1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Osrodki oferujace leczenie Tarceva
Autor Wiadomość
AGGIE 


Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 25
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2010-06-11, 04:32  Osrodki oferujace leczenie Tarceva


Czy ktos moze wie gdzie mozna znalesc placowke oferujaca pacjentom z plaskonablonkowym rakiem pluc leczenie preparatem TARCEVA? Lekarz prowadzacy leczenie mojego taty wyjasnil, ze poniewaz lek ten nie jest refundowany przez NFZ i jest drogi, dostepny jet on w niewielu osrodkach ale niestety nie powiedzial w ktorych.
Jestesmy z Krakowa wiec jesli ktos wie o osrodkach w okolicy Malopolski bede bardzo wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam i dziekuje,
AGGIE
 
olka123 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 83
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2010-06-14, 16:05  


Ja jestem ze Słupska. Moj tato jest tu leczony tarcevą( rak trzustki) ale na pewno gdzies blizej tez lecza tym lekiem gdyż jest on w sumie dzis standardem tak przynajmniej nam mowili lekarze:)
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #3  Wysłany: 2010-06-14, 18:44  


Spróbuj może w Gliwicach :mur:

Ja też jestem z Krakowa ;) A może spróbuj pójść na wizytę prywatną do lekarza i coś zdziałasz, albo dowiesz się gdzie uderzyć po ten lek.
Takie życie...

Pozdrawiam, wiki
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #4  Wysłany: 2010-06-14, 18:57  


Jestem leczona tarcevą - rak płuca płaskonabłonkowy z przerzutami do kości - ale w Centrum Onkologii w Warszawie. Ostatnio dostałam zapas na 2 miesiące - więc może opłaciłoby się dojeżdżać z Małopolski?
 
AGGIE 


Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 25
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2010-06-15, 04:34  


Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedz. Skontaktowalam sie juz z producentem leku i kierownik do sprawy sprzedazy tarcevy powiedzial do ktorych placowek w Krakowie lek jest dostarczany. Zdziwil mnie bardzo fakt, ze sa wsrod nich dwa szpitale w ktorych tato sie leczyl i byla rozmowa na temat tarcevy, ale niestety nikt tematu nie podjal, odsylajc z kwitkiem. Rece opadaja, to jakas paranoja...Domyslam sie, ze z lekarzami z tych placowek trzeba rozmawiac "prywatnie" i moze wtedy to cos pomoze. We czwartek rodzice udaja sie do prywatnej kliniki onkologicznej, ktora rowniez otrzymuje tarceve i moze tam czegos sie dowiedza. Strasznie to przykre, ze pacjent musi walczyc nie tylko z wlasna choroba ale tez choroba systemu. Ja bedec w Stanach widze to z zupelnie innej strony i staram sie wiele rzeczy zrozumiec, ale czegos takiego jak odbieranie pacjentom mozliwosci dostepu do lekow i walki o zycie...nie jestem w stanie.

Pozdrawiam i dziekuje
 
olka123 


Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 83
Pomogła: 3 razy

 #6  Wysłany: 2010-06-15, 14:09  


Dlaczego prywatnie? Myśle,że idąc do lekarza który zajmuje sie chemioterapią to on własnie powinien was pokierowac jakies są możliwosci leczenia,zaprowonowac i udzielic wszystkich innych informacji. U nas w Polsce jest tak,ze o wszysko trzeba walczyc i wszysko robic na własna reke. Ja też sie o tym wlasnie przekonuje. Jeszcze nie dawno byłam przekonana,ze ten system działą dobrze teraz widze wsyzskie braki naszej sluzby zdrowia. ale trzeba pamietac,ze gdzies tam są lekarz z powołania juz na kilku takich udało mi sie trafic i widac u nich fachowe podejscie ale wiekszosc lekarzy to traktuja pasjeta mało przyjemnie.. walczcie o sowje prawa do leczenia, macie je takie samo jak inni
 
malgosia59 


Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 1

 #7  Wysłany: 2011-07-08, 15:19  


Ja też jestem zainteresowana placówką w małopolsce która mogłaby objąć
leczeniem moja mamę właśnie lekiem TARCEVA.
Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?
Z góry dziękuję.
Gosia
 
bonzaja 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 21
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2011-08-18, 11:02  terceva


Mój tato dostyal ten lek od swojego lekarza prowadzacego na 14 dni, po tym leku organizm jeszcze bardziej się oslabił. Tatuś stracił apetyt . Po 10 dniach zmarł.
_________________
bonzaja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group