1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki, przerzuty, woda w opłucnej
Autor Wiadomość
bratek 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-03-09, 20:23  Rak nerki, przerzuty, woda w opłucnej


Witam.
Zanim kiedyś może dokładniej opiszę chorobę i walkę o powrót do zdrowia mojego kochanego męża (41 lat), poproszę o pomoc w takich sprawach:
1. Jak inaczej niż przez punkcję można usunąć wodę z opłucnej?
2. Jak można wzmocnić chorego?
3. Czy gorączka dochodząca do 39 st. na przemian z dużym poceniem się występujące co kilka dni to objaw walki z chorobą czy progresji?

Walczymy od trzech miesięcy, więc niby krótko, ale choroba została późno wykryta, były już w momencie wykrycia przerzuty do kości i płuc, więc przeciwnik do walki ma przewagę. Ale nadziei nie tracimy, musimy to pokonać.

Proszę, jeśli ktoś zna odpowiedź na te pytania, o pomoc.

Szukam też osób z podobnymi przypadkami, potrzebuję wsparcia, może jakiegoś pomysłu, doświadczenia itp.

Jeśli trzeba podać jakieś konkrety, podam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-09, 20:50  


bratek napisał/a:
1. Jak inaczej niż przez punkcję można usunąć wodę z opłucnej?

Poprzez pleurodezę.

bratek napisał/a:
2. Jak można wzmocnić chorego?

Pytanie jest bardzo ogólne. Czy chory chudnie, nie ma apetytu? Czy ma jakieś kłopoty z osłabieniem na tle słabych parametrów morfologii - np. ma anemię, niską hemoglobinę?

bratek napisał/a:
3. Czy gorączka dochodząca do 39 st. na przemian z dużym poceniem się wyatępujące co kilka dni to objaw walki z chorobą czy progresji?

Tego również nie jesteśmy w stanie stwierdzić nie znając pełnej historii choroby - być może jest to wynik jakiejś infekcji, stanu zapalnego.

Jeśli masz możliwość zapoznania nas z historią choroby męża - chronologiczne wyniki badań, leczenie jakiemu jest poddawany - będziemy wdzięczni, w ten sposób łatwiej będzie nam pomóc.
_________________
 
bratek 


Dołączyła: 09 Mar 2012
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2012-03-09, 23:29  


Dziękuję za tę pleurodezę. Lekarz oczywiście powiedział mi, że tę wodę ściąga się tylko punkcją i że nie ma innej drogi. Coś poczytałam o tej pleurodezie, ale chyba za mało, bo nasuwają mi się kolejne pytania: czy są do niej przeciwskazania, czy wcześniejtrzeba "osuszyć" opłucną punkcją lub jakoś inaczej (bo ten płyn już tam jest, a mąż jest za słaby do zabiegu), czy to zabieg wykonywany wszędzie, w każdym szpitalu, jak on wygląda od strony organizacyjnej.

Chory jest osłabiony samą chorobą, naświetleniami, walką z odruchami wymiotnymi po RADIOTERAPII, brakiem apetytu, anemią (hemoglobina ok. 9, czasem spada do 7, ma wtedy podawaną krew) i sama nie wiem czym jeszcze.

Co do gorączki, ewentualna infekcja jest wyleczona antybiotykiem, więc ta przyczyna odpada.

Postaram się jutro napisać historię choroby.
 
jermal 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 80
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-12, 09:21  


Witam!
Nie jestem lekarzem a objawy choroby moga być bardzo różne.
W moim przypadku nocne pocenie oraz wieczorna gorączka była objawem ataku nowotworu. Dodatkowo miałem paskudny kaszel bez możliwości wyksztuszenia. Byłem leczony na płuca - antybiotyki, wziewne sterydy.Wszystko zniknęło natychmiast po operacji usunięcia nerki.
Przy przerzutach sytuacja powtórzyła się, gorączka została spędzona diametazolinem (steryd) jednak trudno się go bylo później pozbyć a on "kłóci sie" z sutentem. Odstawienie powodowało powrót gorączki więc dawka była sukcesywnie zmniejszana aż do zera. Trwało to 2-3 tygodnie.
Życzę wytrwałości i odrobinę optymizmu.
Pozdrowienia
jermal
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group