1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #76  Wysłany: 2015-03-22, 21:26  


Zdecydowanie można się zastanawiać nad wyrzuceniem Kalipozu :) Dodatkowo zażywasz ACEI, a ten lek generalnie nie powoduje utraty potasu jak inne leki na nadciśnienie (diuretyki), a może go podnosić. Skonsultuj to z lekarzem.
Tak jak mówi Justyna, jeśli po Zarzio czujesz się dobrze, bez gorączki i bólu kości, paracetamol jest zbędny.
Staraj się dużo pić. :)
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #77  Wysłany: 2015-03-23, 09:20  


Jak zwykle nie zawiedliście mnie, :) dziękuje .

[ Dodano: 2015-03-23, 15:14 ]
Ups , niestety chyba zła wiadomość,znalazł się może mój chłoniak.
Córa odebrała moje zapomniane prześwietlenie płuc z lutego i wynik brzmi następująco:
"pola płucne powietrzne , bez zmian miąższowych. W kącie przeponowo - sercowym
po stronie prawej widoczne jest zacienienie o średnicy 23 mm-płatek tłuszczowy? inne?
wnęki naczyniowe.Sylwetka serca oraz przepona rtg w granicach normy"
Co myślicie na ten temat i co właściwie powinnam zrobić, u lekarza mam być dopiero
za miesiąc .
_________________
babinka
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #78  Wysłany: 2015-03-24, 09:44  


SOS- nikt ,nic w temacie mojego prześwietlenia płuc?.
Od rana próbuje się dotelefonować do szpitala ,ale na razie bez rezultatu :-( .
_________________
babinka
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #79  Wysłany: 2015-04-21, 07:51  


Witam zaliczyłam 4 cykl,wyniki po 3 ok , tr. kwas moczowy podskoczył w górę i mam codziennie Milurit przyjmować .
Zgłosiłam ogólne zmęczenie i brak siły więc dostałam skierowanie na echo serca.
Rozbroił mnie komentarz p.doktor w sprawie dodatkowych badań ,mianowicie powiedziała mi , że z powodu braku możliwości porównawczych (brak do tej pory tych badań) nie ma co wykonywać TK i PEt-a. Rozumiem ,że porównania nie można przeprowadzić,ale żeby leczyć tylko chemia to chyba przesada.
Pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-04-21, 07:57 ]
Babinko, przepraszam, ale ręce mi opadły. Nie potrafię się zdobyć na inny komentarz.

_________________
babinka
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #80  Wysłany: 2015-04-21, 08:56  


Zaskakujące jest to bardzo, że nikt wcześniej ani teraz nie zlecił Ci tych moim zdaniem podstawowych badań :/ , kto postawił rozpoznanie? i u jakiego hematologa leczysz się teraz?
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #81  Wysłany: 2015-04-21, 12:20  


babinka napisał/a:
Rozbroił mnie komentarz p.doktor w sprawie dodatkowych badań ,mianowicie powiedziała mi , że z powodu braku możliwości porównawczych (brak do tej pory tych badań) nie ma co wykonywać TK i PEt-a.


Tłumaczenie p. doktor jest poniżej krytyki. Oszczędzanie na badaniach (bo jak to nazwać inaczej), podczas podawania chemii, to leczenie po omacku.
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #82  Wysłany: 2015-04-21, 12:41  


Dodam fakt,że dostałam skierowanie do prac. echokardiologicznej, bez skierowania do kardiologa (co zauważyłam dopiero po powrocie do domu) ,wniosek nasuwa się sam, to badanie mam przeprowadzić prywatnie ,ręce opadają :-(
_________________
babinka
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #83  Wysłany: 2015-04-21, 17:45  


Nie zastanawiałaś się nad zmianą ośrodka prowadzącego? Albo przynajmniej konsultacją gdzieś indziej? Warszawa może?
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #84  Wysłany: 2015-04-21, 18:51  


Myślałam o tym,ale zbyt długo czekałam na działania p.prof. ,które okazały się niestety czczymi obiecankami, i w tym momencie chyba jest na to za pózno , po skończeniu chemii zostały mi 2 cykle - rozważę to powtórnie.
Dziękuje ,pozdrawiam.
_________________
babinka
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #85  Wysłany: 2015-04-27, 17:07  


Witam cieplutko wszystkich z nowym problemem niestety.
Prawdopodobnie będę zmuszona do ekstrakcji zęba i tu małe schody się zaczynają, zdaję sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji takiego zabiegu ,ale nie chce mi się wierzyć , żeby ten zabieg był niewykonalny . Dzisiaj przedpołudnie spędziłam na telefonowaniu w/ w sprawie ,niestety poza Kliniką chirur. stomat. nie wyrażono ochoty - ( nawet odpłatnie) na przeprowadzenie tego zabiegu. W Klinice warunkowo mnie przyjmą ,jak przyniosę od lekarza prowadzącego zaświadczenie ,że nie widzi przeciwwskazań .
P.doktor, b.uprzejma i miła rozumiejąca problem ,niestety wątpi w uzyskanie takiego zaświadczenia ( oczywiście miałam problem z dotelef. się do szpitala i lekarza mną zajmującego się).
Moje pytanie ,czy mieliście podobną sytuację i jak została ona rozwiązana.
pozdrawiam :)
_________________
babinka
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #86  Wysłany: 2015-04-27, 18:10  


Teoretycznie, powinno wystarczyć zrobienie morfologii. Jak wyniki będą ok., to można usuwać zęba, tutaj powinien zdecydować stomatolog.
Czasami bywa, że stomatolog "tak na wszelki wypadek potrzebuje zezwolenia" od lekarza prowadzącego. Istnieje ryzyko krwotoku, jak jest mało płytek w morfologii lub możliwe złapanie zakażenia, kiedy jest za niskie WBC oraz neutrofile. Czyli jak wyniki ok. to trzeba poszukać stomatologa, który w końcu zgodzi się na usunięcie zęba bez dodatkowych podkładek.

Miałem taką sytuację, po zakończeniu chemioterapii. Chciałem usunąć zęba i stomatolog prosiła o zgodę na zabieg od mojego lekarza. Pomimo tego, że morfologia była dobra. Zabieg był odkładany w czasie, chyba przez 2 miesiące. Ponieważ ten ząb mnie nie bolał, to zapominałem powiedzieć o tym mojemu lekarzowi. W końcu stanęło na tym, że Pani stomatolog sama chciała usunąć ząb, pomimo braku zgody lekarza onkologa.

W zasadzie sytuacja jest dość kuriozalna, pacjenta boli ząb, trzeba go usunąć a tu żądania dostarcz zaświadczenie. I mam ganiać z bolącym zębem do szpitala, stać w kolejce, po zaświadczenie. Tak jakby nie było telefonów, komputerów i nie można było rozwiązać dokuczliwego problemu, bez dodatkowego dręczenia i tak już znuranego chemią pacjenta.
Właściwie żądanie takich kwitków, to nic innego jak "RWD" czyli "ratuj własną d....", a gdzie tu jest troska o chorego?
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #87  Wysłany: 2015-04-27, 18:14  


Hej marko1 , dokładnie niestety. :uuu:
_________________
babinka
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #88  Wysłany: 2015-04-27, 18:36  


Jest jeszcze jedno wyjście, udać się wieczorem na izbę przyjęć lub SOR do szpitala, w którym dyżuruje lekarz stomatolog. Zgłosić silny ból zęba oraz powiadomić o chorobie nowotworowej.
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #89  Wysłany: 2015-04-27, 18:45  


Na szczęście nie boli mnie tak bardzo , żeby natychmiast interweniować ,ale ... może tak się stać .
Zobaczę jutro ,jeżeli oczywiście poszczęści mi się i p.doktor będzie chciała ze mną rozmawiać ( dzisiaj życzyła sobie 3 razy ,żebym zatelef. za 10- 15 min. i niestety nie znalazła dla mnie czasu ) ,może dostanę wymagane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do takowego zabiegu.

[ Dodano: 2015-04-28, 17:02 ]
Jest!!! p.doktor M.Rusinek -stomatolog,która ewentualnie po obejrzeniu badań układu krzepnięcia i morfologii ,zajmie się moim zębem.
Cudowna osoba z pełnym zrozumieniem sytuacji, dlatego pozwalam sobie podać jej nazwisko ,oby więcej takich lekarzy .
(szpital oczywiście nie chciał wydać zaświadczenia ani o zgodzie ani o przeciwwskazaniach)
_________________
babinka
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #90  Wysłany: 2015-04-30, 15:11  


I po bólu :)
_________________
babinka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group