1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pomocy
Autor Wiadomość
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #61  Wysłany: 2015-09-04, 21:48  


Witaj Aniu77 ja na wynik czekalam tydzien ale czekacsie ok 2 do 3 tygodni niestety pozdrawiam i trzymam kciuki za dobry wynik .😊
_________________
Kkk
 
Ania77 


Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 5

 #62  Wysłany: 2015-09-07, 12:49  


Dziękuję bardzo :)
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #63  Wysłany: 2015-09-07, 16:04  


Nie ma za co trzymam kciuki aby wszystko bylo ok pozdrawiam
_________________
Kkk
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #64  Wysłany: 2015-10-08, 09:59  


Witam dawno mnie tu nie bylo czy ktos moze wyjasnic mi co to jest czerniak spitzoidalny nic o nim nie pisze w necie ?
_________________
Kkk
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #65  Wysłany: 2015-11-22, 20:38  


Dzieki Obertas za zaintetesowanie aale wszystko wyjasnione

[ Dodano: 2015-11-22, 20:40 ]
Bylam niedawno na badaniach usg wszystkiego co sie dalo i wszystko oki w styczniu mam tk brzucha klatki mam nadzieje ze bedzie oki pozdrawiam
_________________
Kkk
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #66  Wysłany: 2016-02-19, 13:10  


Witam wszystkich mialam robione kolejne badania tk klatki piersiowej oraz tk jamy brzusznej i miednicy i wszystko jest oki
_________________
Kkk
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #67  Wysłany: 2016-02-19, 14:48  


Tak sie zastanawiam dlaczego mialas robione tk.Ja mam czerniaka 0,9mm i II clark bez stwierdzonych mitoz i owrzodzenia w CO powiedzieli mi ze moje leczenie jest zakonczone po docieciu blizny. Nawet zadnych badan nie mam robic, ewntualnie raz w roku usg węzłów chłonnych.Już zgłupiałam z tymi badaniami.Co prawda ja na własną rękę robię ale tylko usg bo jak mi powiedzieli to tk tylko w przypadku gdyby usg coś wykazało bo za duże promieniowanie.Czy to onkolog zleca ci takie badania?Masz czerniak 1mm,jeżeli dobrze doczytałam, więc to niewielka różnica.
 
kasiunia71 


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 40
Skąd: katowice

 #68  Wysłany: 2016-02-19, 17:33  


Mialam robione tk bo zlecil mi je moj lekarz poniewaz minelo pol roku od rozpoznania w kwietniu lub majy czeka mnie pet wiem ze to duze promienie ale lubie wiiedziec czy wsztstko ok pozdrawiam
_________________
Kkk
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #69  Wysłany: 2016-02-19, 17:52  


Już wielokrotnie pisałam na forum .że czerniak jest bardzo nieprzewidywalny.Oczywiście kontrolować się trzeba przynajmniej raz w roku usg j.brzusznej i węzłów .rtg kl.piersiowej i badanie dermatologiczne.Na forum są różne historie osób z tym cienkim bez indeksu i owrzodzenia i mieli nawrót choroby ,a są też osoby u których stopien zaawansowania był wysoki i jest wszystko ok.Nie na darmo czerniak nazywany jest nieprzewidywalnym zresztą jak każda choroba.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #70  Wysłany: 2016-02-19, 18:06  


kasiunia71, tak jak napisałamyszka, czerniak jest nieprzewidywalny niezależnie od stopnia. Natomiast co do badań, to nie ma co żyć "od badania do badania", bo człowiek zeświruje.. Sama jestem teraz przed badaniami (TK i USG) i dopóki nie myślę (czyli żyję jak sprzed czasów "czerniakowych") to jest ok. Grunt to się czymś zająć. Dziwi mnie tylko to, że różne CO zalecają inne badania. Np. w WCO (Poznań) zlecono mi badanie PET, natomiast w Warszawie w zaleceniach w ogóle nie mam ich wskazanych...Przynajmniej na tym etapie, a też jestem całkiem "świeża".Pozdrawiam :)
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #71  Wysłany: 2016-02-19, 18:51  


Do myszka
No to mnie teraz podłamałaś, w CO w Warszawie nic mi nie kazali robić, nawet nie mam żadnych kontroli.Zastanawiam sie czy to prawidłowe postępowanie.Może powinnam zrobić prywatnie tk bo przecież to o wiele dokładniejsze badanie.A czy naprawdę dużo osób z tak wczesnym czerniakiem ma przerzuty?Ja cały czas żyję w strachu.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #72  Wysłany: 2016-02-19, 19:37  


Ale mi nie chodzi o straszenie kogokolwiek. Nie mowie o badaniach typu PET czy TK bo nikt od tak nie da Ci skierowania.Czerniak to nie przeziebienie i czujnym trzeba zawsze być. Oczywiście nie dać się zwariować. Bo tak naprawde częstotliwość wykonywanych badań nie ma wplywu na czas przeżycia. Ale jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodzilo raz w roku rtg czy usg.
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #73  Wysłany: 2016-02-19, 20:57  


Witam!
Chciałam jedynie dodać, co już zresztą było, gdzieś przez kogoś na tym forum napisane , że badania TK też wiążą się z dużym promieniowaniem o wiele większym niż rtg np jeśli chodzi o badanie płuc. Z tego co wiem, lekarze dają skierowanie na TK gdy chcą rozwiać jakieś wątpliwości, czy np sprawdzić coś podejrzanego na co wskazują badania rtg lub usg. Badanie TK również może nie dać pewności i np trzeba je powtarzać i wyniki porównywać. Wniosek z tego, że trzeba wykonywać standardowe badania wg zaleceń lekarza a jeśli coś nas niepokoi np wyczuwamy jakieś powiększenie węzła to również starać się to pilnie sprawdzić tzn. od razu zgłosić się z tym do lekarza. Raz w miesiącu oglądać znamiona i bliznę. Prowadzić zdrowy tryb życia. Pozdrawiam!
_________________
bb
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #74  Wysłany: 2016-02-19, 21:14  


Dokladnie tak.Jeśli w badaniach takich jak usg czy rtg wychodzi coś niepokojącego wtedy lekarz poszerza diagnostykę czy to o PET czy TK..
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #75  Wysłany: 2016-02-19, 21:17  


laluchna, myszka,
Ja to oczywiscie rozumiem i dlatego na razie robiłam tylko usg.Ale zdziwiły mnie różne zalecenia onkologów co do badań.Oczywiście wiem, że czerniak jest nieprzewidywalny ale w takim razie skąd statystyki,że we wczesnym stadium jest w 95% uleczalny i nie ma dużego ryzyka przerzutów.A odnośnie badań, to rzeczywiście odkrycie ewntualnego przerzutu wcześnie nie ma wpływu na przeżycie?Przecież są już jakieś leki,które są stosowane w leczeniu czerniaka z przerzutami.Tak sobie myślę,że jak się coś wcześniej wykryje to jest jeszcze szansa żeby z tego wyjść.Chyba,że się całkowicie mylę?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group