1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #16  Wysłany: 2012-04-20, 17:22  Witaj Berta3456 !


Z moim bólem to było tak, rozbolało mnie wieczorem w sobotę, później minęło, a w poniedziałek poszłam do tego lek. co się mną opiekuje (chemik) i poprosiłam o chwilę rozmowy ( nie był to moj termin wizyty ) i opisałam mu zdarzenie sugerując ze boję się czy to nie przerzut, a on też nie mógł mi zagwarantować że tak nie jest, kazał więc wyciągnąć kartę, a póżniej wypisał skierowanie. Ja musiałam sobie tylko wyznaczyć termin na scyntg. itd.
Spróbuj tak jak ja, wejdź z kimś ( z pacjentem z kolejki ) do gabinetu i przedstaw mu swoje obawy itd, anna
_________________
anna
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #17  Wysłany: 2012-04-21, 16:16  


ok spróbuje
_________________
elka
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #18  Wysłany: 2012-05-06, 17:36  


Dziękuje za porade na pewno zapytam jutro mam wizytr i pierwsze naswietlania
_________________
elka
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #19  Wysłany: 2012-05-06, 18:17  Witaj Berta !


Jeśli masz jutro pierwszą wizytę u radiologów przed naświetlaniem, to tam będziesz miała podczas tomografu wyznaczane pole naświetleń i a później robione tzw siatkę ochronną. Naznaczą cię punktami ( tzw. tatuaż z kropeczek ). Spytaj lek. radiologa czy podczas tomografii nie będzie widać jakiś zmian kostnych ( powiedz mu, jakie masz obawy i problem ).
Jesli wpierw idziesz do lekarza, który Cię kierował do radiologa to mu powiedz o swoich obawach, albo przed radiologiem wstąp do tego lekarza co Cię prowadził. Masz 3 rozwiązania, anna
_________________
anna
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #20  Wysłany: 2013-05-15, 20:33  


Dzien dobry ja przeszłam 3 chemie czerwone i 17 lamp naswietlen w maju ub . roku po malu markery podwyszały sie w tej chwili sa 43 Prosze mi powiedziec czy to oznacza ze mam przerzut poniewaz pani doktor tak sadzi i jeste juz tyle czasu po operacji w listopadzie bedzie 2 lata i teraz dopiero dostalam na scyntografie kosci i tomograf z kontrastem miednicy i płuc w sumie te 3 badania mam jedna watpliwosc czy w przeciagu tygodnia robiac te badania czy ja sobie nie zaszkodze to sa naswietlania duze dawki z kontrastem . czy to nie za pozno dla czego tak pani doktor tak zwlekala dlugo by zrobic te badania prosze o pilna odpowiedz , nadmieniam ze badania obrazowe sa ok
_________________
elka
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #21  Wysłany: 2013-05-16, 07:46  


berta3456 napisał/a:
przeszłam 3 chemie czerwone i 17 lamp naswietlen w maju ub . roku po malu markery podwyszały sie w tej chwili sa 43 Prosze mi powiedziec czy to oznacza ze mam przerzut poniewaz pani doktor tak sadzi

Na podstawie samego niewielkiego wzrostu wartości markera nie można tego określić w sposób jednoznaczny i pewny,
ale też nie można tego wykluczyć i trzeba brać pod uwagę taką możliwość,
dlatego powinny zostać wykonane badania o których dalej piszesz:

berta3456 napisał/a:
dostalam na scyntografie kosci i tomograf z kontrastem miednicy i płuc w sumie te 3 badania mam jedna watpliwosc czy w przeciagu tygodnia robiac te badania czy ja sobie nie zaszkodze to sa naswietlania duze dawki z kontrastem

Wykonanie tych trzech badań jednorazowo powinno być bezpieczne, obecna technika pozwala stosować bezpieczne dawki promieniowania i środków kontrastowych, a konieczność uzyskania informacji diagnostycznych uzasadnia przyjęcie tych jednorazowo akceptowalnych dawek czynników szkodliwych.
Gdyby było inaczej, lekarz nie zleciłby tych badań - podobnie jak np. nie zleca się chemioterapii w przypadkach, kiedy jej szkodliwość jest na poziomie nieakceptowalnym z medycznego punktu widzenia.

berta3456 napisał/a:
czy to nie za pozno

Badania obrazowe powinny być zlecane "tylko ze wskazań klinicznych" (Zalecenia (2011 r.), str. 240, tab. 19).
Jeśli wcześniej nie było niepokojących objawów, nie było potrzeby zlecenia badań.

berta3456 napisał/a:
dla czego tak pani doktor tak zwlekala dlugo by zrobic te badania

Pytanie dobrze postawione, lecz źle zaadresowane: my na forum nie znamy na nie odpowiedzi,
a pani dr raczej tu nie pisze. Ale może nas czyta ...
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #22  Wysłany: 2013-05-17, 20:28  kiedyś czytałam


Kiedyś czytałam,że trójujemne raki dają przerzuty do tkanek miękkich najczęściej. Przerzuty do kości dla trójujemnych są bardzo rzadkie.

[ Dodano: 2013-05-17, 21:38 ]
6 -lat temu miałam takie same leczenie jak Ty, miałam cztery chemie. W sumie miałam takiego samego raka jak Ty i takie same leczenie. Pół roku po chemii i dwa miesiące po naświetlaniu miałam straszne bóle kości - nogi, kręgosłup. Miałam trudność w chodzeniu po schodach. Markery zawsze miałam w dolnych granicach normy (bardzo małe). Nie wiem co oznaczają Twoje markery. Możesz mieć w organizmie jakiś stan zapalny niekoniecznie związany z rakiem.cześć
_________________
iwex
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #23  Wysłany: 2013-05-27, 15:34  


WITAM SERDECZNIE JESTEM PO TOMOGRAFI Z KONTRASTEM PŁUC ,bardzo prosze o pilna interpretacjie wyniku gdyż wizyte mam 31 maja i zjadaja mnie nerwy BADANIE WYKONANO PRZED I PO PODANIU KONTRASTU I.V. STOSUJAC FILTRY I OKNA DLA TKANEK MIĘKICH ,tkanki płucnej o kostnej. Stan po mastektomii prawostronnej bez widocznych w badaniu cech wzowy miejscowej. Zmian o charakterze przerzutowym nie znaleziono. Powiekrzonych węzłow chłonnych nie znaleziono. Obecne sa niecharakterystyczne węzłychłonne przedostrogowe i skrzela głównego prawego o wym. do6 mm.Aorta piersiowa,tetnica płucna, żyła główna górnaw normie .Struktury kostne klatki piersiowej bez zmian ogniskowych podejrzanych o przerzut. Nadnercza prawidlowe ..... prosze o opis co to oznacza z tymi oskrzelami czy to moze byc nowotwor dziekuje za pilna odpowiedz pozdrawiam
_________________
elka
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #24  Wysłany: 2013-05-27, 18:35  


berta3456 napisał/a:
Stan po mastektomii prawostronnej bez widocznych w badaniu cech wzowy miejscowej. Zmian o charakterze przerzutowym nie znaleziono. Powiekrzonych węzłow chłonnych nie znaleziono. [...] Aorta piersiowa,tetnica płucna, żyła główna górnaw normie .Struktury kostne klatki piersiowej bez zmian ogniskowych podejrzanych o przerzut. Nadnercza prawidlowe

Uważam, że ta część wyniku nie wymaga komentarza. :okok"

berta3456 napisał/a:
Obecne sa niecharakterystyczne węzły chłonne przedostrogowe i [o]skrzela głównego prawego o wym. do 6 mm.

Powiększenie węzłów chłonnych jest nieznaczne (za przerzutowo podejrzane zwykle uważa się > 15 mm),
poza tym lekarz opisuje je jako 'niecharakterystyczne', zatem bez jednoznacznego podejrzenia o nowotworowe zajęcie.
Jeśli Twój lekarz nie oceni tego inaczej, to ja raczej jestem skłonny przypuszczać, że nie muszą to być węzły onkologicznie podejrzane.
Ale oczywiście przy okazji innych następnych badań warto o nich pamiętać i obserwować, porównując kolejne wyniki.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #25  Wysłany: 2013-05-27, 18:42  


Dziekuje slicznie za szybką odpowiedz bardzo sie siesze ze zawsze mozna na was liczyc nadmienie ze tk z kontrastem jamy brzusznej i miednicy mniejszej mam wyniki dobre 2 tygodnie musze czekac na wynik z cyntografi kosci pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-28, 07:12 ]
dziekuje iwonko za pomoc ale nie piszesz czy mialas przerzut do kosci ja czekam na wynik z cyntografi
_________________
elka
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #26  Wysłany: 2013-06-25, 14:51  


prosze o interpretacje wyniku scyntografi kosci Bez uchwytnych scyntograficznie mnogich ognisk patologicznego gromadzenia znacznika typowych dla zmian meta. Podwyszone zgromadzenie znacznika widoczne jet w topografi przymostkowej czesci zebra 1 po stronie lewej zmiana niejednoznaczna nie mozna wykluczyc kostnienia chrzesnej czesci tego zebra prawego stawu krzyzowo- biodrowego zmiany zwyrodnieniowe wytworcze? kosci twarzoczaszki po stronie lewej z danych wynika z wywiadu stan po urazie glowy ze wzgledu na ogniskowanie sie zmian do rozwazenia weryfikacja radiologiczna prosze o pilna odpowiedz ziekuje
_________________
elka
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #27  Wysłany: 2013-06-25, 15:32  Witaj Berta !


Mam zapytanie, co jest napisane na koniec opisu scyntygrafii ? tzw. Wnioski :, ja jak miałam coś niepewnego to lek radiolog co opisywał scyntygrafie kości, to napisał,że np wskazane dalsze badanie sugerując PET ewent. TK. Później mój lek. od chemii dał mi skier. na PET-a, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #28  Wysłany: 2013-06-25, 16:05  


Nie mam nic zapisane tylko tyle ile napisalam
_________________
elka
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #29  Wysłany: 2013-06-25, 20:02  


Wynik scyntygrafii zawiera trzy zapisy, w każdym przypadku bez jednoznacznego podejrzenia procesu złośliwego:
- w całości wyniku brak zmian ogniskowych o obrazie typowym dla przerzutów do kości (meta),
- w przymostkowej części żebra 1 zmiana niejednoznaczna, możliwe, że o charakterze zwyrodnieniowym,
- dla kości twarzoczaszki zmienionych pourazowo wskazana jest weryfikacja radiologiczna (RTG).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
berta3456 


Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 28
Skąd: tarnów

 #30  Wysłany: 2013-06-25, 20:21  


[ Dodano: 2013-06-25, 21:24 ]
Dziekuje ślicznie za odpowiedz czyli nie musze sie na zapas martwic
_________________
elka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group