1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór pęcherzykowy tarczycy
Autor Wiadomość
ronnie 



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 113
Skąd: Poznań
Pomógł: 8 razy

 #46  Wysłany: 2014-08-24, 22:52  


koteczka, nic złego nie powinno się stać, ja traktowałem plaster jak jakiś pancerz, ale minęło kilka dni i mi przeszło. Jeśli chodzi o bliznę to zobaczysz, z czasem będzie się zmniejszać i pozostanie po niej cieniutka 'nitka'. Szyja jeszcze trochę będzie 'ciągnąć' ale z dnia na dzień będzie lepiej :) . Trzymam za Ciebie kciuki!
 
koteczka 



Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 35
Skąd: Olsztyn

 #47  Wysłany: 2014-08-24, 22:54  


Ronnie oby bo jestem spanikowana.
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #48  Wysłany: 2014-08-24, 23:04  


koteczko - blizna goi się nawet do roku - musisz o tym pamiętać (zwłaszcza w środku), musisz się oszczędzać, nie dźwigać, nie opalać blizny

w aptece dostępne są stripy (paski ściągające bliznę) - jeśli boisz się, że szwy zostały zdjęte za szybko i boisz się, że blizna Ci się rozejdzie, możesz je przykleić (pionowo do rany) na kilka dni - poczujesz się pewniej

spokój i dużo wypoczynku to najlepsze teraz dla Ciebie, więc korzystaj z nich - im więcej, tym lepiej :) )
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #49  Wysłany: 2014-08-24, 23:05  


koteczka, staraj się powolutku ruszać szyją. Wiem, że boli. Staraj się trzymać głowę prosto. To dlatego, żeby zrosty tak bardzo się nie porobiły.
Przykro czytać, że tak bardzo Cię boli. Ja po operacjach będąc już w domu nie brałam żadnych leków przeciwbólowych. Bolało, ale wolałam nie brać leków. Z kilka miesięcy bolało i to bardzo miejsce po wyciętych węzłach chłonnych.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
koteczka 



Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 35
Skąd: Olsztyn

 #50  Wysłany: 2014-08-24, 23:06  


:) nakleiłam teraz zwykły plaster na noc a jutro mama mi kupi te plasterki. Dziękuję

[ Dodano: 2014-08-24, 23:07 ]
Ja jestem nadwrażliwiec na ból, podziwiam Ciebie.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #51  Wysłany: 2014-08-24, 23:26  


Kurcze, a jakbym kupiła stripy po drugiej operacji to może bym nie miała przerośniętej blizny. Kasia czemuś Ty nie była wcześniej na forum byś mi podpowiedziała. Teraz wydaje pieniądze na dermatologa. Tak to bym wydała ok. 14 zł. na plasterki i bym miała spokój.
Niestety nie przyszło mi to do głowy, teraz co kilka miesięcy zwijam się z bólu po krioterapii miejscowej. Ahh, życie.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #52  Wysłany: 2014-08-25, 14:04  


Karolino, kiedy Ty miałaś operację, ja pływałam w Morzu Czerwonym i oglądałam rybki pod wodą - w ogóle nie miałam pojęcia, że po powrocie z Egiptu tak szybko znajdę się w innym świecie i że w ciągu następnego roku stoczę taką walkę - w życiu bym nie podejrzewała, że tak się stanie :(((

a o stripach w aptece i tak dowiedziałam się ze dwa tygodnie temu, kiesy mąż rozciął sobie czoło o szafkę kuchenną i zalał krwią siebie i pół kuchni - jeszcze w życiu tak szybko do apteki nie jechałam :) ))
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #53  Wysłany: 2014-08-25, 18:37  


O jakich wy plastrach mówicie? Moja blizna jakoś się nie goi, chyba mam bliznowca :( jest jasna za to wkoło taka jakaś czerwona.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #54  Wysłany: 2014-08-25, 18:46  


Takie lub inne.
http://www.aptekazdrowie-...an-8-sztuk.html
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #55  Wysłany: 2014-08-25, 19:04  


A to nie dla mnie już bo moja rana jest zamknięta ;) a nawet nie wiedziałam że coś takiego jest....
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #56  Wysłany: 2014-08-25, 19:15  


koteczka,
czy Ty odkleiłaś sobie ten duży plaster? i widziałaś, ze masz tzw. gołą bliznę.
tak jakoś trochę dziwne, ze masz zdjęte zwykłe szwy.
Mogę napisać jak to było w moim przypadku.
Otóz w przeddzień wypisu miałam zdjęty dren, a w dniu wypisu wyjęty szew wewnętrzny spinający ranę wewnątrz. Na wierzchu pozostały plasterki stripy(jak to fachowo określiła Fraszka). W czasie gojenia rany plasterki same odpadały.
Ranę przemywałam szarym mydłem tzn. białym jeleniem.
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #57  Wysłany: 2014-08-25, 19:29  


koteczko, zapomniałam Ci napisać, że do przemywania (psikania) najlepszy jest Octenisept (w aptece), 2 razy dziennie
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
koteczka 



Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 35
Skąd: Olsztyn

 #58  Wysłany: 2014-08-25, 23:22  


Nie mam szwów, zdjeli mi 2 dni po operacji w dniu wypisu mimo moich obiekcji i strachu, zdjęcie wstawiłam wcześniej teraz jest z siniakami dziś chodzę cały dzień bez plastra i rana jest zamknięta, tak gdybam, że może mam wewnętrzne szwy rozpuszczalne. Mam pytanie, czy po LETROX 100 można dostać trądzik. Mam całe policzki w krostkach, a nigdy nie miałam.
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #59  Wysłany: 2014-08-25, 23:25  


koteczko - na pewno masz wewnętrzne szwy rozpuszczalne - przecież nikt nie zdjąłby Ci szwów 2 dni po operacji i nie wypuścił do domu

co do letroxu to nie wiem, ja biorę euthyrox, ale przecież Twój organizm przeszedł dużą rewolucję i masz prawo mieć ogromne wahania hormonalne, które mogą trądzik wywołać
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
koteczka 



Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 35
Skąd: Olsztyn

 #60  Wysłany: 2014-08-25, 23:32  


No to czad :( wiecie co dzisiaj staram się zająć czym kolwiek, ale w głowie mam strach...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group