1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak płuc(?) z przerzutami do mózgu - co dalej?
Autor Wiadomość
Paola82 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-11-27, 13:43  Gruczolakorak płuc(?) z przerzutami do mózgu - co dalej?


Witam wszystkich,

proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jakie podjąć dalsze kroki, a czuję, że zaczynam działać chaotycznie.

10 listopada mama trafiła na oddział neurologii z niedowładem lewej nogi. Badanie TK głowy wykazało obecność guza (oponiak?) lub mety.
Badanie klatki piersiowej TK z kontrastem wykazało obecność guza.
Ciągle czekamy na wyniki bronchoskopii, która wykonana była w poniedziałek.

Wczoraj udałam się na konsultacje do doktora Brulińskiego, poinformował mnie, że w przypadku gdyby węzły chłonne nie były zajęte można by podjąć się operacji prawdopodobnego przerzutu w mózgu (zdaniem neurochirurga guz jest operacyjny) po czym zająć się leczeniem płuc (dr. Bruliński po obejrzeniu TK stwierdził, iż może być to gruczolakorak płuc).
Doktor zlecił wykonanie badania EBUS w szpitalu w Bystrej, w celu sprawdzenia czy węzły są zajęte.
Martwi mnie jednak czas trwania całej diagnostyki, czas leci,a mama jest przenoszona z jednego oddziału na inny (aktualnie przebywa na pulmonologii), a jeszcze nie konsultował jej onkolog. Wiem, że bez badania histo nie mamy po co jechać na konsultacje onkologiczne.
Nie wiem co zrobić... Czy wysłać mamę na badania do Bystrej? Czy czekać na wynik bronchoskopii i od razu uderzać do CO w Gliwicach?

Zdaję sobie sprawę z poważnego stanu mamy, liczy się każdy dzień,a mama jest w coraz gorszej kondycji psychicznej. Proszę o radę jakie kroki podjąć.
Dziękuję!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2014-11-27, 15:07  


Paola82, odpowiem może w ten sposób. Jeśli stan zdrowia Mamy pozwala, to w oczekiwaniu na wyniki róbcie kolejne badania. W efekcie na pewno skróci czas diagnostyki. W każdym razie ja bym tak zrobiła.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2014-11-27, 19:11  


Czekać na wynik bronchoskopii.
_________________
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #4  Wysłany: 2014-11-27, 19:54  


Paola82,ja mysle podobnie jak Jolana zeby robic kolejne badania a przede wszystkim bym szukała dobego onkologa do którego mozesz isc sama na konsultacje ws. mamy .
 
Paola82 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2014-11-28, 10:32  


Dziękuję za odpowiedzi.
Dziś otrzymaliśmy wynik bronchoskopii, ku naszej rozpaczy zmiana okazała się być rakiem drobnokomórkowym płuc...Walczymy dalej.
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #6  Wysłany: 2014-11-28, 12:57  


Paola82,bardzo mi przykro ,ze tez trafiłas na nasze forum ,ale sa tu tacy ludzie którzy ci na pewno pomoga uzyskasz duzo informacji ,których nie otrzymasz od lekarzy a takze wsparcie emocjonalne.
Pozdrawiam
 
joanna2013 


Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Poznań
Pomogła: 6 razy

 #7  Wysłany: 2014-11-28, 22:33  


Witaj Paola82.
Wiem co czujesz...W naszym przypadku diagnostyka też trwała przez pewien czas. Jednak już przed otrzymaniem wyników bronchoskopii zaczęło się leczenie neurochirurgiczne (guz w mózgu także był meta z płuc). Lekarze nie proponowali zajęcia się najpierw tym guzem?
_________________
+29.08.2014 r. (9 miesięcy i 22 dni walki). Kocham Cię, moja dzielna Bohaterko!
 
 
Paola82 


Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 3

 #8  Wysłany: 2014-12-03, 11:58  


Witam Was wszystkich serdecznie,

Na konsultacji onkologicznej w Gliwicach mama otrzymała zalecenie radioterapii paliatywnej mózgowia:( (12.12.14 musimy zgłosić się na oddział).
W dalszej kolejności ma być zastosowane leczenie chemią w szpitalu najbliżej miejsca zamieszkania...
Dlaczego nie zaproponowano wycięcia przerzutu z mózgowia?
Mama cieszy się, że w ogóle podjęto jakieś działania (nie zdaje sobie sprawy co oznacza radioterapia paliatywna...), a ja siedzę i płaczę ze złości i bezradności, czuję że już spisano ją na straty i nie mogę się z tym pogodzić.
Ponadto na onkologii w Gliwicach nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych, żadnego dalszego planu leczenia. Co to oznacza?
Dalej jestem w kropce, dalej muszę szukać i mam poczucie, że jestem z tym wszystkim sama.

W piątek jadę na konsultacje z onkologiem z Częstochowy (mieszkamy w pobliżu) muszę się skonsultować co do dalszego planu leczenia.
Umawiam się na konsultacje z neurochirurgiem, czy można ruszyć guza w mózgu...
Mam wrażenie, że kręcę się w kółko...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2014-12-03, 23:07  


Paola82 napisał/a:
Dlaczego nie zaproponowano wycięcia przerzutu z mózgowia?

Nie znamy pełnego wyniku TK i umiejscowienia guza, ani żadnych innych wyników badań.
_________________
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #10  Wysłany: 2014-12-04, 19:36  


Paola82 napisał/a:
Umawiam się na konsultacje z neurochirurgiem, czy można ruszyć guza w mózgu...

Paola82,kochana po moim doswiadczeniu moge ci z przekonaniem powiedziec ze nie ma sensu narazac mame na dodatkowe powikłania powstałe po operacji ,
Ale to jest moje zdanie a wy zrobicie tak jak uważacie
pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group