1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki i dwa guzki: na płucu i w pęchęrzu żółciowym
Autor Wiadomość
JLee 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 7
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2010-09-10, 09:43  Rak nerki i dwa guzki: na płucu i w pęchęrzu żółciowym


witam,
Nie jestem pewna czy nowy post dobrze ulokowałam,
jeśli nie to wynika to z braku doświadczenia a nie z zamierzonego działania.
Mam do Was wielką prośbę.
Szukam informacji odn rokowań raka którego wykryto u mojej mamy 2 tyg temu.

Zdiagnozowano raka nerki i usunięto już guz bez wykonywania nefrotomii.

Niestety w tym samym czasie zaobserwowano dwa guzy 13 mm na płucu i pęcherzyku żółciowym.
Nie jestem doinformowana co w tym wypadku teraz można zrobić ?
na co się nastawić, na co zwrócić uwagę, co dopilnować ?

bardzo proszę o pomoc. ( nie znam jeszcze wyniku badania histopatologicznego)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-10, 10:01  


Skoro brak na razie wyników histopatologii, to może posiadasz wyniki badań na podstawie których zdiagnozowano guza nerki, jak i zmiany w płucach i pęcherzyku żółciowym? TK? USG?
_________________
 
JLee 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 7
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-10, 22:47  


witam,
operacja raptem dopiero co się odbyła, zdiagnozowanie guza odbędzie się w przyszłym tygodniu. ( wstępnie ). dwa guzy, które ma są określone tylko jako: obszar hipoechogeniczny wlk 13 mm, nieostro ograniczony mogący odpowiadać w pierwszej kolejności hiposteatozie.
Domyślam się tylko, że są one wynikiem przerzutu gdyż wszystkie informacje na to wskazują. czekam z niezwykła niecierpliwością na wynik badań. Wszystkie wątpliwości jakimi tu się dzielę wynikają z olbrzymiej obawy o to w jaki sposób dalsze nasze życie, szczególnie mamy będzie wyglądało. jak odbywa się leczenie, jakie mogą być rokowania. Czysto ludzka obawa o utratę zdrowa, życia bliskiej osoby. dlatego z góry dziękuję za wszelkie informacje,

[ Dodano: 2010-09-10, 22:55 ]
raka nerki zdiagnozowano przypadkowo wykonując USG jamy brzusznej,dolny biegun lewej nerki zajęty zmianą guzowatą o przekroju ok 5 cm o gładkim obrysie zew. bez cech naciekania,

[ Dodano: 2010-09-10, 23:26 ]
- zdiagnozowanie w sensie histopatologicznym
 
SAPEREAUDE23


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 4
Pomógł: 1 raz

 #4  Wysłany: 2010-09-13, 01:17  


Szanowna JLee, szukałem w "Googlach" co to takiego jest hiposteatoza, ale informacje na temat tego terminu są bardzo skąpe-właściwie prawie w ogóle ich nie ma. Chciałbym jednak poruszyć dużo ważniejszą dla Ciebie kwestię. Mianowicie jakiś czas temu dotarłem do interesującej pracy kazuistycznej autorstwa specjalistów z Krakowa, w której opisywany jest przypadek pacjentki z przerzutem z nerki właśnie do pęcherzyka żółciowego. W artykule tym autorzy zwracają uwagę m.in. na fakt, że o ile płuca są typowym, częstym miejscem przerzutowania raka nerki, to jak dotąd opisano zaledwie niewiele ponad 20 przypadków przerzutów z nerki do pęcherzyka żółciowego na całym świecie. Czy Twoja mama ma równocześnie zdiagnozowaną kamicę pęcherzyka żółciowego? Jeżeli nie, to wówczas rośnie prawdopodobieństwo tego, że zmiana opisywana w badaniu obrazowym PŻ Twojej mamy jest przerzutem (bardzo możliwe, że właśnie
z nerki, ale to zazwyczaj można stwierdzić jednoznacznie jedynie na podstawie autopsji),
co byłoby, jak już wyżej napisałem, bardzo rzadkim i wyjątkowym przypadkiem. Pierwotne nowotwory PŻ na ogół współistnieją bowiem z kamicą. W w/w przeze mnie artykule autorzy zwracają uwagę również na to, że w takiej sytuacji tylko cholecystektomia (resekcja PŻ wraz z przerzutem) stwarza szansę dłuższego przeżycia chorego (a więc nie chemioterapia), a więc w Waszym przypadku w grę wchodziłaby druga operacja (po uprzednim usunięciu guza nerki, które już miało miejsce). Przy czym obawiam się, że jej sens byłby mocno wątpliwy w sytuacji jednoczesnego nieresekowania przerzutu z płuc, który również występuje (gdyby rzeczywiście okazało się, że jest to przerzut renal carcinoma, a nie np. zmiana zapalna). Źródło: http://www.viamedica.pl/g...indeks_art=202.
 
JLee 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 7
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-14, 11:16  


Bardzo Ci SAPEREAUDE23 dziękuję za informację,
wszystkie Twoje uwagi są dla mnie bezcenne, bo rzeczywiście doczytałam się informacji, które nie brzmią optymistycznie w naszym przypadku. Chciałabym aby zracjonalizowanie problemu choroby pomogło w walce z nią. Przy tej okazji chciałam bardzo prosić jeszcze o pomoc w uzyskaniu podpowiedzi odn utrzymującej się już 5 dzień gorączce pooperacyjnej. ( 3 dni stan podgorączkowy , 2 dni 39 stopni) w pierwszej chwili prosiłam lekarzy o wykluczenie zakażenia pooperacyjnego co zostało zrobione. ( badanie usg, prześwietlenie, pobranie próbek z rany, która się zresztą dość dobrze goi ) . Podawany jest antybiotyk, który obniża gorączkę, jednak przyczyna nie jest znana jej powstawania. Martwi mnie to, gdyż sam fakt jej istnienia jest niepokojący. Rzeczy które teraz biorę pod uwagę to:
- wiem, że ustąpienie stresu " odblokowuje" organizm ma infekcje,
- zapalenie płuc co poniekąd wykluczono,
- boląca jeszcze rana wywołuje reakcję obronną organizmu w postaci gorączki, ale czy mam rację ?
serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group