1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #256  Wysłany: 2014-11-29, 11:22  


Tak jak napisała ileene albo powołaj się na przepisy.


Zgodnie z art. 26 ust.1 i art. 27 pkt. 3 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta Rzeczniku Praw Pacjenta ( Dz. U. z 2009 r. Nr 52, poz 419 z poźn. zm.) pacjent/jego przedstawiciel ustawowy lub osoba upoważniona przez pacjenta ma prawo do udostępniania dokumentacji medycznej :
1) do wglądu w siedzibie podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych;
2) poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów lub kopii, przy czym podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych ma prawo wprowadzić opłaty, w wysokości określonej przez ww. ustawę,
3) poprzez wydanie oryginału za pokwitowaniem odbioru i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu, jeżeli uprawniony organ lub podmiot żąda udostępnienia oryginałów tej dokumentacji.

Przywołany przepis nie zakreśla wprawdzie terminów wydania dokumentacji medycznej, jednakże można uznać, że obowiązek wydania dokumentacji winien nastąpić bez zbędnej zwłoki, po złożeniu wniosku przez uprawniony podmiot. Przepisy nie wskazują również jaka komórka organizacyjna placówki ochrony zdrowia, zobowiązana do realizacji ww. zobowiązania. Wskazanie komórki organizacyjnej zobowiązanej do udostępniania dokumentacji medycznej (np. rejestracja, sekretariat medyczny, lekarz prowadzący) należy do zadań kierownictwa placówki i w przypadku nieobecności uprawnionego pracownika, również kierownik powinien wskazać osobę zastępującą. Sytuacja w której dłuższa nieobecność pracownika uprawnionego do wydawania dokumentacji medycznej powoduje, że pacjent/inny uprawniony podmiot nie będą mogli ją uzyskać jest nieprawidłowa. Również brak jest podstaw prawnych do uzależnienia wydania wyników badań od uprzedniej wizyty u lekarza kierującego.

http://www.prawapacjenta.eu/?pId=3429
_________________
Aegrotus sacra est...
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #257  Wysłany: 2014-11-29, 11:45  


ileene napisał/a:
Zadzwoń do lekarza prowadzącego, powiedz o dolegliwościach, może przyśpieszy wizytę bądź da zezwolenie w Poradni na wydanie Wam wyników. Bądź też każe przyjść do siebie po kartke z informacją, na podstawie której odbierzecie wyniki.


W poniedziałek pójdę i powołam się na Ustawę , bo to nie pierwszy raz mi się zdarzyło że wyniki mogłem dostać dopiero po wizycie.
Dzieki
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #258  Wysłany: 2014-12-11, 17:48  


Witam,
odebrałem właśnie wyniki USG i RTG, byłem sam u lekarza bo żona niestety upadła w łazience i ma złamanie kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa.

RTG klatki piersiowej:
W płucach objawy rozedmy. Objętość płuca lewego zmniejszona w wyniku zmian włóknisto-marskich w górnym polu, podciągających ku górze wnękę lewą. Płuco prawe bez zmian. Obustronne zrosty u podstawy, serce o sylwetce cor pulmonale.

USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej
Wątroba bez zmian ogniskowych. W nerce lewej drobna torbiel śr. 6 mm . Pęcherzyk żółciowy, nerka prawa, trzustka śledziona oraz przestrzeń zaotrzewnowa usg w normie. W rzucie prawego pola nadnerczowego obszar hypoechogeniczny o wym. 16 x 9 mm. Zmiana w nadnerczu?. Powiększone nadnercze?. Pęcherz moczowy pusty.

.... właśnie żeby wyjaśnić co jest z tym nadnerczem lekarz chciałby żeby żona przyjechała do szpitala do niego, ale jak, ją wcale nie można ruszyć.
 
MonikaMioduszewska 


Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 131
Pomogła: 12 razy

 #259  Wysłany: 2014-12-11, 19:29  


Panie Andrzeju a transport sanitarny? Wczoraj byłam u lekarza POZ i widziałam jak Pani doktor wypełniała wniosek na taki transport ( ponoć do 100 km nie ma problemów) powyżej 100 trzeba coś z NFZ załatwiać.
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #260  Wysłany: 2014-12-14, 11:48  


....transport, transportem chodzi o to że żonie tak jakby "odjęło" nogi , to było już przed tym złamaniem,sanitariusze narzekają że we dwóch nie dają rady, lekarz przepisał gorset i od tygodnia nie mogę znaleść nikogo kto by to założył, tragiedia
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #261  Wysłany: 2014-12-14, 19:51  


Witam,
W moim przypadku, kupowałam gorset Mamie (złamane kręgi), w sklepie , sprzedawca sam zapytał czy nie będzie problemu z założeniem, gdyby okazało się że jest problem, prosił dzwonić to przyjedzie i założy. (mocno byłam zdziwiona propozycją takie pomocy).
Może faktycznie zadzwoń do sklepu ze sprzętem, a jeżeli oni nie pomogą to chyba byłoby zasadne poprosić lekarza na wizytę domową (najlepiej ortopeda).
Pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #262  Wysłany: 2014-12-15, 11:04  


Terlewa,
... od tygodnia dzwonię po lekarzach i nic ,dostałem nawet taką poradę żebym poszedł do szpitala do lekarza który to przepisał na przeszkolenie.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #263  Wysłany: 2014-12-15, 11:19  


Andrzej,
Terlewa doradziła Ci, żebyś zadzwonił do sklepu ze sprzętem, a jeśli tu nic nie załatwisz, to wizyta DOMOWA. Może skorzystaj z którejś z tych rad, zwłaszcza, że nie możecie zostać z niezałatwioną sprawą.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #264  Wysłany: 2014-12-15, 11:24  


Paranoja, idź do lekarza rodzinnego i zgłoś pilną wizytę w celu założenia gorsetu, jeżeli odmówią (lepiej gdybyś miał to na piśmie), powiedz , że zamówisz ortopedę prywatnie i rachunek przedstawisz w przychodni, z żądaniem zwrotu pieniędzy na wizytę.
Mnie kiedyś lekarka też nie przyjęła ( miałam temp. 39) powiedziała, że też jest chora.
Po chorobie poszłam z rachunkiem ze spółdzielni lekarskiej + rachunek za rtg (stwierdzono zapalenie oskrzeli), bez słowa protestu dostałam kwitek do kasy, zwrócili cały koszt .
Pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #265  Wysłany: 2014-12-16, 20:59  


Dzisiaj był fizykoterapeuta ale w żaden sposób nie mógł dopasować tego gorsetu przepisanego przez lekarza w szpitalu, jest to gorset ortopedyczny HX-3 typu Jewetta , umówiliśmy się na jutro może załatwi inny gorset.
I tak minął tydzień , gorset jest i co z tego ?
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #266  Wysłany: 2014-12-16, 21:08  


Witam,
Włąśnie taki gorset miała moja Mama, nie było problemu z założeniem.
http://www.mdh.pl/media/r...a-V-03.2012.pdf
Pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #267  Wysłany: 2014-12-17, 09:52  


Terlewa,

mam pytanie ,czy te boki muszą ściśle przylegać do ciała ?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #268  Wysłany: 2014-12-17, 10:05  


Andrzej,
najważniejsze jest dopasowanie góry i dołu, żeby uzyskać efekt stabilizacji. Zastanawiam się, czy macie dobrze dobrany rozmiar? Odpowiednie dopasowanie boków nie powinno stanowić problemu...
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #269  Wysłany: 2014-12-17, 15:11  


Ptaszenio,
Rozmiar mam S , żona jest szczuplutka. Jutro będzie terapeuta więc spróbujemy jeszcze raz, Zwracaliśmy uwagę na to żeby wszędzie przylegał ten gorset, boki też.
Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
 
andrzejf13 


Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 189
Skąd: szczecin
Pomógł: 2 razy

 #270  Wysłany: 2015-01-13, 21:14  


Witam,
byłem dzisiaj z zoną na USG jamy brzusznej lekarz nić nie stwierdził wszystko w normie ale ,
13.08.2014 , w prawym nadnerczu ognisko hypodensyjne śr. 1.0 cm, TK bez kontrastu i z kontrastem
10.11.2014, w rzucie prawego pola nadnerczowego obszar hypoechogeniczny o wym. 16 x 9 mm , USG
13.01.2015, w rzucie obydwu nadnerczy zmian ogniskowych nie stwierdza się, USG,
co ja mam o ty myśleć raz jest raz nie ma , może ktoś potrafi mi to wytłumaczyć ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group