1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
Autor Wiadomość
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #376  Wysłany: 2011-08-04, 11:35  


Eluniu duszności są ale jak tatulo mówi nie duże.I kolejna nocka nie przespana kaszel dał w kośc i ból nóg.Rozmawiałam z panią doktor i jestem załamana,bo kazała do DHC rano podać ACC200 pytrałam się czy tak można powiedziała że tak.I że tego kaszlu się tak nie pozbędziemy.
DSS szczególna prośba do ciebie czy naprawdę te dwa leki nie zaszkodzą?
I czy naprawdę nie możemy już nic zrobić z tym kaszlem?
Bo ja juz nie wiem do kogo się udać żeby mu pomóc,bo ile można cierpieć. :-(

[ Dodano: 2011-08-04, 11:41 ]
Czy ta chemia Gezmar troszeczkę może pomóc?
Czy lepiej starać się o powtórzenie brachoterapi?
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #377  Wysłany: 2011-08-04, 11:58  


Iwonko, tak bardzo chciałabym Wam pomóc, ale chyba nie potrafię.

Mojego Tatę też bolały nogi, gdzieś w środku choroby - ale wówczas pomogła heparyna - na zakrzepy i leki moczopędne. Tata miał taką wielką opuchlizną, od kostek w górę i wszystko zeszło.

U nas własnie nie chcieli pomóc na duszności, Tata miał duszności przed śmiercią - jakieś 2-3 tygodnie, ale pielęgniarka mówiła, że jest ok, że nie trzeba reagować. Że bywa gorzej.

Własnie nie wiem, czy musi być tak, że niektórych objawów nie da sie zminimalizować? Sama miałam co do tego wątpliwości - bo pielęgniarka mi mówiła, to jest rak płuc - tak musi być ---- no nie wiem.....

Iwonko dużo siły! Wiem, co przeżywasz, widząc, że Tata cierpi, jakoś musicie się wspierać i dać radę.....
 
drMarta 
Psychoonkolog



Dołączyła: 06 Cze 2011
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Pomogła: 89 razy

 #378  Wysłany: 2011-08-04, 12:22  


Przykro mi, ale duszności należą do najgorzej kontrolowanych objawów :(
W zasadzie postępowanie sprowadza się do podawania tlenu oraz stosowania opiatów, np. morfiny która zmniejsza poczucie duszności. Jednak obie te metody nie są skuteczne w długiej perspektywie ich stosowania. Leczenie duszności najlepiej poprowadzi lekarz medycyny paliatywnej.

Poczytaj post DSS:
http://www.forum-onkologi...9,330.htm#66101

[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-08-04, 17:40 ]
I dodatkowa lektura - w kwestii leczenia kaszlu: http://www.forum-onkologi...u%20oddechowego
_________________
dr Marta I. Porębiak
http://www.ipsycholog.com
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #379  Wysłany: 2011-08-05, 20:48  


Dzisiaj nocka była przespana tatulo mógł kaszleć na leżąco :) Ale za to rano pojawiły się duszności.Pani pielegniarka z hospicjum przywiozła dzisiaj tlen.Troszkę mnie zmroziło,ale najważniejsze że jemu pomogło.Rozmawiałam z pielegniarką na osobności o stanie zdrowia tatula to powiedziała że w tej chwili jest to jak bańka na wodzie,i myśli że chemii nie dostanie :-( Zabolało to mocno.Byliśmy cały dzień dzisiaj u rodziców iż tatulo ma urodzinki nawet było wesoło i też piękni jadł.Sam się śmiał że mu tlen pomógł na apetyt.Czuję taka złość dzisiaj w sobie ,i nawet nie nawiśc.Zauważyłam że zaczęli mnie drażnić ludzie którzy się śmiją i jest im wesoło z miło chęcią bym ich nawet kopła. :cry: :cry:
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #380  Wysłany: 2011-08-05, 22:09  


Iwonko bardzo mi przykro, ze Tatuś ma się gorzej. Nie martw się jednak na zapas, skoro tlen Tacie pomaga to najważniejsze. Wiem, jak trudno patrzeć na pogarszający się stan zdrowia Taty, słuchać złych wieści.
Też tak miałam, że się wściekałam na uśmiechy i beztroskie zachowanie- myślę, że to zupełnie normalne |przytula|
Prawda jest taka, że wyrokować można, ale tego co przyniesie następny dzień nikt nie jest pewien....a nowy dzień może przynieś dobre wieści- czego Wam z całego serca życzę.

Iwonko Tatusia uściskaj bardzo mocno, życz Mu dużo zdrowia i wielu wielu pogodnych chwil.
Specjalne uściski dla niezrównanej Mamci :)

Dla Tatki :flow:

Trzymajcie się. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #381  Wysłany: 2011-08-05, 22:09  


iwona2010 napisał/a:
zaczęli mnie drażnić ludzie którzy się śmiją i jest im wesoło z miło chęcią bym ich nawet kopła.


Też miałam takie odczucia, to bardzo normalne i ludzkie.

Ciężko jest, guz się rozrasta i Tata nie może oddychać - bądźcie przy Tacie tyle i możecie, jeśli jest to dla Was ważne i cieszcie się każdą chwilą , każdym uśmiechem Taty.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #382  Wysłany: 2011-08-12, 21:46  


Iwonko, czy tatko dzisiaj dostał chemie ?

Usciski dla Was |uscisk|
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #383  Wysłany: 2011-08-12, 21:46  


Tatulo dostał dzisiaj chemie ale lekarz powiedział jak za tydzień próba wątrobowa będzie zła to przerywają chemie.Ale najgorsze dzisiaj było ważenie tatula 8lipca ważył 85kg,a dzisiaj już72kg.I niby stara się jeśc to i tak waga leci,żal mi go bardzo bo nieraz z taką radością mówi co by sobie zjadł a tu niestety nie może.Połasił się ostatnio na śliwke i wątroba dała mu popalić.Jest tak ciężko z tym wszystkim tatulo chudnie mamcia jeszcze bardziej .Coraz częściej nerwy mi puszczają :cry:

[ Dodano: 2011-08-12, 21:47 ]
Eluniu
_itsme_
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #384  Wysłany: 2011-08-13, 12:43  


iwona2010, Moj Tatulo tez schudl ale teraz waga sie utrzymuje.Nie jestem lekarzem,moge tylko obserwowac Tatke. Nie mamy zadnej diety,a Tatulo wcina duzo warzyw,owocow i pokarmow macznych.On wtdy ma swiadomosc ze nie schodnie.Wazne jest by Twoj tatus myslal pozytywnie i duzo jadl.Pozdrawiam goraco ucalowania dla tatusia
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #385  Wysłany: 2011-08-17, 13:07  


Kochana Goniu mój tatulo dużo z tych rzeczy co piszesz to nie może ze względu na wątrobę.Wydaje mi się że to jest wpisane w tą chorobę że się chudnie.
A tatulo jak narazie się odbił z kryzysu,kaszel mniej dokucza,w nocy sobie ładnie śpi i tylko raz dziennie korzysta z tlenu.Nawet planują z mamcią wypad nad jeziorko :) W poniedziałek następna chemia.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #386  Wysłany: 2011-08-17, 21:47  


iwona2010, bardzo mnie cieszy poprawa u taty. Wyjazd nad jezioro na pewno dodatkowo pomoże w poprawie samopoczucia.
Miejmy nadzieję, że wyniki będą dobre i Tata chemię dostanie.

Tak jak piszesz, niestety ale przy tej chorobie chudnięcie to jeden ze skutków ubocznych.
Metodą prób i błędów trzeba sprawdzać, co tacie smakuje i nie szkodzi. Może warto podpytać lekarza- może dietetyka, co przysłużyłoby się Taty wątrobie?
Sama choroba, leki, które Tatuś dostaje dodatkowo obciążają wątrobę- leczenie onkologiczne jak wiadomo należy do najbardziej wyniszczających z terapii.

Iwonko trzymam za Tatusia kciuki nieustannie.
Pozdrawiam Ciebie i Twoją dzielną Mamusię.
Życz Rodzicom dobrej zabawy nad wodą :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #387  Wysłany: 2011-08-20, 11:08  


iwona2010, Co u Was?Jak Tatulo?Z Mamcia pewnie nad jeziorkiem?Niech sobie odpoczna.Jak Ty sie trzymasz?Caluski
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #388  Wysłany: 2011-08-22, 12:09  


Dziewczyny dzięki.
Byli rodzice nad jeziorkiem tatulo wypoczął apetyt dopisywał i dobrze się bawili.Ale martwi mnie to że on tak chudnie wygląda jak typowy szkielet pokryty skórą przepraszam za określenie.
Dzisiaj kolejna chemia,dostał ją ale nie było naszego pana doktora był lekarz w zastępstwie,i mówi do tatula kto przepisał tą chemię bo to jest bzdura przecież ona i tak panu nie pomoże.Znowu podciął mu skszydła :cry: I znowu pojawił się na jego chudzinkiej bużce smutek.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #389  Wysłany: 2011-08-22, 12:39  


iwona2010 napisał/a:
mówi do tatula kto przepisał tą chemię bo to jest bzdura przecież ona i tak panu nie pomoże

to rzeczywiście może podciąć skrzydła "nooo"
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #390  Wysłany: 2011-08-22, 13:34  


iwona2010
Powiedz Tatkowi ze lekarze to przeciez zwykli ludzie,moga miec lepszy i gorszy dzien...Tlumacz ze moze musial cos:,,sieknac" zeby mu sie humor poprawil,bo ktos mu go popsul...Trzymajcie sie i walczcie! Wazne ze rodzice odpoczeli od rzeczywistosci;-)
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group