1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzy endometrium
Autor Wiadomość
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #16  Wysłany: 2010-03-12, 18:10  


madziorek napisał/a:
dziękuje, nie było tak źle, mam nadzieje że niedługo i ból minie :)


Napewno, trzymamy mocno kciuki ;) I zdrówka życzymy.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #17  Wysłany: 2010-03-12, 18:19  


nika, dzięki, a Ty się nie zamartwiaj, panie które były "robione" przede mną po 15minutach wracały na sale, ciut tylko senne, po paru godzinach biegały po korytarzach i wieczorem szły do domku. Ze mną mieli więcej roboty,więc dostałam w promocji ;) pełną narkozę, i poleżałam dłużej. Zobaczysz nie zorientujesz się i będzie "po".
Pozdrawiam M.
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #18  Wysłany: 2010-03-12, 18:36  


Dzięki serdeczne za wsparcie :-D Martwię się o Mamę, bo to Ona ma mieć wykonywany zabieg. Mama też jest przerażona...

[ Dodano: 2010-03-12, 18:39 ]
Mama będzie musiała zostać w szpitalu ciut dłużej- kilka dni, z tego względu że guz jest duży. W sumie może to i lepiej, bo wrazie czego szybciej otrzyma pomoc...
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2010-03-31, 19:58  


Witaj Nika Moja mama jest już po zabiegu abrazji,wszystko poszło szybko i bez komplikacji,mama wróciła do domu po trzech godzinach trochę pospała teraz jest trochę osłabiona ale ogólnie czuje się dobrze,nie martw się więc zabiegiem Swojej mamy.Najgorsze teraz przed nami oczekiwanie na wynik do 19 kwietnia.Pozdrawiam Cię i Twoją mamę trzymajcie
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #20  Wysłany: 2010-04-01, 02:21  


Mirka, serdecznie dziękuję za słowa otuchy... I życzę zdrówka, oraz samych pomyślnych informacji :)
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #21  Wysłany: 2010-04-06, 22:11  


alaja napisał/a:

i jeszcze jedno - nic nie piszesz o swoich dolegliwościach , czy masz bóle ?
Wnioskuję że ich nie masz .


Jeżeli chodzi o dolegliwości, to raczej ich brak. Nic nie boli. Jedyne co niepokoi, to częste (dwa razy w miesiącu) miesiączki -bardzo obfite, trwające około dwóch tygodni...

Mam jeszcze jedno pytanie: mama w czwartek podczas wizyty u pani doktor ma mieć ustalony termin hospitalizacji i abrazji. I w związku z tą wizytą moje pytanie:
Czy jest coś, o co należy spytać, dowiedzieć się jeszcze przed zabiegiem? Bo to będzie już taka ostatnia wizyta przedszpitalna, więc wszelkie wątpliwości można rozwiać teraz. Tylko ja nie bardzo wiem o co spytać-oprócz tego czy trzeba być na czczo i czy abrazja będzie wykonywana w dniu przyjęcia na oddział, czy dopiero następnego dnia...
I może jakieś sugestie, o co należy spytać już po zabiegu??
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #22  Wysłany: 2010-04-07, 22:16  


I jeszcze jedno pytanie,bo się kompletnie na tym nie znam. Czy lekarz ginekolog jest w stanie zdiagnozować podczas usg mięśniaki? Chodzi mi o to, czy mięśniaki macicy mają jakąć 'specjalną' budowę, dzięki której lekarz może je odróżnić od innych rozrostów macicy tzw 'gołym okiem', bez pobierania wycinków?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #23  Wysłany: 2010-04-07, 22:36  


Tak, jak najbardziej.

Więcej szczegółów choćby np. tu: http://www.poradnikzdrowi...idzi_33723.html
Cytat:
Ginekologiczne badanie przezpochwowe pozwala ocenić szyjkę i dno macicy, stan jajników oraz wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego.

oraz tu: http://www.kolmed.com/a12...jki-macicy.html
Cytat:
Mięśniaki rozpoznaje się podczas badania ginekologicznego a obecnie coraz częściej w trakcie badanie USG, które umożliwia rozpoznanie małych, podśluzówkowych mięśniaków
Nie wszystkie mięśniaki wymagają leczenia operacyjnego. Mięśniaki, które nie dają dolegliwości bólowych, nie powodują nieprawidłowych krwawień macicznych i nie wykazuja szybkiego wzrostu nie wymagają leczenia a jedynie obserwacji polegającej na wykonywaniu co 6 mcy badania USG sondą dopochwową.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #24  Wysłany: 2010-04-08, 00:33  


Dziękuję ślicznie za tak szybką odpowiedź :) Pytałam, ponieważ zastanawiam się co może dolegać mojej Mamie -lekarz wykonujący usg nie powiedział że są to mięśniaki- i teraz zastanawia mnie jaka jest alternatywa -rak -lub...? To pytanie trzeba będzie skierować do pani doktor prowadzącej :)
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #25  Wysłany: 2010-04-10, 06:09  


Witaj Nika jak Twoja mama znacie już termin zabiegu,moja mama czuje się już całkiem dobrze.Pozdrawiam Ciebie i Twoją mamę i życzę powodzenia i dużo zdrówka.
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #26  Wysłany: 2010-04-10, 12:11  


mirka napisał/a:
Witaj Nika jak Twoja mama znacie już termin zabiegu,moja mama czuje się już całkiem dobrze.Pozdrawiam Ciebie i Twoją mamę i życzę powodzenia i dużo zdrówka.


Zabieg wyznaczono na 27 kwietnia -mamy jeszcze ponad dwa tygodnie... Podczas wizyty Pani doktor powiedziała że jej zdaniem bardziej należy się przejmować tym polipem niż rozrośniętym endometrium- opinia całkiem różna od Pana, który wykonywał usg... Kto ma rację -już nie wiem, niedługo się przekonamy. Pani doktor powiedziała też że prawdopodobieństwo raka jest spore- potwierdzić lub wykluczyć można będzie dopiero po wykonaniu badania. Dodała też że jednak jest możliwe że jeszcze tego samego dnia mama po abrazji wróci sobie do domu - o ile nie będzie komplikacji :) Jeszcze przed pójściem do szpitala będziemy mieli wyniki mammografii, wykonanej kilka dni temu. Teraz pozostaje już chyba tylko czekać... I nie dać się zwariować ;) I wykonać jeszcze komplet następnych badań krwi.
Zastanawia mnie, na jakiej podstawie Pani doktor przypuszcza że bardziej należy się przejmować tym polipem, przecież tamten drugi guzek jest spory... Czy ona kieruje się objawami jakie ma moja Mama, czy czym...? Nie wchodziłam z mamą do gabinetu, więc nie dopytałam.
Aha, wiemy też już że jeżeli okaże się że to rak, leczenie będzie polegało na wycięciu macicy.
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #27  Wysłany: 2010-04-22, 20:40  


Mama miała wykonaną mammografię, wynik taki:
"pierś lewa z drobna asymetrią".
Co to oznacza, czy należy wykonać dodatkowe badania?

I jeszcze badanie krwi -proteinogram:
ALBUMINY 52,1% -poniżej normy
GAMMA GLOBULINY 22,2% -powyżej normy.

Cz ktoś się orientuje, co te wyniki mogą oznaczać??
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #28  Wysłany: 2010-04-27, 19:42  


Witam.
Mama już jest na oddziale. Na dzisiaj miała zaplanowaną abrazję macicy. Nastąpiła mała zmiana planów. Pani Doktor miała niespodziewany nagły przypadek, więc z zabiegiem trzeba poczekać do jutra. USG ginekologiczne wykazało -jak to określił Pan Doktor -duuuuuuuży rozrost endometrium. Mówił, iż zdarzają się rzadkie przypadki naprawdę dużych rozrostów, a ten jest jeszcze większy :( Badanie ginekologiczne wykazało też, iż szyjka macicy jest "czysta"- podobno w tym wieku zdarza się to rzadko ;) Jutro Mama ma mieć wykonany zabieg HISTEROSKOPII. Czy któraś z Pań miała taki kiedykolwiek wykonywany?? Wiem mniej więcej na czym to polega, ale chciałabym zasięgnąć opinii tych "doświadczonych" ;)
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #29  Wysłany: 2010-05-03, 15:23  


Witaj Nika.Jak czuje się Twoja mama czy jest już po zabiegu?Pozdrawiam Was gorąco i życzę samych dobrych wiadomości.
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #30  Wysłany: 2010-05-04, 08:27  


Witam, Mama jest już po zabiegu histeroskopii. W czwartek została wypisana do domu. Zabieg zniosła dobrze, narkozę zresztą też -a tak się jej bała ;) Na koniec stwierdziła że narkoza to nic strasznego i nie ma czego się bać ;) I w sumie jest zadowolona że sobie spała i nie czuła co jej robią...
Nie przytoczę teraz całego wypisu ze szpitala, pamiętam tylko iż jajniki prawidłowej wielkości, usunięto polipa, a rozrośnięte endometrium miało 20mm. Teraz pozostało czekać na wyniki histopatologiczne -czekają nas cztery tygodnie zagadki i niepewności... Pani doktor prowadząca i wykonująca zabieg poinformowała że takie grube endometrium najczęściej oznacza raka, więc mamy być przygotowani na najgorsze... :-(

I mam jeszcze jedno pytanie, mama jest szósty dzień po zabiegu i nadal krwawi. Tuż po zabiegu -tzn dwa dni krwawienie było bardzo skąpe, a teraz jest obfitsze. I pobolewa brzuch. Czy powinniśmy się tym zaniepokoić i udać się do lekarza, czy to normalne??

PS. MIRKA, dziękuję za zainteresowanie, dobre wiadomości napewno się przydadzą ;) Cieszę się że u Was wszystko OK :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group