1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki z przerzutami
Autor Wiadomość
Andrzej2000 


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #1  Wysłany: 2016-06-03, 15:39  Rak nerki z przerzutami


Witam wszystkich.

Proszę o interpretację wyników badań (w załączeniu), a w szczególności proszę o informację
czy termin wizyty (08.07.2016 w CO na Ursynowie) nie jest zbyt odległy, biorąc pod uwagę opis KT i stan mamy.

Proszę również o informacje gdzie i do kogo najlepiej udać się na szybką konsultację (namiary).






Str 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1231 raz(y) 179,2 KB

Str2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1108 raz(y) 268,97 KB

_________________
Andrzej
 
Andrzej2000 


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #2  Wysłany: 2016-06-04, 09:26  Rak nerki z przerzutami, gdzie szybka konsultacja onkologicz


Witam ponownie.
W dniu wczorajszym napisałem na forum, ale myślę, że źle sformułowałem temat postu i dlatego nie otrzymałem odpowiedzi, a sprawa jest pilna i bardzo trudna.
Moja mama ma 83 lata, w dniu 29.05.2016 trafiła do szpitala z silnym bólem brzucha i krwiomoczem. Wykonano badania (w załączeniu) jeśli dobrze zrozumiałem opis, rozpoznano proces nowotworowy w nerce oraz przerzuty w jamie brzusznej i płucach. Wdniu 2.06.2016 została wypisana z zaleceniem konsultacji onkologicznej w CO w Warszawie - na dzień 8 lipca 2016.
Jestem z Poznania, natomiast mama mieszka w okolicach Warszawy. Nie miałem możliwości rozmawiać z lekarzem w szpitalu. O całej sytuacji dowiedziałem się telefonicznie i natychmiast przyjechałem do mamy.
Teraz moja ogromna prośba - gdzie w Warszawie lub w Poznaniu uzyskać szybki termin konsultacji i do kogo najlepiej się udać. Bardzo boję się, że termin 8 lipca jest zbyt odległy.
Na raka nerki straciłem już ojca, a w zeszłym roku brata i siostrę. Wiem, że szybkość działania ma ogromne znaczenie. Pomóżcie proszę.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-06-04, 09:49 ]
Wątki scalone.
Nie otrzymałeś odpowiedzi, ponieważ: być może osoba, która się na tym zna nie miała czasu, być może czytała osoba, która akurat na tym się nie zna itp. Proszę Cię o cierpliwość. Nie pracujemy tu na etacie, nie mamy dyżurów. Odpowiadamy gdy mamy czas pomiędzy naszymi codziennymi sprawami (praca, obowiązki domowe itp.).
Proszę nie zakładaj kolejnych wątków. Gdy nadal długo nie będziesz otrzymywał odpowiedzi, przypomnij się w tym wątku. Pozdrawiam




Str 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 323 raz(y) 282,37 KB

Str2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 319 raz(y) 280,08 KB

_________________
Andrzej
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #3  Wysłany: 2016-06-04, 09:55  


Andrzeju,
Bardzo dobrym specjalistą od raka nerki jest prof. Cezary Szczylik ze szpitala na Szaserów w Warszawie. Przyjmuje również prywatnie, namiary można znaleźć w internecie.

Mając spore doświadczenie z opieką nad chorymi z rakiem nerki wiesz zapewne, że sytuacja jest bardzo poważna. Twoja Mama ma liczne obciążenia internistyczne, które być może będą powodem dyskwalifikacji z leczenia. Choroba jest uogólniona i leczenie przyczynowe nie będzie możliwe, leczenie paliatywne stoi pod znakiem zapytania z powodu chorób współistniejących.
Radziłbym jak najszybciej zapisać Mamę pod opiekę hospicjum domowego. Gdzie Mama mieszka?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Andrzej2000 


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #4  Wysłany: 2016-06-04, 10:25  


Madzia 70
Bardzo dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. Mama mieszka w rejonie: Maków Maz., Przasnysz, Ostrołęka (większe ośrodki miejskie), ok.80 km od Warszawy.
Ponieważ mama już w tej chwili, od momentu wypisu ze szpitala, odczuwa silne bóle w okolicy brzucha, uśmierzając je dużymi dawkami środków przeciwbólowych, chciałbym zapytać w jakim stadium chorobowym można czy należy zwrócić się o piekę hospicjum domowego. Czy jest to ostateczne wskazanie lekarza, że pacjent nie rokuje w leczeniu szpitalnym (zakładam skrajność), czy również na obecnym etapie? I jeśli już można to gdzie takiej pomocy szukać w rejonie jw.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2016-06-04, 11:30  


Andrzej2000,

Jeżeli u pacjenta zakończono leczenie lub leczony jest paliatywnie należy mu się opieka Hospicjum Domowego czy też Stacjonarnego. Póki macie możliwości to radzę HD, bo wiadomo, że pacjent najlepiej czuje się we własnym domu, wśród własnych bliskich i własnych sprzętów. Dom jest zawsze jakimś azylem.

To Hospicjum najlepiej zaopiekuje się mamą, najlepiej dopasują leki przeciwbólowe, będzie pomoc lekarska i pielęgniarska. Mama będzie zaopiekowana a i Wy poczujecie się bezpieczniej, mając zabezpieczenie medyczne.

Skierowanie możecie otrzymać od lekarza prowadzącego mamę lub lekarza rodzinnego ze swojej przychodni.

Do hospicjum są często kolejki na przyjęcie pod opiekę, więc warto poszukać gdzie jest najbliższy termin objęcia opieką i jak najszybciej załatwiać.

Zróbcie coś z bólem, mama nie powinna cierpieć a ból to cierpienie. Póki nie jesteście pod opieką HD, zgłoście lekarzowi prowadzącemu, że leki przeciwbólowe słabo działają, niech zmodyfikują leczenie lub ewentualnie jakaś szybka wizyta w Poradni leczenia bólu, też potrafią dobrze opanować bóle nowotworowe.

pozdrawiam
 
Andrzej2000 


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #6  Wysłany: 2016-06-04, 12:57  


Dziękuję bardzo, muszę jednak wprowadzić pewne wyjaśnienie.
Mama ma tylko wynik na podstawie tomografii i żadnych informacji o ewentualnej możliwości dalszego leczenia. Jak napisałem jest tylko wyznaczony termin wizyty w CO na 8-go lipca. Dlatego zwróciłem się z zapytaniem - gdzie można szybciej załatwić konsultację onkologiczną.
Uważam, że ostatnia wypowiedź dotyczyłaby sytuacji, gdy byłoby wiadomo, że nie mam możliwości dalszego leczenia.
A my potrzebujemy informacji w kwestii "co robić teraz"?
Poradnia leczenia bólu - skierowanie od lekarza rodzinnego?
_________________
Andrzej
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #7  Wysłany: 2016-06-04, 13:27  


Andrzeju,
Poradnia Leczenia Bólu, skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Np. Wyszków, ul. Pułtuska 27 (chyba macie najbliżej), lub Warszawa ul. Banacha 1 (szpital uniwersytecki), ul. Czerniakowska 231 (szpital im. W.Orłowskiego), ul. Roentgena 5 (centrum onkologii), ul. Emilii Plater 21, ul. Koszykowa 48.

Istotnie, na podstawie tylko tomografii hospicjum może nie przyjąć Mamy pod opiekę - chyba, że z jakichś powodów zaniechacie dalszej diagnostyki i leczenia - wtedy nawet na podstawie tylko badań obrazowych lekarz morze skierować mamę do HD lub HS.

Na obecnym etapie, przy pierwszej wizycie u onkologa (nawet prywatnie) poproście o informację, czy podejmowane ewentualnie leczenie będzie leczeniem paliatywnym (z dużym prawdopodobieństwem tak) - a jeśli tak, to o umieszczenie tej informacji na skierowaniu do hospicjum domowego.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Andrzej2000 


Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

 #8  Wysłany: 2016-06-04, 13:36  


Madzia 70
Bardzo dziękuję. Rzeczywiście, Pułtusk jest najbliżej. Dziękuję za istotne informacje co do dalszego postępowania. Tworzy się powoli jakiś algorytm postępowania i mam nadzieję, że do poniedziałku powstanie konkretna ścieżka postępowania.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group