1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieznane ognisko pierwotne, przerzut do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #256  Wysłany: 2009-10-26, 11:48  


Nawet jeśli są tylko troszkę kwaśne, to nie wolno. Po oparzeniach jamy ustnej po radioterapii nawet mięta drażni...
Z tego co wiem to Falvit jest taki dosyć śliski.
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #257  Wysłany: 2009-10-26, 12:27  BIAFINE


Jogi,
Dziwne, ze nikt Tobie (i innym "opalajacym sie") nie zasugerowal zaopatrzenia sie w emulscje BIAFINE, srodek znany i stosowany we Francji od 25 lat. Tubka tego specyfiku kosztuje okolo 3 euro i zaden szanujacy sie Francuz nie wyjedzie bez niego na wakacje . Leczy sie przy jego pomocy nie tylko oparzenia sloneczne ale takze kazde inne w tym dermatitis spowodowane naswietlaniem.

http://www.drugs.com/pdr/...l-emulsion.html
http://www.ziwellmedical.com/biafine.htm

Wlasnie zakonczyla sie III faza badan klinicznych dot stosowania Biafine przez pacjentow poddawanych naswietlaniu przy zaawansowanych nowotworach glowy i szyi
Biafine Cream to Reduce Side Effects of Radiation Therapy in Patients Receiving Treatment for Advanced Head and Neck Cancer
http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00006481

Troche humoru dla dzielnej "plazowiczki" Jogi:

http://4.bp.blogspot.com/...ine_cartoon.jpg
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #258  Wysłany: 2009-10-26, 19:40  


Mięta? Mamanel, ja do dziś jej nie mogę, nawet w paście do zebów, a radioterapię skończyłam w połowie marca :-(
Jogi, ten cynk chyba za bardzo wysusza, musisz się tym smarować? Posłuchaj Mamanel i Zufed z tym Bepanthenem. Mnie on też pomógł, miałam ten rzadszy, w kremie i jeszcze maść ochronna z wit. A.
A z jedzonka to masełko próbowałaś? Też fajnie przechodzi, bo się ślizga. Jak nie mogłam jeszcze za bardzo jeść, to wydłubywałam ze świeżego chleba pszennego miękki środek (twardą i suchą skórkę zostawiałam dla męża :mrgreen: ) i smarowałam go grubo masłem.
Nie mam pomysłu na witaminki :?ale?: . Jeszcze do niedawna stawały mi w poprzek w gardle, więc ich w ogóle nie brałam. Próbowałam rozpuszczać tabletki w wodzie, ale w tej postaci też były nie do przełknięcia ze względu na ohydny zapach.
Biedna Jogi, to wszystko minie za jakiś czas...
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #259  Wysłany: 2009-10-26, 20:48  


A co sądzicie dziewczyny, żeby przyjmować witaminki w postaci kropel dla niemowląt? Nie wiem czy są kwaśne czy nie ale warto może spróbować np Juvit multi.
Można dodać je do napoju czy zupy i wtedy nawet jak mają cierpki smak nie będzie czuć.

Ale osobiście co do witaminek skonsultujcie tak na wszelki wypadek to z lekarzem.
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #260  Wysłany: 2009-10-27, 09:25  


W WCO w poznaniu polecaja krem Radiosun. Stosowany na poparzona skóre daleulgę w bólu i zmniejsza swędzenie. u mnie nie ma w aptekach ani w hurtowniach bo jest po sezonie słonecznym ale zaraz zamówie przez internet jednak przez ten cynk mam juz wszystko rozbabrane. Mój złoty środek Ibuprom max nie chciał mi przechodzic przez gardło bo za duży. Wczorajszą ranna tabletke miałam do popołudnia w gardle zanim przestałam ja czuć. Wieczorem wzięłam tabletke w kapsułce. Niestety kapsułka zdażyła rozpuścić sie w gardle. Najadłam sie strachu. W nocy po prostu pokroiłam ibuprom na małe kawałki. jak nie dostane radiosunu to kupię bepanthen. Wczoraj kupiłam maść na błony śluzowe w 'jamie gębowej" malenka tybka kosztowała 34 zł. Gęsta jak guma do żucia, przykleja sie i działa rewelacyjnie.Nazywa się solcoseryl. Rewelacja.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #261  Wysłany: 2009-10-30, 10:32  


Jogi jak Twoja opalenizna?
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #262  Wysłany: 2009-10-31, 00:48  


Najgorsze chyba zeszło, niestety miejscami zbyt mocno bo troche krwawi. Radiosun to rewelacja. Koi swędzenie,przyjemnie chłodzi i zmiękcza skórę, ból sdzybciej ustepuje, strupki scjhodzą a pod spodem skóra jest w miarę gładka i przede wszystkim natłuszczona. ta maść stomatologiczna to tez rewelacja. Już nie muszę jejstosować. Dzisiaj lekko sama woda przemyłam tą częsc szyi która jest tylko czerwonobordowa. Ale mi ulżyło. Cieszyłam sie jak dziecko. Nic mi się złego nie stało. Chyba jutro lekko przemyje tę gorszą część szyi. Coś tam jem ale to są raczej płyny, głównie mleko. Wczoraj się wkurzyłam i poryczałam bo zrobiłam sobie bawarkę i bardzo chciałam ja wypić ale mogę popijać małymi łyczkami bo sie ksztuszę a kaszlenie mnie boli. no i niestety zakrztusiłam się trzymajac kubek w ręce. Wylałam prawie całą zawartośc na fotel, na ścianę i podłogę. I pomyślałam że to już rok prawie mam takie problemy, że mam juz dość itp. Wciąż czuję cos w gardle i mam nadzieje że to tym razem tylko przemijający skutek radioterapii. I pomyślałam że ewentualne badania dopiero w styczniu (limity).Kiedy to się skończy?
czy ja mam jeszcze zaufanie do lekarzy? okaże się na wizytach.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #263  Wysłany: 2009-10-31, 13:09  


Jogi nasza dzielna kobietko.Wiem, że Ci trudno napijesz sie nie długo bawarki nic się nie martw już teraz jest z górki.

A co do mycia powiem Ci, że ja cały czas sie myłam pod prysznicem nawet jak miałam ten okropne rany.Myłam się i płakałam bo tak bolało ale nie wyobrażałam sobie nie myć skoro miałam krocze popalone.
Zreszta pielęgniarki mówiły, że mogę letnia wodą (ciepłej nie odważyłabym się bo ból jak cholera) kupiłam szare mydełko i już.Może nie pachniało ładnie ale nie podrażniało a powiedziałabym wręcz, że działało kojąco.Ja miałam w kostce ale teraz można kupić w płynie.

Jogi a jakbyś próbowała pić przez słomkę zwaną rurką?Nie byłoby lepiej?

Ściskam
 
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #264  Wysłany: 2009-10-31, 17:09  


To jest przemijający skutek radioterapii. A rurka raczej niczego nie zmieni, nie ułatwi przełykania. To minie, Jogi, ale niestety nie od razu z dnia na dzień. Jeszcze trochę potrwa, ale powoli będzie coraz lżej :tull:
W ustach i gardle źle, w kroku jeszcze gorzej. Zufed, współczuję z całego serca.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #265  Wysłany: 2009-10-31, 18:07  


Zoi wszędzie źle :) U mnie to już na szczęście wspomnienie, które mam nadzieję, że nie wróci.
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #266  Wysłany: 2009-10-31, 22:13  


od czasu ostatniej operacji 26 czerwca schudłam 14 kg. to mi nie przeszkadza bo jeszcze waże za dużo ale czuję że jak zjem coś wartościowego to mi lepiej. (dziś dostałam w prezencie prawdziwy rosół) Wczoraj zjadłam ćwiartke jabłka poskrobanego łyżeczką - pycha. dziś żrobiłam sobie cukinię co prawda na patelni ale była raczej duszona, mięciutka. Za radą zoi zjadłam kawałek ze środka bułki z masłem. Będzie dobrze. witaminy kroję na kawałki i popijam dużo żeby mi gardła nie rażniły bo ma być dobrze. Muszę robić spacerki żeby nabrać kondychy.
już w czasie radio kupiłam sobie mydło biały jeleń w płynie. zamierzam jeszcze dzisiaj użyć.
No przecież już z górki.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #267  Wysłany: 2009-10-31, 23:02  


jogi45, pewnie ze z górki i z dnia na dzień będzie coraz lepiej, czego Ci zyczę z całego serca.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #268  Wysłany: 2009-11-02, 08:49  


No to świetnie jogi, teraz to już z górki będzie :)
Przy okazji dokonałaś 2 odkryć - mam na myśli Radiosun i tę maść :)
Myślę, że to cenne odkrycia dla wszystkich, którzy czytają Twój wątek w oczekiwaniu na naświetlania.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #269  Wysłany: 2009-11-02, 09:24  


brawo jogi!!Ciesze się że już powolutku jesz więcej i bardziej urozmaicone.Super!

Ja dzięki chorobie zgubiłam ponad 10 kg.Ale też zbytnio nie płaczę :)
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #270  Wysłany: 2009-11-12, 21:50  


Jogi

Jak się miewasz? Czy 'posolariowe' dolegliwości znikają, apatyt wraca?
Mam nadzieję, że czujesz się już zdecydowanie lepiej.

Pozdrawiam ciepło
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group