1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pobranie wycinka z kości
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #16  Wysłany: 2011-12-19, 15:14  


Nie ma za co. :)
5 dni :shock: , ale ... :?ale??: , może coś innego będą Ci robić niż to co mnie ... albo jeszcze jakieś dodatkowe badania ... :?ale??:
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #17  Wysłany: 2011-12-19, 22:00  


Być może zaplanowali jeszcze inne badania, albo coś :?ale??:

Ja poszłam na trepanobiopsję do ambulatorium, fikcyjnie zostałam przyjęta na oddział i chwile po już jechałam do domu.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2011-12-19, 22:08  


a trepanobiopsję wykonuje się igłą czy zabieg operacyjny ?? Bo ja mam mieć coś ala operację ...
_________________
Cathe
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #19  Wysłany: 2011-12-19, 22:09  


Mi mieli kazać zostać jedna noc, ale im zwiałam.
Samo badanie wspominam jako śmieszne, chociaż oczywiście chrobotanie igły o kość było tez nieprzyjemne (mięsień jest znieczulony, ale kości się nie da znieczulić).
Pamiętaj tylko aby zupełnie rozluźnić mięśnie pośladków, jak napniesz tyłek to będzie bardziej bolało.
Swoją drogą uskuteczniałam ciągle rozpowszechnienie nowej nazwy na to badanie: wiercenie dziury w d.... - bo tak to troszkę wygląda ;)

Oczywiście powyżej mowa o trepanobiopsji, czyli zabiegu wykonywanym igłą (ale naprawdę sporą igłą w kształcie korkociągu). Może u Ciebie planują pobranie większego wycinka?
_________________
 
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2011-12-19, 22:31  


chyba tak skoro planują ciąć i mam się przygotować jak do operacji (sczepienie, zęby itp) ... zaczynam się bać :( dzisiaj byłam na rezonansie, w czwartek wyniki,mam nadzieję, że będą ok :(
_________________
Cathe
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #21  Wysłany: 2011-12-19, 22:42  


Cathe napisał/a:
mam nadzieję, że będą ok

Trzymamy kciuki za dobrze :uhm!:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Kacha 


Dołączyła: 23 Sie 2011
Posty: 40
Skąd: małopolskie
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2011-12-21, 23:05  


Witam.
Mam nadzieje,ze rezonans wyszedł ok.Ja również leżałam w Piekarach na IX oddziale.Musze przyznać,ze personel jest tam fantastyczny jednak aby dowiedzieć się szczegółów związanych z moja choroba musiałam pytać, zaczepiać i jeszcze raz pytać,a ze jestem ciekawa -wszyscy mieli mnie serdecznie dosyć.Z mojego punktu widzenia należy się duży ukłon w stronę lekarzy, których uważam za bardzo dobrych fachowców.Dowodem na to może być moja noga, która po dwóch operacjach w tym samym miejscu jest sprawna całkowicie. Wycięto mi najpierw guza a następnie kawałek kości.W jej miejsce wstawiono przeszczep.Operacja była o tyle skomplikowana,ze guz przylegał do kości gdzie przechodzi wiele nerwów, ścięgien, tętnica i w ogóle ciężko się tam było dostać i niczego nie uszkodzić. Udało się w 100%,mam co prawda 2 śruby w nodze i wycięto mi zdrowy kawałek kości ale w niektórych wypadkach nowotworów taka jest profilaktyka i nie ma co się zastanawiać.Moja choroba najprawdopodobniej rozwinęła się w trakcie ciąży pod wpływem hormonów,ale nie ma nic cudowniejszego niż cieszyć się swoim maluchem.Dziecko na pewno doda Ci sil tak jak moje daje mi ich każdego dnia. Zycze zdrowia dużo, dużo i nie kończącego się.Dawaj znać co u Ciebie.
Aha jeżeli zostajesz tam aż 5 dni to raczej na pewno jest to operacja,oni zazwyczaj dłużej nie trzymają.Byc może wycięcie zmiany będzie jednocześnie badaniem o które im chodzi.Pozdrawiam.
_________________
"Róż pąki rwijcie, póki dane wam".
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2011-12-22, 09:39  


Kacha dzięki :) dzisiaj jadę po wyniki rezonansu, oby były dobre :) dam znać :)
_________________
Cathe
 
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2011-12-27, 13:28  


Witam,

mam wyniki rezonansu i nic nie rozumiem, może jesteście w stanie pomóc ...
"MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

Wysokość trzonów kręgów i tarcz międzykręgowych zachowana.
Dehydratacja tarcz międzykręgowych L4-L5, L5-S1.

Przestrzeń L3-L4: Tarcza uwypuklona dyskretnie ku tylowi modeluje worek oponowy.

Przestrzeń L4-L5: Tylna centralno-lewoboczna wypuklina tarczy międzykręgowej powodująca ucisk worka oponowego i modelowanie nerwu rdzeniowego lewego.

Przestrzeń L5-S1: Tarcza uwypuklona ku tyłowi na stronę lewą z niewielką tylną centralną wypukliną jądra miażdżystego powodująca modelowanie worka oponowego na tym poziomie.
Niewielkie uszkodzenie pierścienia włóknistego."

Czy ktoś coś z tego rozumie bo ja nie :(
_________________
Cathe
 
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2012-02-01, 11:41  resekcja guza


Witam po długiej przerwie :)
a więc byłam w szpitalu i okazało się, że nie będą pobierać próbki kości tylko od razu spróbują wyciąć całego guza (i tak oto dowiedziałam się, że mam guza). Mieli dość duży problem i wiem, że nie udało się usunąć całości tylko duży fragment. Przeszczepiono mi kawałek innej kości i teraz jestem na zwolnieniu do 28 lutego, wtedy też idę na wizytę i dowiem się jaki jest wynik z histopatologii i co dalej. W trakcie operacji Lekarze stwierdzili, że nie wygląda to źle i raczej będzie to łagodna zmiana. Najgorsze to oczekiwanie na wyniki ... Tak w ogóle to się boję i nie wiem co dalej :(
_________________
Cathe
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #26  Wysłany: 2012-02-01, 13:18  


Cathe, cieszę się, że się odzywasz :) . Trzymamy kciuki za dobre wyniki (aby nie okazało się złośliwe) i dobrą rekonwalescencję. :uhm!:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2012-02-01, 13:19  :)


Dzięki :)
_________________
Cathe
 
 
Cathe 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2012-03-03, 11:20  Wynik histopatoligiczny - jak zrozumieć


Witam Wszystkich :)

jestem już po operacji resekcji guza kości i otrzymałam właśnie wynik z badania histopatologicznego, który brzmi tak:

Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się (M-09450)

Beleczki kostne i tkanka szpikowa.

Opis rtg:
Sklerotyczno-lityczna przebudowa okolicy talerza prawej kości biodrowej (zmiany przeciążeniowo-zapalne?) Poza ty kosci miednicy bez zmian.

szarobrunatne fr. łącznej śr. 2,2 cm

Czy ktoś pomoże mi to rozszyfrować?? Lekarz powiedział jednym zdaniem, że wynik jest ok bo nie stwierdzono nowotworu zlośliwego, ale czy można coś jeszcze wyczytać z tych informacji ??

Będę wdzięczna za każdą pomoc :)
_________________
Cathe
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #29  Wysłany: 2012-03-03, 11:28  


Cathe, nie odpowiem merytorycznie.
Cathe napisał/a:
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się (M-09450)

Ale to brzmi wspaniale :cmok:
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #30  Wysłany: 2012-03-03, 11:40  


wsadziłam w google Sklerotyczno-lityczna przebudowa okolicy talerza prawej kości biodrowej i wyskoczyło to http://www.google.pl/#hl=...iw=1280&bih=935

jest tam dużo odnośników nie wiem na czym mam skupić uwagę nie wyczytywałam się w twój problem sorki


i tez jestem zdania że Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się (M-09450) to brzmi super
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group