1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2009-05-08, 00:36
Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???
Autor Wiadomość
Magda


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2009-02-08, 11:40  Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


Witam,

U mojego taty stwierdzono ograniczoną postać raka drobnokomórkowego.
Obecnie jest po pierwszej chemii, zniósł ją w miarę dobrze, ale jak obserwuję inne osoby po kilku chemiach to nie wiem czy to rak zabija czy chemia zatruwając wszystko co jeszcze zostało zdrowe u człowieka.


Czy są w ogóle w Polsce jakiekolwiek całkowite wyleczenia tego typu nowotworu ? Może mi ktoś ze znawców tego tematu podać przykłady lub choć jeden przykład ???

Dlaczego nikt nie porusza tematu leczenia NaDCA, leku który stosuje się do w Kanadzie, którego skuteczność ( oczywiście na razie testowa ) przynosi lepsze i całkowite skutki wyleczenia niż chemia, a przy okazji nie wyniszcza tak organizmu ?

Próbowałam porozmawiać z kilkoma onkologami, aby podjęli temat NaDCA i ewentualnego połączenia chemioterapii z tym lekiem, ale na próżno, nikt z nich nawet nie chciał się zainteresować czymś, co w Polsce jest nieznane, niezarejetrowane, przecież nie można na szali stawiać własnej kariery i życia jakiegoś tam człowieczka.

Zainteresowanych ( szczególnie chyba onkologów ) odsyłam do strony kliniki, która leczy NaDCA:

http://www.medicorcancer.com/DCAtherapy.html

lub polskiej strony:

http://apoptoza.pl/faq-pr...ualizacja/#mozg

Czy jest ktoś odważny, kto się sensownie wypowie ?

Magda
 
Magda


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 5

 #2  Wysłany: 2009-02-08, 11:46  Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


A tu przykłady remisji:

http://apoptoza.pl/nadca-remisje-nowotworow/

Magda
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #3  Wysłany: 2009-02-08, 12:03  


http://forum.gazeta.pl/fo...1720329&v=2&s=0
 
Magda


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2009-02-08, 12:25  Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


Informacji mi ni brakuje, ale czekam na odpowiedź rzeczowego onkologa.

M.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #5  Wysłany: 2009-02-08, 13:04  


Kangur, z tego co pamiętam, dyskusję na temat NaDCA z udziałem Oncotrusta mieliśmy już na proSalute - poszukałam tego wątku - jednak wątek zaginął :twisted: (chyba po ostatniej awarii?)

Magda, ton Twoich postów jest niepotrzebnie napastliwy.
Magda napisał/a:
Próbowałam porozmawiać z kilkoma onkologami, aby podjęli temat NaDCA i ewentualnego połączenia chemioterapii z tym lekiem, ale na próżno, nikt z nich nawet nie chciał się zainteresować czymś, co w Polsce jest nieznane, niezarejetrowane, przecież nie można na szali stawiać własnej kariery i życia jakiegoś tam człowieczka.

Owszem - żaden lekarz nie zaryzykuje swojej kariery, ale przede wszystkim życia innego człowieka, ponieważ konwencjonalne leczenie wspomnianym przez Ciebie specyfikiem jest prawie na całym świecie obecnie niedozwolone.
Są odpowiednie procedury na to, by dopuścić nowy lek do powszechnego stosowania i muszą być spełnione przez ów lek odpowiednie kryteria. W przeciwnym razie podanie nie przebadanego w odpowiedni sposób leku byłoby eksperymentowaniem na zdrowiu i życiu ludzkim.
Nie wystarczą doświadczenia pojedynczych przypadków - mogą być bowiem bardzo mylące.

Co do "rzeczowego" onkologa - w podanym przez Kangura linku wypowiedział się Jędruch (jest onkologiem) i zapewniam, że jest "do rzeczy" ;-)

Co do przypadków wyleczeń DRP- są, jak najbardziej - dotyczą one co prawda wyłącznie postaci LD bez zajęcia węzłów nadobojczykowych i wyjściową masą guza dającą się objąć polem wlotowym RTH - leczonej jednoczesną chemioradioterapią i przy remisji całkowitej (osiąga się ją w ok. 50% przypadków LD). Obecnie nawet do 30% pacjentów z postacią LD (ogółem) osiąga przeżycie 5-letnie, co w DRP można uznać za wyleczenie. Dowodem na to są historie choroby pacjentów, gdzie odnotowuje się dokładnie sposób leczenia, podawane leki, dokładne wyniki badań, daty itp.

Nie znam niestety żadnego -udokumentowanego- wyleczenia DRP specyfikiem NaDCA (który podano zamiast leczenia chemicznego).

pozdrawiam.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Magda


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2009-02-08, 13:34  Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


DumiSpiro-Spero:
Przepraszam, jeżeli mój ton jest nieopowiedni, może to wynik bezsilności, załamania i ignorancji lekarzy, z którymi przez ostatnie 3 miesiące przyszło mi rozmawiać.

Nasz kraj w procedurach i zawiłościach jest niedościgniony, a ludzie odchodzą.
Swoją drogą, ciekawe jak długo trwała procedura dopuszczenia chemii jako środka leczącego ludzkie życie ? Czy nie sądzi Pani, że to nadal jest w fazie eksperymentów ?

Cieszą informacje dotycznące wyleczeń DRP, choć sukces to chyba zbyt wielke słowo.

Czy może mi Pani coś więcej powiedzieć na temat LD i wyjaśnić co znaczy " objęcie masy guza polem wlotowym RTH " bo to chyba najbardziej będzie dotyczyć mojego taty.

Jeszcze raz przepraszam z tzw ton, intencje mam jak najbardziej dobre :)

Pozdrawiam
 
kangur_2007 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Pomógł: 23 razy

 #7  Wysłany: 2009-02-08, 13:49  Re: Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


Magda napisał/a:
DumiSpiro-Spero
Nasz kraj w procedurach i zawiłościach jest niedościgniony, a ludzie odchodzą.
Swoją drogą, ciekawe jak długo trwała procedura dopuszczenia chemii jako środka leczącego ludzkie życie ? Czy nie sądzi Pani, że to nadal jest w fazie eksperymentów ?


To akurat nie ma nic wspólnego z twoim krajem. Procedury dopuszczania leków do użytku są międzynarodowe. Jeden z szeroko stosowanych cytostatyków, cisplatyna, znany był jako związek chemiczny od 1845 roku. Działanie przeciwnowotworowe cisplatyny odkrył Dr Barnett Rosenberg z Michigan State University w 1965 roku. Środek został dopuszczony do użytku w 1978 roku, po przeprowadzeniu stosownych prób klinicznych. Od daty odkrycia do wprowadzenia leku na rynek - trzynaście lat.

http://pubs.acs.org/cen/c...5cisplatin.html

I jeszcze jedno. Pełny program nadań podstawowych i prób klinicznych, jakie są wymagane przed dopuszczeniem do uźytku nowego leku onkologicznego, kosztuje od kilkuset milionów do ponad miliarda dolarów.
 
Magda


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2009-02-08, 14:15  Drobnokomórkowy rak płuca----czy chemia ma sens ???


Chyba z naszym krajem. Kto żyje tu kilkadziesiąt lat to wie, jak wyglądaja procedury w różnych dziedzinach życia i nie myślę tu tylko o jednym konkretnym leku.

Mniejsza z tym, najważniejsze aby być otwartym i chcieć rozmawiać, a cel najwyższy

ZDROWIE PACJENTA

M.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #9  Wysłany: 2009-05-08, 01:11  


Wątek zostaje zamknięty i nie będziemy dalej w nim pisać. Okazało się bowiem, że historia opisana przez użytkownika "Magda" jest nieprawdziwa - a więc postępowanie tego Forumowicza nieuczciwe. Wątek zawiera informacje merytoryczne, które być może się przydadzą innym potrzebującym, zostawiam go więc z możliwością przeczytania.

Administrator.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group