1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzany pieprzyk - proszę o pomoc
Autor Wiadomość
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #16  Wysłany: 2012-04-19, 09:58  


kamildamil napisał/a:

[ Dodano: 2012-04-17, 17:53 ]
klikers, jak pójdziesz na Koszykową przed otwarciem przychodni to powinieneś się spokojnie wyrobić do 12:00, ja dostałem się na 7:45, ale kilkanaście minut później były już osoby na 9:00 i później.


Dziś wybrałem się do dermatologa tam na Koszykowa, byłem już o 6:30 pod przychodnia ,masa ludzi czekała kolejka aż zakręcała ale dostałem się i wszedłem na 7:45 tak jak Ty :)
W poniedziałek o 17:45 będę mieć usuwane znamię (czyli jak wszystkie u mnie ostatnio)
asymetryczne jest, nierówny rozkład barwnika, licznie ukrwione i swędzi
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #17  Wysłany: 2012-04-19, 20:58  


klikers, dobrze że Ci się udało to tak szybko załatwić. A co dermatolog powiedział(a) o Twoich pozostałych znamionach? Bo w Twoim temacie widziałem, że też masz kilka mniejszych pieprzyków o nierównych krawędziach. Czy też są one wypukłe?

Ja jeszcze zapisałem się do innego dermatologa na 8 maja, przez ten czas będę obserwował, czy następują jakieś zmiany.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #18  Wysłany: 2012-04-19, 21:58  


na 17:15 mam wycięcie, pomyliłem się w pisaniu godzin :)
Co do znamion to zwróciła uwagę na parę innych ale od razu uprzedzałem ją że jestem tu tylko po to by zobaczyła to jedno bo resztę obejrzą mi w szpitalu MSWiA pod videodermatoskopem to powiedziała że nawet lepiej bo jest dokładniejszy niż zwykły dermatoskop :) a ten jeden którego pokazałem nie spodobał jej się tak jak i mi i tak jak myślałem do wycięcia czyli plecy mnie będą boleć w poniedziałek ;P co do tych asymetrycznych to większość jest płaska a tylko nie które zrobiły się nieco wypukłe ale to od nie dawna, eh martwi mnie to trochę ale mam za swoją głupotę
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #19  Wysłany: 2012-04-19, 22:18  


Masz je przez opalanie? Ja chyba nigdy tego nie robiłem, ale słońca też nie unikałem - w lato chodzę ubrany na krótko, ale to chyba tak jak większość. Ale mam jasną karnację i niebieskie oczy.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #20  Wysłany: 2012-04-19, 23:42  


Jasne że od opalania :) Oj ja to szalony byłe jeśli chodzi o opalanie, nie dość że zachłanny na słońce to jeszcze na solarium chadzałem swego czasu i to dość często :) Ja też chodziłem na krótki rękawek w lato to normalne ale teraz mam karę i muszę na długi rękawek a przynajmniej tak mi powiedziała pani doktor i taki jeszcze jeden dermatolog którego nikomu nie polecam... Co do jasnej karnacji i niebieskich oczu to zapewne się ciężko opalasz i łatwo ulegasz poparzeniom, może znasz swój fototyp ? Ja jestem też jasnej karnacji i chyba niebieskich oczach i włosy ciemny blond a mój fototyp 2 :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #21  Wysłany: 2012-04-20, 00:05  


Nie znam swojego fototypu, a co do oparzeń to nie wiem jak one mają dokładnie wyglądać, ale nie przypominam sobie, żeby mnie piekła skóra czy schodził naskórek od przebywania na słońcu. A po lecie widać u mnie różnicę między trochę opalonymi rękami a bladym tułowiem.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #22  Wysłany: 2012-04-20, 00:48  


Trzymaj i wypełnij może to trochę Ci ułatwi :) No ja to nieźle się parzyłem tak że nieraz gorączki dotawałem, schodziła mi skóra, piekło jak nie wiem co, a twarz miałem tak poparzoną że mam bliznę:)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #23  Wysłany: 2012-04-20, 00:57  


Oj chyba zapomniałeś dodać tej rzeczy, którą mam wypełnić.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #24  Wysłany: 2012-04-20, 01:06  


http://ibeauty.pl/quiz,27

faktycznie sorrki :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #25  Wysłany: 2012-04-20, 23:51  


Dziękuję za link. Według tego testu mam fototyp 2.

Na razie obserwuję dalej to znamię w powiększeniu i wydaje mi się, że jedna z tych ciemnych kropek na nim znikła, ale druga stała się wyraźniejsza.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #26  Wysłany: 2012-04-21, 00:11  


Jeśli coś Cię faktycznie niepokoi to idź do lekarza, pod warunkiem że coś faktycznie się zmienia :) To masz taki jak ja fototyp czyli powinieneś zaniechać opalania :) wiesz lepiej profilaktycznie wyciąć niż potem leczyć :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #27  Wysłany: 2012-04-21, 00:56  


Umówiłem się do innego dermatologa na 8 maja, do tego czasu będę dalej obserwował znamię. Jeśli też powie, że to nic niebezpiecznego, to się spytam, czy mógłbym je wyciąć.
 
mala5 


Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 1

 #28  Wysłany: 2012-04-21, 13:49  


Hej, od pół roku z uwagą śledziłam to forum. Zaczęło się wszytsko od momentu jak u Mojej Mamy zauważyłam zmieniający się pieprzyk( już wcześniej jakieś dwa lata temu zapisałam ją do dermatologa bo mi się nie podobał, wtedy stwierdzono że to zwykła brodawka). Zmiany były dość wyraźne bo pieprzyk z koloru cielistego zmieniał się tak mniej więcej co miesiąc na ciemno-brązowy guzek w dodatku z jakimś czarnym strupem co wchłaniał się. Później wracał znowu do koloru cielistego ale pozostawały czarne kropeczki na nim. Postanowiłam że zapisze moja Mamę ponownie do dermatolog. Na wizycie pani dermatolog stwierdziła, że nie wie co to jest i skierowała Moja Mamę do wycięcia.( dodatkowo zaczął się złuszczać). W czwartek odebrała wyniki na szczęście okazało się, że jest to zmiana łagodna tylko było zapalenie pieprzyka. Pisze to, żeby niektórych pocieszyć że nie każda zmiana wyglądająca źle może oznaczać tylko to czego się wszyscy tutaj boimy. Wiadomo zawsze trzeba iść do lekarza, najlepiej wyciąć bo i tak pewnie nam nie da spokoju;)Ja osobiście strasznie się boje każdej zmiany jaka pojawia się na ciele, już się tyle naczytałam na temat czerniaka.
 
kamildamil 


Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 14

 #29  Wysłany: 2012-05-12, 00:20  


Witam,

Byłem u drugiego dermatologa, tym razem nie oglądał on znamion przez dermatoskop, tylko przez dużą lupę. Pokazałem niepokojące mnie znamiona, w tym to najbardziej podejrzane, na ręce, o którym pisałem i też powiedział, że nie ma w nich na razie nic niepokojącego, mam tylko unikać opalania tych większych znamion (mam jedno ok. 5 mm na plecach, wg dermatologów wygląda ono dobrze).

Ten pieprzyk na ręce raczej nie urósł, nadal ma niecałe 2 mm w największym wymiarze, ale teraz jest na nim mniej tych ciemnych plamek (poznikały?), oglądając go w powiększeniu. Poniżej nowe zdjęcia, ale wiem, że one nie mogą być podstawą do diagnozy. Nie wiem, co dalej robić.

http://www.fotosik.pl/u/kamildamil/album/1185567
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-12, 02:57  


Hmm jeśli dermatolog Cię odsyła mówiąc że jest ok, a Ciebie dalej to niepokoi to zawsze możesz wyciąć :) wystarczy że poprosisz zwykłego internistę (lekarza pierwszego kontaktu) to da Ci skierowanie do chirurga który Ci wytnie zmianę choć ja bym chyba pozostał przy opinii dermatologów że jak ok to ok w końcu dwójka specjalistów się wypowiedziała tak samo :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group