1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy istnieją nowotwory łagodne odbytnicy?
Autor Wiadomość
kris7701 


Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-03-06, 17:48  Czy istnieją nowotwory łagodne odbytnicy?


Witam jestem tu nowy i przepraszam z góry jeśli cos nie tak napiszę.Moje pytanie pewnie wyda się państwu głupie ale mimo to je zadam czy istnieje coś takiego jak łagodny nowotwór odbytnicy?
Pytam ponieważ nie dawno w badaniu rektoskopem lekaż znalazł u mnie zmianę guzowatą na wysokości 7-10cm bez widocznych owrzodzeń samoistnie krwawiąca i zwężająca swiatło odbytnicy
wyników hist-pat jeszcze nie ma ale ja się łudzę że może to nie złośliwy nowotwór ?
ma 35 lat
jak do tej pory nie miałem żadnych objawów dopiero od połowy stycznia sam sobie wyczułem guzy w odbytnicy i nieraz stolec wąski a to wszystko z biegło się z tym że poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu bo na wieszku wyczułem bolesny guzek i lekarz powiedział ze to hemoroid zrobił badanie per rectum i stwierdził ze nic tam nie pokojącego nie ma.
Teraz siedzę bardzo zestresowany czekam na wyniki .
Jestem z okolic olsztyna czy może mi ktoś polecić dobrego chirurga onkologa.
Przepraszam jesli post jest chaotyczny
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-06, 17:52  


Najpierw powinieneś spokojnie poczekać na wynik badania histopatologicznego. Nic dziwnego w tym, że się denerwujesz, niemniej jednak nerwy w niczym nie pomogą. Za wcześnie szukać chirurga - onkologa. Zresztą jeśli zmianę trzeba będzie wyciąć zrobi to pewnie zwyczajny chirurg "miękki", oczywiście z zachowaniem odpowiedniego marginesu. Większość zmian guzowatych w naszym układzie pokarmowym to zmiany łagodne, niemniej jednak te mogą ulec zezłośliwieniu. Czekamy i trzymamy kciuki. :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-06, 18:04  


kris7701 napisał/a:
Moje pytanie pewnie wyda się państwu głupie ale mimo to je zadam czy istnieje coś takiego jak łagodny nowotwór odbytnicy?

Tak, to popularne polipy. Często są gruczolakami.
I to wcale nie jest głupie pytanie :)

kris7701 napisał/a:
wyników hist-pat jeszcze nie ma ale ja się łudzę że może to nie złośliwy nowotwór ?

Póki nie będzie histpatu, nie będzie wiadomo co to. Niestety trzeba poczekać, choć to trudne.
_________________
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-06, 22:00  


Szukaj jednak chirurga onkologa, bo łatwiej odwołać wizytę niż dostać szybki termin. W Polsce wyniki leczenia raka odbytnicy są znamiennie gorsze niż na zachodzie Europy bo właśnie pacjenci trafiają do przypadkowych chirurgów (dlatego że zwykle nie ma już czasu na leczenie onkologiczne). Dobrą praktyką w leczeniu raka odbytnicy jest (niezależnie od zaawansowania) przebycie radioterapii przed operacją. Pamiętaj o tym i dlatego już się rozglądaj i wypytuj. Jak się okaże że to nic nie jest, to najwyżej powiesz sobie że poświęciłeś kilka godzin na zdobycie wiedzy która może się przydać jeszcze w Twoim otoczeniu. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-03-06, 22:10  


Nie wiem, czy to do końca dobre rozwiązanie - w tej sytuacji każdy, kto np. wycina sobie znamię powinien już szykować sobie miejsce u onkologa, bo przecież nigdy nie wiadomo co wyjdzie w histpacie.
Wyobrażasz sobie jakie w tej sytuacji byłyby dopiero kolejki do lekarzy? I jakie terminy mieliby pacjenci, którzy faktycznie wizyty u onkologa potrzebują?

Poza tym zdaje się, że pacjenci pierwszorazowi w wielu centrach onkologii przyjmowani są tego samego dnia, którego przyjadą na wizytę.

Więc straszenie raz - rakiem, a dwa - odległym terminem leczenia, jest (oczywiście w mojej ocenie) nieco nie na miejscu. Czujność onkologiczna została już u krisa7701 zachowana, prawidłowo pobrano wycinek i oczekujemy na wynik histopatologii.
_________________
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-06, 22:22  


kris7701, posłuchaj absenteeism, bo dobrze prawi. Poczekaj spokojnie na wynik badania.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group