1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
materac przeciwodleżynowy
Autor Wiadomość
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #16  Wysłany: 2009-11-04, 22:57  


Zofia i pewnie te kocyki są w pastelowych przyjemnych kolorach...
Nasza rzeczywistość jest inna, taka... smutna i szara- brudna??-no może nie, ale wrażenia mierne
Pozdrawiam M
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #17  Wysłany: 2009-11-04, 23:00  


Zosia zapewniam Cię, że nie jestem taka głupia ;) Widzę, że moja wypowiedź była niepotrzebna bo teraz będę się obrywać za nie swoje przekonania

Niestety nasze służby zdrowia różnią się bardzo, u nas nie ma niestety bawełnianych kocyków tylko paskudne stare obrzydliwe koce ( w większości szpitali), którymi ja osobiście bałam się zawsze przykrywać.Ale cóż tak jest i nic na to nie poradzę.

pozdrawiam Cię

Zuza
 
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #18  Wysłany: 2009-11-09, 14:07  


zufed napisał/a:
przekazuję co mnie uczono, nie jest to żaden atak na kogoś od razu prostuję.z różnych względów choćby higienicznych i nie wielkiej skuteczności.
aczkolwiek jeżeli ktoś ma ochotę spróbować proszę bardzo, żeby nie było że zakazuję czy coś ;) zresztą ja uważam, że trzeba próbować różnych rzeczy jeżeli komuś pomoże niech używa.


Jak mnie przyniesiono na OIOM-ie taką baranią podkladke pod de, to przy mnie ją wyjmowali ze sterylnego opakowania i była single patient use, to znaczy ani się tego nie pierze ani nie sterylizuje po użyciu, tylko się wyrzuca, a następny pacjent dostaje nową, fabrycznie wysterylizowaną. Skuteczności przeciwodleżynowej barana pod de też nie mam nic do zarzucenia, w przeciwieństwie do grubej podkladki bawełnianej, której przedtem użyto.

Ale co ja tam wiem, w końcu taksany (paclitaxel, docetaxel etc.) to pewnie też zabobon, bo początkowo pochodziły od cisowej kory.
_________________
KANGUR 2007 (Australia) ur.1954*zero objawow*PSA 6,0*cT2aNxMx Gl.7(3+4)*RRP+PLND 1/11/2007*wia�zki nerwowe oszczedzone*hist-pat pT2aN0Mx Gl. 7(3+4)*PSA nieoznaczalne od 6 tygodni po operacji
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #19  Wysłany: 2009-11-09, 14:42  


oj, jak pomagała to super tylko chwalić niestety u nas nie ma single patient use baranków.zresztą jak napisałam wcześniej nie upieram się, że baranki są beznadziejne i wogóle zakazane.

nie widzę powodów, żeby teraz roztaczać o to walkę kto ma rację i pisać ironicznych komentarzy.
to, że Ci pomogła uważam za fakt najważniejszy i nie wymagający dodatkowego komentarza.koniec kropka.

pozdrawiam ciepło
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #20  Wysłany: 2009-11-16, 12:08  


zufed moze Ty bedziesz mi mogla pomoc. Mam do oddania w dobre i potrzebujace rece materac + pokrowiec, poduszke przeciwodlezynowa do siedzenia i poduszke rehabilitacyjno-ortopedyczna pod nogi. Nie wiesz komu moglabym to przekazac? Probowalam sie skontaktowac z fundacja 'Dobrze ze jestes' jednak nikt na mojego maila nie odpowiedzial. Mam nadzieje, ze nie z powodu zignorowania, ale dlatego, ze wszyscy chorzy maja taka opieke i bezproblemowy dostep do tego typu sprzetu.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #21  Wysłany: 2009-11-16, 12:22  


Agnieszko a próbowałaś w jakimś hospicjum?
Możesz zamiast maila zadzwonić jeszcze raz bo czasami jest tak, że na odpowiedz się nie doczekasz ( znam to a autopsji niestety)

A może tu na forum jest ktoś, kto akurat potrzebuje?

Czy ta poduszka pod nogi to jest taki wałek czy taka bardziej płaska-szersza?
 
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2009-11-16, 13:28  


W hospicjum jeszcze nie probowalam, bo zadnego nie znam. Jak bede w Pl nastepnym razem to wtedy sie porozgladam, pojezdze, moze ktos zechce. Szkoda by sie to marnowalo. A jak nikt sie nie zglosi to wystawie na allegro.

zufed napisał/a:

Czy ta poduszka pod nogi to jest taki wałek czy taka bardziej płaska-szersza?


Poduszka jest taka plaska, szeroka i profilowana. Podklada sie ja pod same posladki, jest na cala dlugosc nog.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #23  Wysłany: 2009-11-16, 15:44  


Acha dzięki pytam, bo mam znajome dziecko sparaliżowane i wiem, że używa takich poduszek wałków właśnie.

tutaj znalazłam listę hospicjów z całej Polski, może Ci się przyda:

http://hospicja.pl/lokalizacja/clinic/
 
 
Isiak 


Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 1

 #24  Wysłany: 2012-09-10, 10:16  


Materac przeciwodleżynowy można kupić szybko i bezproblemowo przez Internet
Wysyłają nawet tego samego dnia kurierem, można zapłacić przy odbiorze i jest 18 miesięcy gwarancji. Ja byłam jak najbardziej zadowolona.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-09-10, 11:01 ]
Ukryłem część posta sprzeczną z pkt 11 cz. II Regulaminu Forum.

 
foropiek12 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 2

 #25  Wysłany: 2013-02-26, 18:09  


Zapraszam na bloga i pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-02-26, 21:48 ]
Część posta ukryta.

 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #26  Wysłany: 2013-02-26, 21:22  


ja mam nie potrzebny w domu

[ Dodano: 2013-02-26, 21:24 ]
trzymałam go nawet nie wiem po co , jeżeli ktoś byłby zaiteresowany proszę na priw
 
Carmelowa 


Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 2

 #27  Wysłany: 2013-06-07, 11:28  


Tak się złożyło, że musiałam zainteresować się tematem odleżyn i teraz planuje zakupić materac przeciwodleżynowy, jednak kiedy przeglądam produkty dostępne w internecie to widzę bardzo duże zróżnicowanie cen. Są materac rurowe za ok 600 zł, ale też trochę tańsze materace pneumatyczne z pompą, a na allegro można dostać materac bez pompy.

Podobno te bez pompy są nieskuteczne, nie zapobiegają odleżynom, z kolei materace pneumatyczne nie sprawdzą się na łóżku elektrycznym, a rurowe są bardzo drogie. Papierkowe sprawy refundacji mnie rozkładają na łopatki, dlatego może na forum ktoś mi podpowie, czy optymalnym rozwiązaniem będzie zakup materaca pneumatyczne z pompą np. materac ARmedical lub Vitea Care. Na jakimś blogu widziałam porównanie tych materacy...
 
hilda77 


Dołączyła: 29 Lut 2016
Posty: 1

 #28  Wysłany: 2016-02-29, 20:27  


Jak chcesz tanio kupić to zobacz sobie na Mają duży wybór materacy, więc i może mają też coś czego akurat teraz szukasz.
 
krys77
[konto usunięte]



Posty: 0

 #29  Wysłany: 2017-03-11, 16:30  


Carmelowa napisał/a:
Tak się złożyło, że musiałam zainteresować się tematem odleżyn i teraz planuje zakupić materac przeciwodleżynowy, jednak kiedy przeglądam produkty dostępne w internecie to widzę bardzo duże zróżnicowanie cen. Są materac rurowe za ok 600 zł, ale też trochę tańsze materace pneumatyczne z pompą, a na allegro można dostać materac bez pompy.

Podobno te bez pompy są nieskuteczne, nie zapobiegają odleżynom, z kolei materace pneumatyczne nie sprawdzą się na łóżku elektrycznym, a rurowe są bardzo drogie. Papierkowe sprawy refundacji mnie rozkładają na łopatki, dlatego może na forum ktoś mi podpowie, czy optymalnym rozwiązaniem będzie zakup materaca pneumatyczne z pompą np. materac ARmedical lub Vitea Care. Na jakimś blogu widziałam porównanie tych materacy...


Nie wiem co masz na myśli pisząc że są materace bez pompy? jeżeli chodzi o materace piankowe to faktycznie one nie są wyposażone w pompę i w zasadzie ich działanie oparte jest na twardości pianki której jednak nie można dostosowanie do pacjenta, ponieważ trudno określić jakiej twardości będzie odpowiedni ale na pewno lepiej się rozkłada ciężar ciała i w lekkim zagrożeniu odleżynami pewno w jakim stopniu zda egzamin.

materace pneumatyczne są na pewno bardziej polecane nawet używane w szpitalach środka czy domach pomocy, ponieważ bardziej skutecznie zapobiegają powstawaniu odleżyn a także w jakim stopniu wspomagają leczenie.

Oczywiście że materace przeciwodleżynowe bąbelkowemożna stosować na łózkach rehabilitacyjnych bo właściwie gdzie indziej można byłoby je używać, musi się jednak pod materac bąbelkowy położyć piankę mniej więcej o grubości 5 7 cm będzie już wystarczająca, w ostateczności jak masz grubą kołdrę można też podłożyć ale materace piankowe lepiej się sprawdzają jako podkład.

ceany to faktycznie jest bardzo duża rozbieżność jeżeli kupujemy w sklepie stacjonarnym który realizuje refundację to ceny są bardzo wysokie ponieważ NFZ refunduje takie kwoty. w internecie można kupić materace tańsze o połowę a nawet więcej oczywiście są to dokładnie te same modele

Materace rurowe najczęściej stosowane są przy dużym zagrożeniu odleżynami i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group