1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o odczytanie wyniku.
Autor Wiadomość
maniek8301 


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-11-24, 19:49  Prośba o odczytanie wyniku.


Witam dziś żona odebrała wynik po wyciętym znamieniu na plecach i okazało się że niestety czerniak skóry szerzący się powierzchownie , faza rozrostu prostopadłego,Breslow 0.5mm, PT1a , owrzodzenie(-), aktywność miotyczna ''0'' , regresja (-) , nacieki limfocytarne (-), nie stwierdzono angioinwazji i naciekania nerwów , margines boczny czerniaka 0,4cm , margines boczny znamienia dysplastycznego 0,1cm margines w głebi 0,4cm.
Strasznie się martwimy co bedzię dalej , dermatolog skierował żonę do szpitala na badania , jeżeli ktoś się orientuję co wchodzi w skład badań i czy te wyniki są raczej dobre w sensie rokujące czy raczej bardzo poważne , z góry dziękuję za pomoc , szpital warszawa na roentgena na ursynowie,
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #2  Wysłany: 2014-11-24, 19:58  


ja tam niestety na tych parametrach się za bardzo nie znam , ale na pewno ktoś bardziej doświadczony się niedługo wypowie. Ja mogę jedynie pozazdrościć małego nacieku breslow bo to jest chyba najważniejsze.
 
maniek8301 


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2014-11-24, 20:02  


marcelina007 napisał/a:
Ja mogę jedynie pozazdrościć małego nacieku breslow bo to jest chyba najważniejsze.

dziekuję za informację
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #4  Wysłany: 2014-11-24, 20:13  


Szczescie w nieszczesciu poniewaz czerniak wykryty we wczesnym stadium.Brak owrzedzenia i aktywnosc mitotyczna zerowa to bardzo dobrze.Dociecie marginesow i regularne badania.I wiara ,ze bedzie dobrze.Pozdrawiam.I oczywiscie czujnosc ,bo czerniak to nieprzewidywalny przeciwnik.
 
maniek8301 


Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2014-11-24, 20:25  


dziękuję za słowa otuchy i za ocenę wyników , jeszcze chciałbym dowiedzieć się jakich badań możemy spodziewać się w szpitalu do którego mamy skierowanie na środe ,
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #6  Wysłany: 2014-11-24, 20:31  


Maniek,
myślę, że badania obrazowe klatki piersiowej i jamy brzusznej. Niekiedy zalecane jest wykonanie oznaczenia poziomu LDH - zależy od lekarza.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #7  Wysłany: 2014-11-26, 11:09  


Poziom LDH dla tak cienkiego czerniaka serio? Przeswietlenie klatki piersiowej tez mija sie z celem.

Poszerzenie marginesow i czujnosc przez kolejne 20 lat :)

Z duzym prawdopodobienstwiem mozna powiedziec ze twoj czerniak nie mial zdolnosci przerzutowej (rozwoj po skorze 0 mitotic rate)... ale wszystko jest mozliwe wiec trzeba byc czujnym. Masz jakies 98% szans ze wszystko bedzie ok.

[ Dodano: 2014-11-26, 11:10 ]
Ok przeswietlenie klatki mozna zrobic dla swietego spokoju bo byl na plecach
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #8  Wysłany: 2014-11-26, 17:51  


Pierwsze slysze,zeby rtg pluc zalezalo od tego ,gdzie znajdowal sie czerniak.W standardach jest rtg pluc i usg j.brzusznej i wezlow .O czestotlowsci badan decyduje lekarz prowadzacy, znajacy cala historie choroby.Indywidualnie wyznacza terminy badan.U niektorych sa dluzsze przerwy,a u niektorych krotsze.Jesli chodzi o badanie LDH rozne sa opinie.Niektorzy to badanie nazywaja nawet markerem czerniaka.Ja uwazam ,ze LDH ma wieksze zastosowanie u osob ,ktorzy maja potwierdzone przerzuty i sluzy do kontroli postepu leczenia.Ja jestem 4,5 roku po diagnozie i nigdy nie mialam zleconego tego badania.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #9  Wysłany: 2014-11-27, 10:52  


Oczywiscie ze lokalizacja czerniaka ma znaczenie. Dlatego czerniaki na nogach lub rekach rokuja lepiej. W uproszczeniu mozna powiedziec ze wtedy czerniaki maja 'najdalej' do narzadow wewnetrznych. Wg instytucji badan nad czerniakiem ktora zreszta ustala miedzynarodowa skale czerniakow IA, IB itd... robienie RTG pluc dla cienkich czerniakow nic nie wnosi wiec nie jest to zadnym standardem. Oczywiscie jesli nie ma innych wskazan, objawow.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #10  Wysłany: 2014-11-27, 13:36  


Czestotliwosc i rodzaj badan nie wplywa na przedluzenie zycia,ale chyba czemus sluza badania,kontrole.Jeszcze nikomu nie zaszkodzilo rtg raz w roku .Zreszta od tego sa lekarze, po to jestesmy pod ich kontrola.To jest sprawa indywidualna kazdego z Nas.Ja sie badam i kontroluje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group