1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powiększone węzły chłonne i badanie PET
Autor Wiadomość
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #31  Wysłany: 2013-01-02, 21:46  


Ines, uwierz mi PET raczej się tutaj nie myli, badanie na pewno wykaże co to jest, musisz się uzbroić w cierpliwość.

Te leki i medycyna niekonwencjonalna to pic na wodę i wyciąganie pieniędzy. Jest na całym świecie przeprowadzana masa badań, nawet absurdalnych badających wpływ najdziwniejszych substancji na leczenie. Nie bez powodu te cudowne medykamenty nie mają potwierdzonej skuteczności. Wypuścić do internetu masę wymyślonych historii cudownych uleczeń jest dużo łatwiej niż potwierdzić skuteczność badaniami.
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #32  Wysłany: 2013-01-05, 19:33  


Co do Candidy to robiłam sobie wymaz z jamy ustnej i nic nie wyszło..
Jak u Ciebie?
 
Ines29 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 14

 #33  Wysłany: 2013-01-06, 11:49  


Jak Candidy nie robiłam, ale wiem, że powinnam.
We wtorek idę do szpitala na pobranie węzła chłonnego, zdecydowałam się na leczenie tam gdzie zaczęła się cała historia czyli w Wojskowym Instytucie Medycznym na Szaserów w Wawie, mają też bardzo dobry Oddział Onkologiczny. Tylko na wyniki trzeba czekać 2 tyg., ale może będą jednak trochę wcześniej...
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #34  Wysłany: 2013-01-06, 13:54  


Ines, ja na wyniki biopsji czekałam 4 dni, z tym, że nie leczę się Wawie. Zapytaj, czy jest szansa, żeby były wcześniej. U mnie było tak, że szpital, w którym miałam biopsję sam bada wycinek, a jeśli okaże się, że to jest chłoniak, to przesyła to do patologów w innej jednostce. Samo to trwa ok. 21 dni. Na drugi dzień po wycięciu udało mi się wziąć próbki, ale już na szkiełkach i zawieźć do tych patologów od chłoniaków. Wyniki były od razu. Szybko, bo akurat chłoniak Hodgkina łatwo zdiagnozować (specyficzne komórki).
Zapytaj, czy możesz to przyspieszyć - jak nie, to ok, ale jak tak, to dlaczego masz czekać kolejne kilkadziesiąt dni na wyniki.
I jeszzce pytanie - skąd Ci będą wycinać węzeł?
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #35  Wysłany: 2013-01-06, 13:58  


Tak, tak.. ja czekałam 3 tygodnie na wynik..
Powiedz mi, czy mialas jakies objawy powiekszonych wezlow w brzuchu? jakies bole?
a tak ogolnie jak u Ciebie z temp ciala, potami, świądem skóry?
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #36  Wysłany: 2013-01-06, 14:08  


Ja? Tylko zmiana w śródpiersiu, 16 cm na 14 na 10. Jedyny objaw - świąd skóry, na który leczyłam się 3 lata, najpierw u alergologa, a potem u psychiatry :mrgreen: Inne objawy - duszności i zespół żyły próżnej to już wtórne, ze względu na wielką masę guza.
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2013-01-06, 14:21  


Akurat to pytanie kierowalam do Ines.
A Ty Rodzynko myslisz, że ten guz zaczął rosnąć wraz z pojawieniem się owego świądu skóry?
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #38  Wysłany: 2013-01-06, 14:50  


Myślę, że tak, ale nie wiadomo, lekarz mówi, że możliwe. Torakochirurg, który mi robił biopsję powiedział, że węzeł wyglądał na "stary", bo był cały "zeszkliwiały, zdrewniały".
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2013-01-06, 15:06  


Jeju..
I wyleczylas tego gada?
Własnie wkurzajace i przykre jest, jak lekarze bagatelizuja rozne objawy. Lecza nastepstwa, a przyczyny juz im sie szukać nie chce :/
 
Ines29 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 14

 #40  Wysłany: 2013-01-06, 19:59  


Będą mi pobierać węzeł nadobojczykowy. Objawów oprócz węzłów chłonnych (tych które sama zauważyłam) żadnych ale to naprawdę żadnych, wszyscy mnie o to pytają ale ja naprawdę czuję się dobrze i nie mam żadnych dolegliwości. Miałam świąd skóry może przez miesiąc ale mogło to być związane z tym, że skóra bardzo mi się przesuszała, stosowałam odpowiednie maści i kremy, i mi przeszło...dziwny przypadek jakiś jestem
 
daria0103 


Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 48
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2013-01-06, 20:58  


Masz węzły powiększone tylko po jednej stronie ciała?
Duży jest ten węzeł nadobojczykowy?
Rozumiem, że we wrześniu zauważyłaś że masz je powiększone-one od tego czasu urosły, czy ich wymiary pozostały bez zmian do teraz?
Ja z tego co czytam, z tego co wiem na temat tej choroby moge wywnioskować tylko jedno-jest niezwykle podstępna i wredna. Na początku nie daje żadnych objawów, a gdy już się pojawiają to jest podobno zaawansowana :/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group