1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomocy - moj brat ma raka żołądka i lekażę go olewają
Autor Wiadomość
Marcin79 


Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2018-04-10, 18:22  Pomocy - moj brat ma raka żołądka i lekażę go olewają


Proszę was o pomoc, nie wiem co mam robić aby mu pomoc, jak sie za to wszystko zabrać.

Brat miał problem z nerkami, wyciągali mu kamienie z nerek, narkoza w kregosłup x2.
3 tygodnie temu bratu nagle spadłą hemoglobina - krew w stolcu. Gastroskopia i stwierdzili że pekł mu wrzód. wiec Zachamowali krwawienie. Hemoglobina poszłą w górę.
Po zabiegu zaczoł go boleć kregosłup wiec zrobili prześwietlenie.
Diagnoza lekarska (bez jakichkolwiek badań) że to szpiczak i że zostało mu 2 msc życia.
Ale po 2 dniach o dziwo zrobili posiew z krwi i zaczeli podawać bardzo silny antybiotyk, dyrektor szpitala musiał wyrazić zgode na niego, po którym brat zaczoł bardzo gorączkować, drgawki. mineło po 2 dniach. Antybiotyk wyczytałem jest na zapalenie kości.
Zbadali mu głowę i wykluczyli szpiczaka bo podobno to odrazu by było widać na prześwietleniu czaszki. Kontrolnie zrobili badanie płynu rdzeniowo kregowego czy nie ma przeżutów - nic, nerki czyste, wątroba czysta, głowa czysta.
Zrobili mu drugą gastroskopie - znależli góz - złośliwy wielkości 1cm i mówią żę nieoperowalny... Teraz twierdzą że to w kręgosłupie tp przerzuty od żołądka.

Szwagierka byłą teraz po wypis aby szukać pomocy u innych lekaży. W wypisie szpitalnym nawet nie ma śladu o robionym posiewie i antybiogramie i antybiotyku.
Co robić brat ma dopiero 43 lata i o dziwo czuje sie całkiem dobrze oprócz psychiki bo mu siada, a nikt nie chce sie nim zająć...

Pomocy błagam. Nawet mu biopsi tych przerzutów nie zrobili czy to naprawde są przeżuty.
Gdzie iść, Jak rozmawiać z lekażami. Jestem ze świętokrzyskiego Błągam Pomocy

[ Dodano: 2018-04-10, 19:26 ]
Przepraszam za moją polszczyznę postaram się poprawić w kolejnych postach, jestem dyslektykiem i dysortografem. Przepraszam i błagam o wybaczenie
 
martina25 


Dołączyła: 12 Sie 2016
Posty: 61
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2018-04-10, 19:29  


Witaj,
na początek proszę wkleić wszystkie badania które były zrobione. Rozumiem, że podczas gastroskopi zostal pobrany wycinek i na jego podstawie stwierdzili raka.

Rozumiem wasze nerwy, ale proszę postarać się trochę opanować i spokojnie opisać co było zrobione a co nie, dla mnie post jest mało czytelny. Bez szczegółów nie jesteśmy w stanie pomóc.

Przede wszystkim to gastroskopia i pobranie wycinków, koniecznie tomograf brzucha i klatki piersiowej, może uda się też zrobić PET. To są podstawowe badania.

Trzeba szybko zrobić zielona kartę i udać się do najbliższego lub innego wybranego szpitala onkologicznego.
_________________
Pozdrawiam
Marta
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2018-04-10, 19:36  


Marcin79 witaj na forum. Prosilibyśmy abyś zamieścił wyniki brata, przeswietlenie, wypis, to co masz. Na jakiej podstawie stwierdzono że guz w żołądka jest złośliwy, pobrano wycinki przy gastroskopii? Zbadano je? Macie jakieś wyniki?

Na jakiej podstawie oceniono zmiany w kręgosłupie jako przerzuty? W takim przypadku znaczyłoby to że rak rozsiał już się w organiźmie i są przerzuty odległe. Tym samym byłby to już zaawansowany stan niestety.

Narazie to jednak tylko moje przypuszczenia bo nie zamieściłeś żadnych wyników.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2018-04-11, 16:51  


Marcin79,
Rozumiem Twój strach i nerwy ale jeżeli nie sprecyzujesz swoich informacji to nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć, potrzebujemy konkretów, wyników badań bo to co napisałeś to jest tylko jakaś ogólna, chaotyczna informacja, która niewiele wyjaśnia.

Musimy na podstawie wyników wiedzieć co, gdzie zostało zbadane, jakie macie wyniki histopatologiczne, jakie badania obrazowe były zrobione. Umieść proszę wszystkie wyniki i wtedy będziemy starali się pomóc.

Wstaw wynik z gastroskopii, wstaw wynik histopatologiczny bo na pewno został pobrany materiał z tego guza z żołądka, musimy wiedzieć jaki to konkretnie rak, to będzie na wyniku hist.pat.

Wstaw prześwietlenie kręgosłupa czy też miał brat może TK kręgosłupa to wtedy będziemy w stanie powiedzieć czy wygląda to na przerzuty czy też inny jest powód bóli w kręgosłupie.

Więcej, konkretnych danych.

pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group