1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2016-01-12, 19:46
PMBCL Witam Proszę o Pomoc
Autor Wiadomość
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #31  Wysłany: 2016-01-19, 15:39  


Próbowałem wynegocjować termin.Ale lekarz otworzył magiczny notes który była cały zapisany.Stwierdził że zdaje sobie sprawę z istoty problemu ale nie może zrobić wyjątku i jak on to ujoł,,nie moge kogoś skreslić i przepisać na inny termin a wpisać Panią".
Nie chce być egoistą ale sądze że jeżeli ktoś ma mniejszy problem mógł by zrobić ten wyjątek..... :--:
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
mufan 


Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #32  Wysłany: 2016-01-19, 16:15  


Wklucie centralne jest w klinice zakładane od razu, jeśli pacjent tego wymaga. Nie trzeba nic blokować. Jeśli chloniak Hodgkina, to chemioterapia w tym przypadku nie wymaga żadnego wklucia centralnego. Ani biopsja cienkoigłowa, ani grubo nie są rekomendowane w diagnostyce chłoniaków.[/quote]

Nie mówię o wkłuciu centralnym tylko o porcie do chemioterapii... to jednak różnica. Chłoniaki Hodkina też pięknie się leczy przez port. Kogo by nie zapytać po ziarnicy co by zmienił po leczeniu to przede wszystkim mówią o porcie. Co do gruboigłowej to się nie będę kłócił ze specem w tej dziedzinie, ale trudno mówić o pobraniu całego węzła jeśli mamy guz ponad 10cm i niepowiększone węzły obwodowe. Ale racja trzeba dążyć, żeby złotym standardem była mediastinoskopia przy guzach śródpiersia.
Co do portu to moje doświadczenia są znakomite. W R-DEPOCH lecą 3 pompy na raz prze 96 godzin plus nawodnienie ....nie wiem czy dałbym radę inaczej. Port utrzymuję do dziś przepłukując co 6-8 tyg heparyną w poradni onko.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #33  Wysłany: 2016-01-19, 17:42  


Przepraszam, nie doczytałem. Natomiast co do biopsji nie da się pobrać oczywiście całego węzła, Mediastinoskopia jest tu standardem. Diagnozujmy normalnie, zgodnie ze standardami rekomendowanymi na całym świecie.
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #34  Wysłany: 2016-02-11, 20:13  


Trochę tu nie zaglądałem. Jutro jedziemy z Żoną odebrać wyniki badania histopatologicznego...
W między czasie nic się nie zmieniło żona zaczęła brać encorton,trochę kaszel ustał. Poza tym bez zmian.Materiał był pobrany w Zabrzu, nie była to żadna biopsja cienko ani grubo igłowa,została wykonana mediastinoskopia.Jutro też pewnie żona dostanie skierowanie do kliniki hematologi.Wybraliśmy Katowice, mam nadzieje, że okaże się strzałem w 10.

Pozdrawiam
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #35  Wysłany: 2016-02-16, 13:55  


Witam

Wyniki z Zabrza nie jednoznaczne...Na szczęscie żona trafiła już do kliniki hematologii w Katowicach.Wzieliśmy też materiał z Zabrza.Katowice mają je jeszcze raz wysłać żeby była ostateczna diagnoza.Na pewno nie jest to ziarnica.Prawdopodobnie Chłoniak śródpiersia z dużych komórek B.Nie wiem czy to gorsze czy lżejsze od tej Ziarnicy
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #36  Wysłany: 2016-02-17, 14:01  


Leczenie jest znacznie bardziej intensywne (chemia w protokole DA-EPOCH-R nie trwa jeden dzień, tylko 5 dni, z czego część leków idzie na okrągło przez pierwsze 96h, tak jak tu już mufan mówił). Więc jest to bardziej obciążające niż leczenie ziarnicy. Niemniej, chłoniaki te dobrze rokują. ;)
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #37  Wysłany: 2016-02-18, 16:28  


Czekamy z Żonąna wynik badania Pet.Żona miałajuż pobierany szpik,wszystko wyszło ok.
Jutro czeka ją puncja Lędzwiowa.Masa ile tych badań
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #38  Wysłany: 2016-02-18, 19:15  


Witaj szturman.
Szpiku była biopsja czy trepanobiopsja ?jakoś szybko ten wynik
otrzymaliście ,może u Was laboratoria działają szybko .
Niestety w celu poprawnej diagnozy badań jest mnóstwo ,oby wykluczyły najgorsze.
Trzymam kciuki ,pozdrawiam serdecznie :)
_________________
babinka
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #39  Wysłany: 2016-02-18, 21:18  


YYY chyba biopsja szpiku.Najgorsze tzn co ma wykluczyć??
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #40  Wysłany: 2016-02-18, 22:06  


Nie wiem, o co chodziło Babince.
Zajęcie szpiku w PMBCL występuje dość rzadko. Zazwyczaj robi się trepanobiopsję jednocześnie z biopsją aspiracyjną. W Katowicach biopsje aspiracyjne oceniają sami lekarze, stąd pewnie tak szybko.
Generalnie w myśl najnowszych zaleceń biopsja szpiku nie jest w ogóle wymagana, ale z przyzwyczajenia i dla świętego spokoju się ją robi.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #41  Wysłany: 2016-02-18, 22:11  


Przepraszam,
nie było moim zamiarem Cię przestraszyć ,wyniki tego badania potwierdza lub nie postawioną diagnozę. Z ciekawości jaki był wynik tej biopsji?.Zyczę :) wszystkiego dobrego,pozdrawiam :)

[ Dodano: 2016-02-18, 22:18 ]
Misiek W ubiegł mnie w wyjaśnieniu, On udzielił Ci fachowej bardzo odpowiedzi .

Pozdrawiam :)
_________________
babinka
 
mufan 


Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #42  Wysłany: 2016-02-19, 00:07  


Tak naprawdę te dodatkowe badania mają określić ryzyko zajęcia centralnego układu nerwowego. Standardowo idzie chemia DA-EPOCH-R lub R-CHOP, ale czasami potrzebne są dodatkowo dokanałowe ( tzn drogą punkcji lędźwiowej) wlewki metotreksatu kiedy ryzyko zajęcia CUN jest wysokie ( choć zdania uczonych na ten temat są podzielone to cały czas to obowiazuje). Jeśli zapadnie decyzja o tej pierwszej to mam pewne doświadczenia ;-) jeśli chodzi o R-CHOP pewnie będzie więcej głosów pomocnych. Trzymam za Was kciuki.
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #43  Wysłany: 2016-02-19, 09:02  


Wynik biopsji szpiku wyszedł ok.Wszystko w porządku.Dziś u żony zostanie przeprowadzona punkcja lędźwiowa.
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
szturman 


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Księstwo Śląsk
Pomógł: 1 raz

 #44  Wysłany: 2016-02-25, 12:06  


Witam Żona dziś wychodzi z Kliniki po 1 Chemi.W międzyczasie zrobione jej badanie Pet,które nie wykazało nigdzie ognisk choroby,tylko na sródpiersiu.
_________________
W Bezsensie sens jest jedynym awansem.....
 
mufan 


Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #45  Wysłany: 2016-02-25, 16:45  


To bardzo dobra wiadomość...choć to typowe dla PMBCL, bo ten gad akurat niezbyt często lokalizuje się poza klatką w momencie rozpoznania. Trzymajcie się dzielnie. Niech żona dba o śluzówki jamy ustnej i unika infekcji bo wszyscy dookoła teraz kichają i prychają. Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group