1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drobnokomórkowy rak płuc
Autor Wiadomość
sylwia3 



Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 227
Pomogła: 19 razy

 #31  Wysłany: 2012-02-22, 18:32  


absenteeism napisał/a:
Zofran albo Atossa to dokładnie te same leki, tylko pod inną nazwą
, właśnie tak jak napisła absenteeism - tak też myslałam, że skład ten sam :)
_________________
Kocham Cię Mój Mamulku ;* 05.01.2012 15:55
 
Miredo 


Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 82
Skąd: Śląsk
Pomogła: 11 razy

 #32  Wysłany: 2012-02-24, 01:20  


Cześć Aniu, widzę jakies przeziębienie sie mamie przyplątało, ale i jak już tu wspomniano efekty chemii - wymioty, biegunki... cięzko to wszystko.

Jak wezwiesz lekarza do domu, poproś o zastrzyk dla mamy - Atossa jest w tabletkach ale i w zastrzyku tabletki sa troche słabsze, a po takim zastrzyku MEGA może mamie będzie lepiej, chociaż i pewnie po tabletkach ulży

Moja mama najgorzej znosi jazdę ze szpitala do domu po chemii, zatrzymuję sie kilka razy, potem, przez dwa dni lezy wręcz nieruchomo, zeby żolądka nie drażnic i organizmu, no i żeby "fal" nie robic.
jak mówi :-)

Trzymaj się mocno i i jeszcze bardziej "trzymaj" mamę, wezwij lekarza, zawsze jak czujesz, że by sie przydał... bo wymioty to wiesz.... odwodnienie i inne następstwa...

Te leki "na wszelki" wypadek zawsze warto miec jak absenteeism okresliła bardzo trafnie, my mamy cały koszyk a w nim kwas foliowy, hemoffer na stałe, steryd encorton, stoperan, atossa, kiedyś setronon i ostatnio na biegunki na wszelki wypadek ... kurcze zapomniałam cos na R... podam ci jak zajrze jutro do mamy.

Do następnego "napisania"
pa
_________________
_Miredo_
 
ania_b 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 26

 #33  Wysłany: 2012-02-24, 20:19  


Mama byla u lekarza-dostala antybiotyk i jakies krople do nosa..przeszlo jej wszystko po lekach, ale na wymioty nic nie dal...tylko nie jestem pewna czy mama sie przyznala, ze czasami jej niedobrze...eh...uparta czasem ta moja Mamcia....
_________________
ania:)
 
ania_b 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 26

 #34  Wysłany: 2012-02-25, 22:05  


Witajcie,
mama dostala od jakies znajomej Pani aptekarki dwa jakies leki: ANTICANCERLIN i BEFUNGIN... :<: czytalam o nich troche, ale nie jestem przekonana, czy mama powinna to brac..wrecz przeciwnie...Mama sama tez nie chce ryzykowac..Macie moze jakies doswiaczenia jezeli chodzi o te 'preparaty'?? pozdrawiam
_________________
ania:)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #35  Wysłany: 2012-02-25, 22:12  


Jeśli obie jesteście przeciwne ich zażywaniu, to ja mogę tylko popierać tę decyzję :)

Żadne ziółka niestety raka nie wyleczą, a mogą niekorzystnie wpłynąć np. na metabolizm przyjmowanych leków, obciążyć wątrobę.

Chyba, że lekarz będzie wiedział o stosowaniu tych preparatów i nie będzie widział przeciwwskazań dla tego rodzaju terapii wspomagającej leczenie onkologiczne - wtedy to już tylko Wasza decyzja.
_________________
 
ania_b 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 26

 #36  Wysłany: 2012-02-25, 22:15  


Dzieki, wiem ze niektorzy chca pomoc, ale poki mamie sie porawilo i jest dobrze, to nie chcialybysmy mieszac z jakimis specyfikami, zeby przypadkiem nie pogorszyc jej stanu..

[ Dodano: 2012-02-25, 22:16 ]
Musze zapytac pania Doktor co o tym mysli, jak mama nadtepnym razem bedzie w szpitalu...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-02-25, 22:16 ]
Bardzo mądra decyzja :)

[ Dodano: 2012-02-25, 22:17 ]
nie sadze jednak, zeby to poparla..radykala i twardo stapaja po ziemi lekarka...hihi
_________________
ania:)
 
Miredo 


Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 82
Skąd: Śląsk
Pomogła: 11 razy

 #37  Wysłany: 2012-03-13, 22:50  


Cześć Aniu, gdzie jesteś?

Mamy mamy na tym samym etapie walki, daj znac co U Was, i czy potrzebujecie pomocy i wsparcia...

M.
_________________
_Miredo_
 
ania_b 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 26

 #38  Wysłany: 2012-03-27, 11:42  


Witajcie,

nie pisalam, bo bylam jakis czas u mamy:) jeste od wczoraj na V chemii..ogolnie czuje sie dobrze, ale dostala anemii..eh nie wiemy wlasciwie dlaczego, bo mama bardzo dobrze sie odzywia itp, ale moze to efekt choroby...na szczescie podali jej chemie, bo sie balysmy ze moga ja cofna..
nie rozumiem tylko dlaczego do tej pory Mama nie miala TK glowy, lekarka stwierdzila ze nie ma zadnych niepokojacych objawow i nie zrobili..:/

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-03-27, 11:43 ]
Aha..Mama ma bardzo sucho w nosie, czy krople z wody morskiej na to pomoga, czy moze sa jakies inne lakarstwa??
_________________
ania:)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #39  Wysłany: 2012-03-27, 12:37  


ania_b napisał/a:
ale dostala anemii..

Może to być też skutek uboczny chemii. Chemia jest mielotoksyczna (czyli uszkadza szpik). Także pomimo dobrego odżywiania może być anemia. Ale oczywiście nie należy rezygnować z dobrego odżywania. :)
Skoro podali chemię, to oznacza, że nie aż tak głęboka anemia. Być może teraz się pogłębi anemia. Również to może pociągnąć za sobą osłabienie. Po jakiś 10 dniach dobrze byłoby zrobić morfologię krwi.
Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się cieplutko. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #40  Wysłany: 2012-03-28, 12:06  


Witaj.
ania_b napisał/a:
.Mama ma bardzo sucho w nosie, czy krople z wody morskiej na to pomoga, czy moze sa jakies inne lakarstwa??

Krople z wodą morską ok., można spróbować DONOSAN-radiopharm, to aerozol do nawilżania i pielęgnacji wysuszonej śluzówki, można go stosować nawet u niemowląt ;) pozdrawiam.aga.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group