1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepewność
Autor Wiadomość
Paulaa20 


Dołączyła: 16 Sie 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-08-16, 23:22  Niepewność


Hej. Zacznę od początku mam 27 lat jestem mamą cudownego Adasia ,który ma 3 latka. Zawsze unikałam lekarzy ale od 3 miesięcy dzieje się ze mną coś niedobrego. Na początku czerwca dostałam dziwnej gorączki wieczorem kompletnie mnie rozkładało gdzie w dzień funkcjonowałam normalnie czułam się jak nowonarodzona bez gorączki. Ta dziwna gorączka trwała dwa dni. Za kilka dni tuż nad kością obojczykową pojawiła się twarda gulka która mnie nie bolała lekko się przesuwała . Wtedy miałam dużo obowiązków więc kompletnie ją zignorowałam i tak po jakimś czasie gulka zginęła . Od lipca mam problemy ze skórą w niektórych partiach ciała czuje okropny świąd wybrałam się więc do dermatologa która powiedziała ze to na tle nerwowym i odesłała z kwitkiem. Jakoś pod koniec lipca gorączki zaczęły powracać a ja czuję się coraz gorzej nie mogę wyleczyć głupiego przeziębienia. Pod pachami wyczułam dziwne guzy jak i nad kością obojczykową i w pachwinach . Obecnie jestem po badaniu krwi z których wynika że białych krwinek jest o wiele za dużo. Dostałam skierowanie na oddział hematologii z podejrzeniem choroby rozrostowej krwi ew. ukladu chłonnego i w poniedziałek mam się wstawić . Okropnie się boję mam do wychowania synka nie chcę jeszcze umierać :-(
Na jakie badania mam się nastawić jakieś badanie szpiku,prześwietlenia ? Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #2  Wysłany: 2017-08-17, 11:05  


Zapewne USG węzłów/tomografię, a także biopsję szpiku. Do którego szpitala masz skierowanie? Wstaw swoje badania tu.
 
Paulaa20 


Dołączyła: 16 Sie 2017
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2017-08-17, 13:45  


Hej. DO wroclawia na grabiszynską obecnie nie mam przy sobie moich wyników ponieważ jestem u rodziców. Czy biopsja szpiku boli? Bo słyszałam ,ze tak.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #4  Wysłany: 2017-08-17, 14:07  


Jest w znieczuleniu miejscowym, ale nie jest to za przyjemne doświadczenie, boli aspiracja do strzykawki najbardziej. Niemniej trwa nie więcej jak z 5 minut
 
ambra 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 73
Pomogła: 9 razy

 #5  Wysłany: 2017-08-17, 19:13  


Nie przechodziłam tego, ale opowiadał mi tato, że to nie było przyjemne, ale nie bolało. Szpik pobierał mu to prof. D.W. w przychodni na Pastuera we Wrocławiu. W trakcie wizyty (w sumie badania trwały ok. 4 godz z wizytą i tk)Pan prof. wprowadzał on bardzo przyjazną atmosferę - żartował i przepytywał studenta ;) opowiadał co robi, więc pacjent był przygotowany nie przestraszony. Robił to tak fachowo, tato mówił, że to było takie uczucie, jakby go komar gryzł. Na koniec oceniał wygląd szpiku - powiedział wtedy że ma dobrą barwą i konsystencję, powinno być dobrze. Nie pomylił się.

Co do Grabiszyńskiej - nie ma ona dobrych notowań we Wrocławiu. Może warto zastanowić cię nad 1 Szpitalem Klinicznym ? Wyniki można zrobić w przychodni przyszpitalnej hematologicznj w kilka godzin ?
 
Ruda Misia 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 36
Pomogła: 4 razy

 #6  Wysłany: 2017-08-20, 11:37  


Biopsja szpiku do przyjemnych nie należy, ale nie demonizujmy tego badania i nie należy straszyć.
Byłam leczona na Grabiszyńskiej na białaczkę i miałam tam przeszczep szpiku.
Szpik miałam tyle razy pobierany, że po 10 razie przestałam liczyć, a przez cały okres leczenia to mogło być 20 albo więcej razy. Dasz radę.
 
Paulaa20 


Dołączyła: 16 Sie 2017
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2017-08-20, 19:50  


hej. Przedstawiam wam swoje dotychczasowe wyniki krwi.
RBC,3,2 mln/ul MCV 92 fl, MCH 21 pg, MCHC 30 g/dl, HCT32 %, RDW 12 %, HDW 2,1 g/dl, RET 2 %, WBC 40 tys/ul, LYMPH 7,5 tys/ul , MONO 21 tys/l'l, EOS 10K/ul, BASO 120/ l, NEUT 21 tys/ul, PLT 300 tys/ul, CRP 50. Czuje się dobrze goraczki nie mam ale odczuwam bole stawów. Jutro mam się wstawić do szpitala okropnie boje się badan i diagnozy. odezwe się jak będę cos wiedziała.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2017-08-20, 21:18 ]
_itsme_
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group