą jeśli nie całkowitą poprawe.
Tarnowianka napisał/a:
chwili moge przłknac tylko mocno zmiksowane
-ufam,że ktoś lepiej zorientowany wypowie się na ten temat.
Najważniejsze,że
Tarnowianka napisał/a:
żyję
-- |przytula| |buziaki| :/pociesza:/ :flower:
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #35  Wysłany: 2012-02-09, 12:52  


wyszłam z zespołem Hornera oraz uszkodzeniem nerwu 9 i 12. Niby te nerwy mają sie zregenerować , ale czy na pewwno. w tej chwili moge przłknac tylko mocno zmiksowane i mocne klopty z mówieniem mowa gardłowa seplenię, mocno utrudnia mi to zycie, czy ja juz taki bełkot zostanę, operacja 31 stycznia.pozdrawiam ela

Pomożcie jeśli coświecie w w/w temacie.
_________________
Tarnowianka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #36  Wysłany: 2012-02-09, 15:16  


Tarnowianka napisał/a:

Pomożcie jeśli coświecie w w/w temacie
-ja również przyłączam sie do tej dramatycznej prośby!
Gazdo - może Ty coś doradzisz?Wszak na Ciebie zawsze można liczyć :flow:
Wiesz,moje pocieszające pisanie nie na wiele zda się Tarnowianka, - ona potrzebuje merytorycznych odpowiedzi.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #37  Wysłany: 2012-02-09, 16:14  


Tarniowianko, za bardzo Ci merytorycznie nie mogę odpowiedzieć, mogę się podeprzeć swoim przykładem. Miałam co prawda lżejszy kaliber operacji ale byłam zdruzgotana: opadał mi mocno kącik ust, nie umiałam mówić - ludzie nie rozumieli mnie - bełkotałam, jedzenie to był horror; dławiłam się, krztusiłam, wreszcie moje podstawowe menu to były Nutridrinki.
To wszystko minęło, nerwy się zregenerowały po 3 miesiącach, kłopoty z jedzeniem trwały dłużej ale teraz jest nieźle.

Kochana, na wszystko trzeba czasu. Rozumiem, że jesteś przerażona ale naprawdę...poczekaj. Będzie dobrze :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #38  Wysłany: 2012-02-09, 16:52  


Ja myślę, że najbardziej się przydadzą porady osób leczonych chirurgicznie - ja do nich nie należę. Jeśli chodzi o posiłki - to tak jak pisze Zoja 62, trzeba pić nutridrinki, żeby organizmowi zapewnić odpowiednią dawkę energii do sprawnego funkcjonowania. Wiem, że łatwo pisać o radach, a cierpiącemu wydaje się, że jest coraz gorzej... Sam muszę się przyznać, że nie dawałem rady pić nutridrinków, i schudłem 25 kg, a lekarze dyskutowali o przerwaniu terapii... ale jakoś dałem radę. Wierzę Tarnowianko, że Ty dasz sobie radę znacznie lepiej. Nie zapominaj tylko o butelce wody podczas jedzenia - ja kilka razy zapomniałem, i musiałem biegiem lecieć do najbliższego kranu, bo jedzenie nie chciało ani w jedną, ani w drugą stronę... Teraz bez butelki wody albo piwa za jedzenie się w ogóle nie biorę :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #39  Wysłany: 2012-02-09, 18:01  


Dziękuję Wam moi mili za dodające siły słowa. Mam to co Wy mieliście. Bez wody ani rusz bo nawet papka staje pośrodku i ani w jedną ani w drugą nie pójdzie.Krztuszę się i boję się cokolwiek wziąć do ust. (po 14 dniach 5 kg mniej.)
Bełkot straszny na leżąco ciut lepiej.
Jutro hispad a potem 36 dni naświetlań.
Obszar operacji ogromny 60 szwów, ponoć z pogranicza laryngologi i neurochirurgii.
_________________
Tarnowianka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #40  Wysłany: 2012-02-09, 18:31  


Zoja 62, -to dla Ciebie |buziaki| ,a to dla Gazda, ::thnx:: :in_love: -jak zawsze niezawodny :)
I dla naszej Eluni |przytula| |uscisk|
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #41  Wysłany: 2012-02-09, 19:02  


Tarnowianko - bez gadania masz wciągać nutridrinki. Trzy dziennie. Bez dyskusji. Znajmomym którzy Cię odwiedzają, powiedz żeby sobie czekoladki i pomarańcze wsadzili, niech zaiwaniają do apteki po nutridrinki.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #42  Wysłany: 2012-02-09, 19:33  


ok. już jutro mi kupią.
_________________
Tarnowianka
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #43  Wysłany: 2012-02-09, 22:08  


Gazda napisał/a:
Znajmomym którzy Cię odwiedzają, powiedz żeby sobie czekoladki i pomarańcze wsadzili

Jakby co to ja moge sie tymi czekoladkami zaopiekowac. Po co mają się marnować czy być gdzieś wsadzane...
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #44  Wysłany: 2012-02-09, 23:11  witam


Wlasnie nutridrinki ratuja mi zycie,jestem 4 mce po radioterapi a nadal mam problem z jedzeniem bo jezyk boli i w buzi tez a poza tym nie mam czym gryzc a i smaku nie czuje ,pije dziennie po 3-4 mam o roznych smakach i nawet mi smakuja najbardziej smakuja mi capucino,aprikos,truskawkowe, jest tych smakow sporo
napewno Ci zasmakuja
Pozdrawiam
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #45  Wysłany: 2012-02-10, 15:43  


Moi mili, jest żle a nawet bardzo żle. Hist Pat rak śluzowo-naskórkowy G3 naciekający torebkę od strony podstawy czaszki. Załamałam się , ryczę i powoli zaczynam oswajać się ze śmiercia.
_________________
Tarnowianka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group