1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przerzut czerniaka gałki ocznej na wątrobę
Autor Wiadomość
karies 


Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2017-04-19, 21:00  Przerzut czerniaka gałki ocznej na wątrobę


Witam, piszę w sprawie męża mojej chrzestnej. 9 lat temu zdiagnozowano u niego czerniaka gałki ocznej i niezwłocznie go usunięto. Później już wszystko było w porządku. Jakiś miesiąc temu przy kontrolnej wizycie i sprawdzeniu wątroby okazało się, że znajudją się tam jakieś zmiany. Pet wykazał przerzut, dwa guzy (nie mam jeszcze wyników więc nie znam nazewnictwa, dokladnego umiejscowienia, rozmiaru) Zostal skierowany do Chirurga do Warszawy na usunięcie częsci wątroby ze zmianami. Po operacji chirurg powiadomił nas, że zmiany które pokazał pet zostaly usunięte, jednak cała wątroba jest w malutkich, czarnych plamach z którymi niestety nic nie da się zrobić, powiedział, że zmiany są minimalne jednak zajmują całą wątrobę. Tak jak mówię nie mam jeszcze wyników, wiem, że taki opis niewiele może mówić jednak mam nadzieję, że chociaż jedna osoba będzie w stanie coś jakoś to ocenić. Chirurg powiedział jedynie, że te zmiany zostawia już chemii i onkologowii. I tu wlasnie moje pytanie - kogo możecie polecić do takiej konsultacji? na codzien mieszkamy w Jarosławiu na podkarpaciu jednak mejsce nie gra roli, chcielisbysmy skonsultować to z najlepszym onkologiem w tej dziedzinie, bez względu na to ile km trzeba będzie przejechać. Mąż chrzestnej ma 44 lata, poza całą sytuacją czuje się dobrze, nie jest słaby.

Jak własciwie wyglądają rokowania? czy jest szansa, że uda się zmiany pokonać chemią czy to raczej odwlekanie w czasie? jeśli tak - to jaki jest ten czas?
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-19, 21:34  


Jeżeli chodzi o guzy na wątrobie jako rakowe, to spotkałem w czasie pobytu na onkologii dwóch facetów, którzy brali chemię i z ich opowiadań mogę powiedzieć, że się zmniejszyły/zaniknęły (konkretnie dwa się zmniejszyły, a trzeci jeszcze nie). Nie pytałem o ich historie choroby, czy mieli usuniętą część wątroby.
W każdym razie wiem, że leczyli się długo(chemia) i byli dobrej myśli, czego i życzę mężowi Twojej chrzestnej.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #3  Wysłany: 2017-04-19, 21:58  


karies, Najprawdopodbniej chemioterapia jest obecnie jedyną dostępną formą leczenia czerniaka gałki ocznej. Jeśli nie przejrzałaś forum, to podsyłam linki osób, które albo których bliscy zmagają sie z tą przypadłością http://www.forum-onkologi...-vt14018,15.htm
http://www.forum-onkologi...oby-vt14712.htm . Może znajdziesz jakieś przydatne informacje.

[ Dodano: 2017-04-19, 22:08 ]
Nie doprecyzowałam - przerzutów czerniaka gałki ocznej. Czerniaka nieprzerzutowego można "potraktować" protooterapią.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group