1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty
Autor Wiadomość
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2014-01-06, 19:53  Rak prostaty


Witam!

Stwierdzono u mnie raka prostaty T2NxMx
- stercz nieco powiększony, elastyczny, gładki o jednorodnej konsystencji
w 3 z 5 bioptatów stercza adenocarcinoma prostatae bene differentiatum 2+3=5/10
utkanie raka 100,100 i 30 % bioptatów
PSA 09.13-10,97ng/ml;11.13-11,39ng/ml;11.13-9,59ng/ml;12.13-8.09ug/L czyli spada bez lekarstw.
zaproponowano operację lub brachyterapię.
Wiem że są dwa rodzaje HDR i LDR. Proszę o poradę a może coś innego.

Pozdrawiam.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-06, 23:08  


Witaj,

Podejrzewając po nicku urodziłeś się 1955 roku więc jesteś całkiem młodym facetem. Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na radykalną prostatektomię przeprowadzoną w doświadczonym ośrodku. Co operacja to operacja, to oczywiście moje zdanie. O prostacie i raku prostaty możesz pogadać na forum gladiatora. Są specyficznym miejscem ale również kopalnią wiedzy o tej chorobie.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2014-01-07, 09:17  


Witam! Dziękuje za podpowiedz ale jestem coraz bardziej skołowany gdyż mój lekarz prowadzący uznał, że najkrótszy czas rekonwalescencji będzie po brachyterapii. Pozdrawiam
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #4  Wysłany: 2014-01-07, 13:28  


Witaj,

Przede wszystkim leczy Cię Twój lekarz prowadzący o informacje na Forum traktuj jako wyłącznie dobre rady a nie zalecenia. Wciąż niewielu specjalistów onkologów (a to onkolog leczy raka) ma kompleksowe pojęcie o leczeniu nowotworów stercza. Uważam, że powinieneś porozmawiać z onkologiem i wspólnie z nim i specjalistą urologiem podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Urolodzy nieraz mają swoje koncepcje leczenia, które mogą nie pokrywać się ze świeżymi danymi klinicznymi i wynikami badań klinicznych. Jeśli masz możliwość konsultacji ze specjalistami z rejonu Warszawy to mogę z całego serca polecić dr Iwonę Skoneczną z ECZ w Otwocku. Pani doktor to znakomita specjalista onkolog zajmująca się nowotworami urologicznymi.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2014-01-07, 18:35  


Witam Myślę,że masz rację.Jestem umówiony z prof. Stelmachem z Krakowa, który jest cenionym urologiem, a pózniej skonsultuje to jeszcze z onkologiem.
Pozdrawiam
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2014-01-07, 19:53  


Kuba słuchajvioom,
vioom napisał/a:
że powinieneś porozmawiać z onkologiem i wspólnie z nim i specjalistą urologiem podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Onkolog musi by Twoim lekarzem prowadzącym, do urologa możesz iśc, ale szukaj dobrego onkologa-urologa.
Też polecam placówkę z postu 4
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #7  Wysłany: 2014-01-08, 08:57  


kuba1955 napisał/a:
w 3 z 5 bioptatów stercza adenocarcinoma prostatae bene differentiatum 2+3=5/10

To dobry wynik, mówiący o niskim stopniu złośliwości nowotworu, co jest bardzo korzystne.

kuba1955 napisał/a:
Stwierdzono u mnie raka prostaty T2NxMx
- stercz nieco powiększony, elastyczny, gładki o jednorodnej konsystencji

Nie znamy zaawansowania choroby,
ale biorąc pod uwagę brak stwierdzonych cech ekspansji guza poza gruczoł krokowy
oraz względnie niewysoki poziom PSA poniżej 12 ng/ml
można liczyć na to, że zaawansowanie choroby jest względnie wczesne.

Zgadzam się z opinią Viooma, że lekarzem prowadzącym leczenie MUSI być lekarz onkolog.

Powinien on zlecić dalsze badania w celu określenia stadium zaawansowania choroby (Zalecenia (2013 r.), str. 337):
Cytat:
Po rozpoznaniu RGK na podstawie biopsji należy określić stopień zaawansowania choroby według kryteriów klasyfikacji TNM (tab. 9, 10).
Stopień zaawansowania klinicznego guza stercza ocenia się na podstawie DRE, wartości stężenia PSA w surowicy, TRUS (w tym trójwymiarowej — 3D-TRUS) oraz komputerowej tomografii (KT) i magnetycznego rezonansu (MR), zwłaszcza z użyciem cewki doodbytniczej (e-MR, endorectal MR).
Ocena cechy T jest obarczona ryzykiem niedoszacowania.
[...]
Oceny stanu regionalnych węzłów chłonnych dokonuje się na podstawie wyniku badań KT lub MR (czułość KT jest nieco większa), których wykonanie jest szczególnie uzasadnione u chorych będących kandydatami do leczenia radykalnego z dużym prawdopodobieństwem obecności przerzutów w węzłach chłonnych (stężenie PSA > 20 ng/ml, cT2a, Gl.s. > 6).

a następnie zaproponować odpowiednie leczenie.
Przy (dość prawdopodobnym) założeniu braku przerzutów lokalnych i odległych rekomendowane jest (j.w., str. 339):
Cytat:
Leczenie radykalne (chirurgiczne) ma zastosowanie jedynie u chorych na raka ograniczonego do stercza (cT1–2 N0 M0), u których spodziewany czas przeżycia naturalnego nie jest krótszy niż 10 lat.
Leczenie napromienianiem — teleterapia i/lub brachyterapia — ma zastosowanie u chorych na raka o zaawansowaniu cT1–T3 N0 M0 i w wybranych przypadkach T4 oraz N(+).
Wybór metody radykalnej radioterapii (RTH) powinien być poprzedzony przedstawieniem choremu wad i zalet każdej z metod.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #8  Wysłany: 2014-01-08, 09:54  


Witam Dziękuje bardzo wszystkim za podpowiedzi.Ponieważ jestem z okolic podgórskich łatwiej mi będzie znalez odpowiedniego lekarza w Krakowie, z uwagi na odległość. O dalszych zaleceniach powiadomię na forum.
Poadrawiam
 
Hexe 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 95
Skąd: Krakow,Dortmund
Pomogła: 6 razy

 #9  Wysłany: 2014-01-09, 19:09  


Kuba, moj tato tez leczyl sie u pewnego prof. urologa w Krakowie i niezbyt dobrze na tym wyszedl. Smigaj szybko do Centrum Onkologii w Krakowie a bedziesz w dobrych rekach. Nie potrzebujesz zadnego skierowania tylko wyniki badan. Prywatnie zawsze mozesz sie skonsultowac ale przede wszystkim ONKOLOG. W twoim wieku nalezy szybko i zdecydowanie dzialac a na operacje, jak wzrosnie PSA moze byc za pozno.
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #10  Wysłany: 2014-01-10, 09:00  


Witam! Własnie z centrum onkologi dostałem skierowania na dodatkowe badania a pózniej mamy podjąć decyzję o dalszym sposobie leczenia.
Pozdrawiam
 
Hexe 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 95
Skąd: Krakow,Dortmund
Pomogła: 6 razy

 #11  Wysłany: 2014-01-10, 17:31  


Kuba, dobrze dzialsz, dostales pewnie skierowanie na scyntygrafie kosci.
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #12  Wysłany: 2014-01-11, 09:19  


Witam! Zgadza się dostałem skierowanie n scyntygrafię kości oraz tomogragię komputerową, rezonans magnetyczny, rtg płuc i PSA. Pozdrawiam
 
Hexe 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 95
Skąd: Krakow,Dortmund
Pomogła: 6 razy

 #13  Wysłany: 2014-01-13, 15:01  


No to Kuba dostaniesz silna dawke promieniowania. Jest to potrzebne aby wykluczyc lub ewentualnie stwierdzic czy sa przerzuty. Takie sa procedury w CO. Dopoki nie masz wynikow badan, to nie musisz prywatnie chodzic po profesorach , bo zaden powazny lekarz bez wynikow nie podejmie leczenia, szkoda pieniedzy .Jak bedziesz mial wyniki badan, to daj znac.
 
kuba1955 


Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 7

 #14  Wysłany: 2014-01-13, 16:55  


Witam! Do tej pory zrobiłem rezonans magnetyczny. Może ktoś jest w stanie go zinterpretować. Pozdrawiam



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-01-13, 17:49 ]
Bardzo prosimy o usuwanie danych osobowych pacjentów i lekarzy z wklejanej dokumentacji.



20140113_163523[1].jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2205 raz(y) 259,05 KB

 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #15  Wysłany: 2014-01-13, 17:18  


Kuba1955 - wymieniony przez Ciebie profesor z CO Kraków jest urologiem i onkologiem.

Pozdrawiam Rysiek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group